Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #981  
Vechi 20.06.2012, 14:38:14
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Uite aici cât de mare este gogoașa USLașe... a ajuns la 88% votul politic la consiliile județene...

Deci dacă nu se coagulează dreapta socială, populară, liberală, creștină, monarhistă, ca opoziție la USL și la restaurația comunistă, atunci nu va exista nicio șansă pentru democrație din 2013.

Și asta pentru că ați crezut și ați nădăjduit în maimuțica și famiglia, în papagalul cu papagal (nu e porumbacu' ci papagalu') și în ispisicu' ăla micu'...

Și iată cum lansează ei vânzarea Hidroelectrica și Oltchim... cică sunt falimentare și trebuiesc neapărat vândute, ne ajută să scăpăm de 'bombele' economice. Vai nouă... în loc să-și dea demisia, dottore nu se lasă ci execută împreună cu echipa (cele trei marionete) ordinul lui don Georgio și Cupola din BNR și USL... Vai nouă...

Bine că mai este ceva de furat și de distrus și de ronțăit... lăcustele însă au dato la întors, adică cică ar fi viceversa... nu ei ci noi suntem lăcustele, iar voi ați crezut și au ajuns la 88%, încât nici pe vremea lui Ceușescu sau a lui Iliescu nu era chiar așa de absurd.

Ați văzut ce pățim dacă nu credeți?
Dar să ne întoarcem la caprele noastre... cică sunt atacuri murdare... adică știi, tot noi suntem vinovați când constatăm cu ce capre căpiate avem deaface. A dat semnalul luptei murdare!.. a lor! De parcă nu murdar au luptat întotdeauna... aruncă maimuțica și dă pe noi... exact ca papagalu' ăla papagal și ispisicuțu' ăla micu' a motanului cu mercenari și cu antene.

Jos guvernul ilegitim electoral impostor și mafiot ce se dă victimă politică!.. și care caută să se mențină la putere cu orice chip și orice mijloc de 66 de ani, și prin viclenii foarte viclene și rele în ultimii 22! Ieși afară javră ordinară!

Chiar că nu ne putem imafgina cât de multă e murdăria făcută de ei și băgată sub preș sau aruncată pe alții. E de neimaginat... însă cândva se va vedea. Vai lor când se va vedea asta.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 14:50:05.
  #982  
Vechi 20.06.2012, 14:42:13
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi dacă Margareta este desemnată de rege ca fiind ea șefa Casei Regale a României și ea este de dreapta atunci de ce nu ești cinstit cu Radu care poate că este de stânga și împreună iată că ei doi acoperă tot spectrul politic? Dar nu este de stânga comunistă teroristă și impostoare așa cum crezi tu ci este cu regele care a făcut grevă regală împotriva bolșevismului și ei l-au forțat să abdice și deci este cu poporul sărac și drept și sărman și oprimat și sărăcit din moment ce s-a cunoscut cu Margareta la capul bolnavilor și handicapaților cărora le prezenta spectacole ca să le aline suferințele, căci este un actor, un tragediant, un comediant, un patriot, un personaj, un artist.

Nu pricepi că l-au scos securist și obedient regimului Iliescu, tot ei, echipa lui Năstase, doar ca să-l compromită? Ce treabă are arta cu securismul? El voia să ajute și să sprijine țara ca să iasă din criză și din sărăcie. Deci tocmai echipa lui Iliescu l-a scos așa de teamă ca nu cumva să nu revină pe tronul României ca urmaș al lui Mihai căci ei scoseseră pe atunci constituția special croită și remodificată special pentru ei înșiși, și nu se așteptau nici ei la alianța DA și la Băsescu, erau convinși că vor putea fura alegerile ca să câștige sigur, dar n-au putut fura cât am putut noi vota.

Nu a fost securist ci este regalist... este fructul unui dud, deci este simbol de Biserică și simbolul României împreună cu principesa Margareta. Regele Mihai a desfințat legea salică și a desemnat pe Margareta ca urmașe la tron.

Deci dacă nu pricepi și nu vrei voia Domnului, atunci nici eu nu voi putea fi niciodată deacord cu tine! E însă alegerea ta.
daca este asa cum zici tu, atunci de ce Mihai s-a opus acestei casatorii? Saracul nu a mai avut ce face ca i-au sarit in cap atat sotia cat si Margareta, dar el NU a fost de acord ca Margareta sa se casatoreasca cu Raducu. Dar de legea salica ai auzit?
  #983  
Vechi 20.06.2012, 14:51:15
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
'(ai plagiat ca Ponta, adică greșit, confundând păcătosul cu păcatul și înțelepciunea cu prostia, și celelalte, dreptatea cu hoția, mintea mea cu mintea ta ... nu mă mir.)
Tu ai avut curiozitatea să numeri de câte ori ai jignit în postările tale?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #984  
Vechi 20.06.2012, 14:59:34
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Tu ai avut curiozitatea să numeri de câte ori ai jignit în postările tale?
N-am jignit pe nimeni afară de păcatul care s-a cocoțat stăpân... și în tine. Tu însă insinuezi și dezinformezi viclean ca deobicei... n-are rost să-mi fac probleme, știu cu cine am deaface... așa că e penibil să încerci să-mi dai lecții, sau să faci apel la numere încercând să pari îngrijorat de soarta mea... defapt tu decredibilizezi sursa... ești pe-o minte cu ei... și zici că dacă ți-arăt ce faci și cu ce te ocupi: bagi murdăria sub preș și lumina sub obroc... zici că te jignesc... sau te simți tu jignit în locul lor... în locul păcatului.

NU SUNT CURIOS! Numără tu dacă n-ai ce face... și vezi că te vor ajuta și prietenii tăi din politică... la minciuni și la a strânge 'dovezi' și acuze pe nedrept se pricep cel mai bine. La asta se pricep ei : să facă ei toate fărădelegile și murdăriile și mușamalizările și să ceară socoteală pentru ele nevinovaților care au constatat cu cine au avut și au de-aface.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 15:07:18.
  #985  
Vechi 20.06.2012, 15:02:56
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
N-am jignit pe nimeni afară de păcatul care s-a cocoțat stăpân. Tu însă insinuezi și dezinformezi viclean ca deobicei...
Ok. În cazul ăsta m-ai convins.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #986  
Vechi 20.06.2012, 15:19:34
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ok. În cazul ăsta m-ai convins.
Ironia și criogenia nu salvează România! Așa că degeaba ești convins... și nu de spioneri ci de patrihoți.

Last edited by vsovivi; 20.06.2012 at 15:21:55.
  #987  
Vechi 20.06.2012, 20:06:35
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Bre, nu incetez sa ma minunez, bre, am fost trist da' acuma's vesel, bre.
"Cine zice, ala este, ca si ala din poveste".
Suntenti infantili, bre. Si o zic nu ca si "jigneala", ci ca si elogiu, bre.
Nu ar strica lu' Romani(c)a, niscavai parlamentari ca' alde matale.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
  #988  
Vechi 20.06.2012, 22:12:26
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
e chiar eroină a României
Da, da, campioana in numarat!!!!
Tu cand privesti lumea stai in cap, de o vezi tot de-a-ndoaselea???

Last edited by Adriana Cluj; 20.06.2012 at 22:55:56.
  #989  
Vechi 21.06.2012, 11:30:22
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Da, da, campioana in numarat!!!!
Tu cand privesti lumea stai in cap, de o vezi tot de-a-ndoaselea???
Măi dacă voi nu aveți minte luminată cu care să vedeți corect de ce acuzați pe alții că cică ei stau în cap și văd deandoaselea, păi voi nu vedeți că ați fost 'bine' ajutați să vedeți?.. strâmb? Nu vedeți că pricepeți deandoaselea ceea ce vedeți?

1. Anastase Roberta nu numără niciodată ouăle, ea vede doar dacă mâinile ridicate sunt mai multe pentru pentru sau pentru contra... legii respective!

2. La începutul ședinței se face prezența: puterea numără opoziția și opoziția puterea, așa e cutuma și apoi este informată Roberta care notează prezența. Numără cei responsabili cu asta, de la opoziție era Voicu PNL.

3. În caz de suspiciune de lipsă de cvorum la început sau pe parcurs cineva sesizează și se propune renumărarea pe față.

4. La legea pensiilor, gașca opoziției a stat și a votat până la legea pensiilor, apoi brusc au plecat în gașcă iar Voicu PNL a plecat ultimul râzând de năzbâtia pe care au pus-o la cale dărâmătorii de guverne, peștii, proxeneții și pedofilii politici, a zis râzând în batjocură după cum el a recunoscut așa: ''Opoziția a părăsit sala''.

5. Roberta a continuat lucrările conform regulamentului și al programului zilei de lucru și a supus legea pensiei la vot. A văzut că majoritatea era pentru. A citit de pe lista cu prezența numărul de persoane ale puterii și a zis 170 pentru. Legea a fost adoptată.

6. Televiziunile mercenare prezente au sesizat diferența dintre 80-90 în sală și 170 cât a zis Roberta și au susținut că nu era cvorum și că Roberta a furat intenționat ca să treacă legea. Opoziția care asta urmărea a sărit apoi și ei la scandal.

7. Dacă televiziunile și massmedia a sesizat în locul opoziției lipsa cvorumului după ședință pe televiziuni, Roberta s-a conformat și a doua zi a supus votului dacă să se reia sau nu votul pe legea pensiilor.

8. Parlamentarii prezenți a doua zi, cvorum era de data asta sigur, au votat ca votul de seara trecută să nu se reia.

9. Legea era deci adoptată și reconfirmată.

Acuma după ce Roberta a respectat cutuma și sesizările presei, nefiind ea datoare căci presa n-are putere în parlament, și numărările celor desemnați care au numărat sau nu au numărat și nu au sesizat voi spuneți că ea n-a procedat corect?

1. Păi dacă se autosesiza din oficiu nu călca cutuma?
2. De unde să știe ea dacă ceilalți nu erau pe sub bănci, la WC, pe afară astfel că cvorum putea să existe, ea avea datoria doar să vadă dacă sunt mai multe mâini ridicate pentru decât contra, și cum toate fuseseră pentru ea nu a numărat ci a citit prezența puterii de pe foaie întrucât toți cei prezenți ridicaseră mâinile.

Concluzie: Roberta a procedat drept, corect, neabuziv, ireproșabil însă voi ați crezut în mercenarii manipulatori din presă și ați crezut minciunile opoziției,

deci voi deși stați în picioare aveți ochii dați peste cap!

Iar de Năstase 4 case și 4 bolizi ce să spun, se pare că e cel mai deștept politician, în loc să meargă la pușcărie pentru 6 luni, văzând că pedeapsa e mult prea mică pentru un cap de mafie, a vrut să-l execute, căci plutonul de execuție ar merita toți cei ce vând pe nimic toate bogățiile și resursele și fabricile și realizările poporului român... deci a dorit să-și aplice el pedeapsa meritată... căci 6 luni la celulă specială nu înseamnă pușcărie, nu înseamnă pedeapsă.

Dar iată că nu s-a autoexecutat în cap căci nu e capul vinovat ci gușa... deci iată că a știut mai bine ca mulți să judece că nu păcătosul trebuie împușcat ci păcatul, iar păcatul lui era băgat în gușa cu care vrăjea populația ca să-l voteze și să-l simpatizeze deși el era și este cappo di tutti cappy care produce nu Ungureni ci Ponți, Antonei și Cotstantini.

Iar acum, după catastrofa PSD=USL, Dottore Ponta vrea să ne facă să credem că cică Băsescu a furat, a plagiat, a speculat, a păcălit, a mafiotizat și delapidat țara în locul lui Năstase, și chiar mai mult... cică Băsescu l-ar fi sinucis...

Asta e cea mai clară dovadă a felului în care se făcea dreptate, și sunt interpretate realitățile...

Hoțul strigă hoții și criminalul strigă crimă și sinucigașii strigă suicid provocat... toți sunt victime politice.

Dar Năstase a fost mai deștept, el a tras după păcatul ce se adăpostise în gușa lui, lăsând păcătosul în viață.

Nu-i plângeți de milă... ci speriați-vă de ce represalii vor urma în ideea că e vina lui Băsescu și a băsiștilor...

Și cine era nebun cu televiziunile de față să numere 80-90 și să zică 170 doar ca să treacă legea... Voi chiar nu pricepeți că ea nu știa câți sunt în sală fiindcă nu avea datoria să numere ea? A citit de pe foaie prezența puterii la începutul ședinței deoarece toate mâinile prezente erau ridicate pentru! Nu trebuia să se autosesizeze căci este cutumă... opoziția sesizează și tot ea numără puterea, deci ea dacă ar fi numărat ouăle de la sine putere ar fi comis abuz, ar fi călcat cutuma, înțelegerea cu opoziția!

Deci eu o consider pentru cazul acela acuzată pe nedrept, deci nevinovată și neabuzivă!.. cu atât mai mult cu cât la sesizarea presei a supus la vot reluarea votării pe legea pensiilor.

Încă n-am înnebunit!.. de tot.

Și eu nu sunt PDList sau politician, nu sunt membru de partid, ci eu țiu cu UCS nu cu USL, apoi țiu cu PPDD și cu alianța de dreapta a tuturor partidelor promonarhiste care se va forma!

Trăiască România Liberă!.. de minciună, de hoție, de impostură, de ipocrizie, de aroganță, de fățărnicie, de viclenie, de răutate, de răzbunare pe nedrept, de ură pătimașă, partinică, superstițioasă de pariori și de gașcă de suporteri absurzi și orbi de lăcomia puterii și frustrării...

Last edited by vsovivi; 21.06.2012 at 11:58:15.
  #990  
Vechi 21.06.2012, 11:44:18
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
căci plutonul de execuție ar merita toți cei ce vând pe nimic toate bogățiile și mresursele poporului român...

Tu pe toate le stii si ai dreptate! Incepem cu vapoarele si terminam cu aurul?

http://www.youtube.com/watch?v=22O9J8PRK-Y
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27