Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #291  
Vechi 30.08.2011, 15:26:11
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

E clar, lupta se dă și se va da iar și iar tot între Băsescut și Petru Groaza în burghezi și Deja vu care or să vrea să ne pună la Pontaj și la înțelepțigări Bantonesculate... să ne dea multe țigări până ce te ustură la buza tuturor mintereselor învârtoșate, ale lor, crezând că-s ale tale. Și cu jarurile astea or să ne încălzească la iarnă.

Și dacă vorbește careva de gogoașa USListă dezumflată atunci or să urle ei mai mult și mai tare despre gogoașa gogoașelor până o răsucesc pe ăla care i-a prezis dezastrul și impostura, or dănțui viceversa vicentoarsa viceglobul pământesc și așa mai departe. Dar o să le zică cineva și lor: Stop joc! Căci nu există niciun glob de pământ!!! Nu există. Așa că a fost caciarma, și cu arma nu te joci.

Nu-i mai credeți deci pe globaliști căci ăștia au numai minteresul globului de aur, al balonului de aur, a gogoașei de aur, că dacă n-ar fi așa, atunci pentru ce caută ei atâta amar de aur? Căci monedă de aur greu nu vor. Nu vor leul greu ci musai beuroi... Și dacă nu vor, atunci pentru ce să plătim BNR-ul așa bine ca să stea degeaba pe un maldăr de molhoz baal-aur-ifer?.. făcându-se că lucrează, ei... adică să-i credem noi că defapt ei lucrează, tot ei.

Hai arată ce lucrezi tu Dinescule, arată cum scrii dumneata procalamația BNR către țară. Mai scrie tu odată, așa: Fraților am învins!

Spor la lucru! La toată gLumea. Și cacianurizare plăcută tuturor gLumeților.

Last edited by vsovivi; 30.08.2011 at 15:43:45.
  #292  
Vechi 09.09.2011, 16:11:40
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Mișcarea populară?

Păi e foarte simplu: să se unească PDL cu USL și... gata, e ca în 1947.

Și iese iar cașcava, iese adevărata mișcarea populistă... că tot la votul pe listă trag ei,

...și în alegeri, faceți măi băieți să iasă primii trei și gata, aveți fiecare un loc asigurat, nu fiți proști, și e reprezentată toată majoritatea și nici bătaie nu mai e că doar pentru ce? Avem democrație și avem alegeri libere și sigure, nimeni nu pleacă supărat.

Simplu și eficient nu-i așa nea Cornele?.. că doar nu suntem animale.

Și apoi oricum Băsescu desemnează premierul așa că nu vă mai elucubrați inutil, căci așa prevede constituția, și acolo e vorba de partid și nu de alianțe, deci o rezolvăm și pe asta așa că nu vă mai agitați dejabba... cu lupta pentru ciolane, că va fi pentru toată Gabriela.

Mâine iar la telejurnal vom vedea gașcaval.

Last edited by vsovivi; 09.09.2011 at 16:14:48.
  #293  
Vechi 09.09.2011, 16:21:05
richard_d's Avatar
richard_d richard_d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mișcarea populară?

Păi e foarte simplu: să se unească PDL cu USL și... gata, e ca în 1947.

Și iese iar cașcava, iese adevărata mișcarea populistă... că tot la votul pe listă trag ei,

...și în alegeri, faceți măi băieți să iasă primii trei și gata, aveți fiecare un loc asigurat, nu fiți proști, și e reprezentată toată majoritatea și nici bătaie nu mai e că doar pentru ce? Avem democrație și avem alegeri libere și sigure, nimeni nu pleacă supărat.

Simplu și eficient nu-i așa nea Cornele?.. că doar nu suntem animale.

Și apoi oricum Băsescu desemnează premierul așa că nu vă mai elucubrați inutil, căci așa prevede constituția, și acolo e vorba de partid și nu de alianțe, deci o rezolvăm și pe asta așa că nu vă mai agitați dejabba... cu lupta pentru ciolane, că va fi pentru toată Gabriela.

Mâine iar la telejurnal vom vedea gașcaval.
Nu-mi dau seama daca esti ironic sau vorbesti serios.
  #294  
Vechi 09.09.2011, 17:00:56
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Nu-mi dau seama daca esti ironic sau vorbesti serios.
Nici eu.

Și ce să facem?

Eram foarte serios și sunt tot așa... dar crezi că pentru cineva contează asta?

Uite le-am găsit și un nume la Mișcarea Populistă formată din PDL și USL...

o să le spunem MU adică Mișcarea Uniunii...

Acuma chiar am fost ironic, pervers și porc crescut... mă iartă te rog. (Tra-la-la...)

Last edited by vsovivi; 09.09.2011 at 17:10:18.
  #295  
Vechi 09.09.2011, 17:02:25
richard_d's Avatar
richard_d richard_d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Nici eu.

Și ce să facem?

Eram foarte serios și sunt tot așa... dar crezi că pentru cineva contează asta?

Uite le-am găsit și un nume la Mișcarea Populistă formată din PDL și USL...

o să le spunem MU adică Mișcarea Uniunii...

Acuma chiar am fost ironic, pervers și porc crescut... mă iartă te rog.(Tra-la-la...)
Nu mai bine stam acasa si nu votam? Ca tot aia e.
  #296  
Vechi 09.09.2011, 17:10:29
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Nu mai bine stam acasa si nu votam? Ca tot aia e.
Nu, nu e, unul din mijloacele prin care se poate frauda o alegere este stampilarea buletinelor albe ale celor care nu au dorit sa voteze. Deci le dai unora un vot din oficiu.
Daca nu stii pe cine sa votezi, e mai onest sa iti anulezi votul.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #297  
Vechi 09.09.2011, 17:21:25
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Nu, nu e, unul din mijloacele prin care se poate frauda o alegere este stampilarea buletinelor albe ale celor care nu au dorit sa voteze. Deci le dai unora un vot din oficiu.
Daca nu stii pe cine sa votezi, e mai onest sa iti anulezi votul.
Așa e, numai că dacă te duci la vot o să ajuți să se plinească majoritatea și or să zică ''voi ați ales așa!'' (tra-la-la-la-la , și apoi iar tra-la-la-la-la... și tooot așa.)

Last edited by vsovivi; 09.09.2011 at 17:34:01.
  #298  
Vechi 20.09.2011, 10:05:13
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Este foarte interesant ce s-a întîmplat la vot în camerele parlamentului României reunite: UDMR s-a abținut și inițiativa PNL a căzut.

Ce concluzie poți trage de aici?

Că PDL sau coaliția majoritară (PDL și UNPR și minorități fără UDMR) nu a dorit discursul regelui în parlament de ziua lui și de ziua eliberării Ardealului de sub naziști și hortiști de la 25 octombrie 1944?

Păi dacă ar fi votat USL pentru că era propunerea lor precis ar fi trecut, dar se pare că a fost o altă caciarma balauriferă ca să incrimineze prin asta PDL-ul sau pe Băsescu.

Nu se poate ca de la coaliția majoritară să nu se fi găsit măcar 25 de simpatizanți ai regelui Mihai mai ales că mulți s-au arătat indignați de declarațiile președintelui Băsescu atunci când la emisiunea lui Turcescu a declarat inepția (să-mi fie cu iertare) cu pricina, că cică: România avea un aliat și că regele a fos slugă la ruși și că a trădat cauza când a renunțat la tron pentru 1000 de studenți băgați în temnițele comuniste.

Deci e clar că USL a avut doar o inițiativă politicianistă și populistă ispitind regele și poporul să creadă că PDL ar fi fost contra... pentru că la dărâmarea guvernului le lipseau lor cam 20 și ceva de voturi de obicei. Deci precis și-au luat ei precauția cu pricina și nu au votat ei. Căci dacă ar fi votat, e greu de presupus că nu au existat nicimăcar 20 și ceva de oameni cinstiți și patrioți care să recunoască Iistoria României. Nu s-a dorit și s-a scos că cică regele nu poate vorbi decât președintele ales, că n-ar fi drept... s-a scos o ''justificare'' constituțională... deși fără regele Mihai nu mai am fi avut nici țară darmite o constituție, deși niciunii din ''aliați'' nu ne-au învins în război ci ne-au furat după... așa că ce să mai vorbim în deșert?

Dar iată aici ce mâhnire au creat în sufletele Casei Regale și ale simpatizanților săi... căci jocurile astea murdare și nesimțite și obraznice te descumpănesc dacă le iei în serios... bine însă că regele privește calm de deasupra cu seninătate cerească toate nesimțirile clasei politice, nesimțiri blestemate de când s-a făurit România și până astăzi.

E clar, regele se-ntoarce pe tronul său, și tuturor le e frică de popor căci poporul îl vrea pe regele Mihai înapoi pe tronul său de drept! Nimic nu-l poate opri decât prostia poli-telectualilor de pe tembeliziuni.

Dacă nu v-a fi regele reprimit atunci va fi de la PP-DD, DD președinte... că altul mai bun nu avem. Faceți socotelile să vedeți dacă mai există cineva cu șanse reale. Sau voi credeți că o să iasă fumătorul cu buza formată? Iar Boc nu candidează.

M-am bucurat imens că Dan Diaconescu și-a înscris partidul...
Păcat că pragmatismul lor e mai apropiat de USL decât de PNȚcd sau alții... și asta e ca și cum ar oferi sprijin USLașilor în viitorul parlament. Dar și așa n-am cum să nu fiu un simpatizant al Partidului Poporului român căci ei sunt singurii care s-au luptat cu criza, eficient.

Mai bine că nu s-a votat căci o mai mare ispită și batjocură adusă regelui nici că se putea. De ziua lui l-ar fi folosit pe post de momeală pentru planul lor plin de populism și de mascaradă și impostură.

Mai bine deci că a căzut la vot propunerea asta aberantă. Și mai bine să vorbească Maiestatea sa din palatul regal, căci parlamentul României nu mai e de 20 de ani al poporului român, adică din 1947 ci al hoților și criminalilor și mincinoșilor impostori.

Last edited by vsovivi; 20.09.2011 at 10:55:31.
  #299  
Vechi 20.09.2011, 10:16:37
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
M-am bucurat imens că Dan Diaconescu și-a înscris partidul...
Știm dragă frate, tu te bucuri imens și că pământul e plat.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #300  
Vechi 20.09.2011, 11:16:15
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Știm dragă frate, tu te bucuri imens și că pământul e plat.
Păi chiar e plat la suprafața denivelată și rond în adâncul apelor, exact așa cum s-au rupt apele de ape în ziua a doua... Dar când veți înțelege că e așa unii care n-ați crezut vă veți cutremura, nu de altceva ci pentru că ați dat-o mereu la întors, viceversa, vicentoarsa, viceglobul pământesc și tot așa, dar v-am zis: STOP JOC! Nu există niciun glob de pământ... nu există oricât vă distrați și mă persiflați.

Deci eu mă bucur de Adevăr și de popor căci dragostea nu se bucură de strâmbătate și nedreptate căci ea nu caută ale sale, și nici pe cele străine de Dumnezeu... ea nu caută păcatul, nu caută să mintă, să înșele sau să fure, nu caută să ucidă ci ea caută să-și răstignească trupul păcătos împreună cu toate faptele și poftele lui... împreună cu toate minteresele lăcomiei și ispismuirii și răzbunării, înălțându-se cu seninătate deasupra tuturor răutăților. Ea vrea numai binele nu și răul și merge spre sfințenie și spre cer... ea nu se laudă și nu caută să obțină privilegii sau fărădelegi... Așa că pentru ce ar mărturisi ea că pământul ar fi glob? Deci de la Dragostea am mărturisit, de la dragostea curată. Păcat că unii nu vor să creadă nici după ce le-am explicat și demon-strat. Păcat de ei căci se vor lămuri mult prea târziu... atunci când eu voi râde iar ei vor plânge cu amar, dar nu voi râde de ei, ci pentru că mă voi veseli și bucura de Adevăr, iar fără Dumnezeu nici adevărul nu e adevăr ci o ispită a curiozităților gLumii pe poarta cea largă a ei care duce la pierzare și mulți sunt cei ce intră pe ea, poarta mândriei de sine că phoți și tu ceva și te vezi stăpân frumos... și găunos ca un sfințișor păros.

Last edited by vsovivi; 20.09.2011 at 11:23:08.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27