Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #971  
Vechi 20.06.2012, 13:18:25
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #972  
Vechi 20.06.2012, 13:23:46
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
Te doare Adevărul și Dreptatea Lui și atunci zici ca Ponta: Roberta e hoața! Oare nu ți-am explicat cum au stat lucrurile? Tu nu pricepi că au fugit de la legea pensiilor din sală ca să boicoteze guvernul și parlamentul și țara care făcea dreptate? Au stat la legile care le convenea lor iar la legea pensiilor au fugit, iar așa ceva nu există ca și formă de dezbatere parlamentară, în loc să stai să votezi tu fugi ca să nu existe cvorum iar apoi să acuzi de hoție în timp ce-ți iei banii pe toată ziua de muncă. Nu se poate așa ceva!

Dragul meu, nu în mintea mea ci ''în mintea strâmbă și lucrul drept se strâmbă'' s.p.pr.A.B., adică în mintea și în gura gLumii! Iar ăla care a zis a fost prooroc și nu viclean rău ca ăștia în care credeți voi ca proștii.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 13:28:15.
  #973  
Vechi 20.06.2012, 13:34:05
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #974  
Vechi 20.06.2012, 13:44:49
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
Ai văzut, ai ajuns și tu viclean ca ei și papapgal... căci altfel n-ai repeta aceiași speculație insinuantă, aceiași ironie... deși eu pe probe și pe fapte ți-am prezentat cum au stat lucrurile, însă pe tine te dor minciunile în care ai crezut, le-ai luat drept bune și acum când ai constatat cine are dreptate te doare, și zici că eu am strâmbat lucrul drept... te înfurii ca un încurcat și când constați unde era dreptatea, de lene, că te-ai molipsit de la ei, în loc să dai dreptate faptelor care vorbesc, tu zici viceversa, adică cică eu am strâmbat adevărul.

Păi nu poți deosebi un copy-paste? Nu poți pricepe o cutumă și o repetare a votului dacă a sesizat presa a doua zi?

Dacă nu poți fi drept nu avea pretenția ca să te creadă cineva repetând ca papagalu' aceiași frază... căci repetarea minciunii nu produce decât stricarea minții tale... și smintești pe cei smintiți.

Dar tu poți să repeți că:
''În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.''

Deși eu știu că defapt e vorba de a ta însă dai pe a mea exact ca USLașii care ei fiind hoți dovediți și plagiatori și teroriști și dictatori o dă pe ceilalți. E mai ușor să stai și să te uiți cum devin ceilalți ridicoli încercând să se dezvinovățească. Mi nu-mi pasă dacă te crede pe tine toată gLumea, îns nu uita că Domnul știe inima omului și judecă după faptele sale și nu după minciuni, ironii, și insinuări, El judecă drept pe drept căci judecățile Lui nu sunt ca cele ale omului necredincios, rău, viclean, ascuns și mândru care s-a lepădat de dreptate și de adevăr.

Hai mai zi odată, poate te crede cineva... nu mă supăr chiar dacă te vor crede toți.
Iar mintea mea nu este mintea mea și nu este a mea ci mintea mea este Domnul... deci n-are cum să se strâmbe lucrul drept în ea... decât atunci când o folosesc pentru gLume sau pentru mine. Eu folosesc dreptatea și mintea spre slava Lui Dumnezeu căci nu caut să fac voia mea ci voia Tatălui, prin Fiul întru Duhul Sfânt...

Deci ai dreptate dacă aș pune stăpânire pe mintea mea pentru slava mea și folosul meu, dar întrucât nu caut să mă autoîndreptățesc pe mine însumi ci pe cei ce au fapte drepte e clar că nu am pus stăpânire egoistă pe mintea mea.

Deci dragul meu, e clar că tu minți strâmbând și acuzând... de ciudă ca să scapi fiindcă recunoști și tu că eu am dreptate, și nu eu ci Dumnezeu, că eu dacă am dreptate pe nedrept e nimic dar dacă Domnul are dreptate atunci crapă dracul din tine și asta nu vrea și de aia nu poți să recunoști unde e dreptatea.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 13:52:50.
  #975  
Vechi 20.06.2012, 13:49:22
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #976  
Vechi 20.06.2012, 14:05:30
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
Sincer eu cred că te doare mintea! Adică ai fost păcălit, otrăvit, și iată că ai ajuns și tu papagal ca cei pe care i-ai susținut.

Repeți. Te doare și lupți... lupți pentru minciună crezînd că lupți pentru ei.

Defapt ți-e frică să recunoști... ai fost credool și acum ești parior superstițios, ești un pătimaș suporter... vrei să câștige ei meciul ca săți iei banii, te doare acum căci ți-a plăcut să batjocurești pe nedrept împreună cu ei, împreună cu mincinoșii în a căror minte și lucru drept se strâmbă.

Poți să lupți cât vrei prin repetare căci tot nimic nu iese căci ești viceversa. Și lupta ta greșită se duce împotriva păcătosului și nu a păcatului, căci ești păcălit de ei și de draci ca să crezi că păcătosul e de vină și nu păcatul care-l stăpânește pe păcătos și pe tine și te pune să repeți la nesfârșit ca să creezi ceartă, să mă supăr.

Dar dacă tu vrei ceartă, să mă supăr pe tine atunci îți pun o melodie, uite aici, ca să te calmezi.

Problema ta pătimașe se rezolvă dacă asculți melodia asta. Gândește-te că capra e mintea mea... sau a ta.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 14:07:55.
  #977  
Vechi 20.06.2012, 14:07:16
cristi_1993 cristi_1993 is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.09.2011
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Sincer eu cred că te doare mintea! Adică ai fost păcălit, otrăvit, și iată că ai ajuns și tu papagal ca cei pe care i-ai susținut.

Repeți. Te doare și lupți... lupți pentru minciună crezînd că lupți pentru ei.

Defapt ți-e frică să recunoști... ai fost credool și acum ești parior superstițios, ești un pătimaș suporter... vrei să câștige ei, căci ți-a plăcut să batjocurești pe nedrept împreună cu mincinoșii.

Poți să lupți cât vrei căci ești viceversa. Și lupta ta se duce împotriva păcătosului și nu a păcatului, căci ești păcălit de ei ca să crezi că păcătosul e de vină și nu păcatul care te stăpânește și te pune să repeți la nesfârșit ca să creezi ceartă, să mă supăr.

Dar dacă tu vrei ceartă, să mă supăr pe tine atunci îți pun o melodie, uite aici, ca să te calmezi.

Problema ta pătimașe se rezolvă dacă asculți melodia asta. Gândește-te că capra e mintea mea... sau a ta.
i-ai cam zis-o la baietel....si da...cu muzica poate rezolva ceva....din "moralul" lui...
__________________
Jocuri 3d
  #978  
Vechi 20.06.2012, 14:19:41
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
Mai simplu:

Gândește-te că lucrul drept e Roberta, iar modificarea în mintea ta a citatului proorocului ''în mintea strâmbă și lucrul drept se strâmbă'' se datorează USLașilor trădători care te-au aluat și ajutat să urăști și să pismuiești folosindu-se de taică-so care primea prea mult probabil din obediența băieților deștepți. Roberta însă e dreaptă, taică-so poate că nu! Ea e creștină iar el poate că nu. Însă hoțul care a strigat hoața pe nedrept a căzut în groapa pe care o săpase!.. și asta doare dacă ai pariat pe marionete, te doare la superstiție. Poți fi însă sigur că Împărăția Cerurilor este a celor drepți!..

''Nici abuzul, nici refuzul'', adică nici una nici alta și nici între ele, de dreptate e vorba.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 14:28:50.
  #979  
Vechi 20.06.2012, 14:25:50
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Și mai simplu:
În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #980  
Vechi 20.06.2012, 14:31:25
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Și mai simplu:
În mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
''Nici abuzul, nici refuzul''

(ai plagiat ca Ponta, adică greșit, confundând păcătosul cu păcatul și înțelepciunea cu prostia, și celelalte, dreptatea cu hoția, mintea mea cu mintea ta ... nu mă mir.)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27