Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.12.2009, 01:55:08
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit CUM SA PETRECEM DE ANUL NOU? – Ne invata lamurit Sfantul Ioan Gura de Aur

http://www.crestinortodox.ro/predici-la-sarbatorile-de-peste-an/71663-predica-la-ziua-anului-nou
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.12.2009, 18:41:04
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fratilor, dragilor...
ce as putea sa va doresc eu? Ce urare? Ce binecuvantare?
Sincer, nu gasesc cuvantul potrivit care sa exprime ceea ce simt.
De aceea spun simplu:
"IUBESTE si fa ce vrei"

Sa ne ajute Stapana ca anul ce vine sa invatam sa ne iubim unii pe altii cu Iubirea Ei. Sa fie aici, acasa, in familiile, in inimile noastre mai multa pace. Mai multa rabdare. Mai multa blandete..
Dea Domnul sa va intoxicati de Pace, Iubire si Bucurie!

Cu dragoste frateasca si adanc respect Jenica G.
Bucurie si La multi ani!

Last edited by eduardd; 30.12.2009 at 18:54:53.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.12.2009, 22:35:28
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani tuturor, cu sanatate, cu caldura in suflet, cu veselie si belsug. Sa aveti un an mai bun si sa fiti mai buni decat ati fost in anul care se scurge! Numai impliniri de tot felul va doresc! Imi cer scuze, maine nu voi avea timp sa va trimit mesaje pe privat, asa ca va urez tututor, dar tuturor, la multi, multi ani si sanatate! Iar fiecaruia in parte, in ordinea in care imi veniti in minte, imi doresc sa va ofer tot ce imi vine in minte: pentru Andrusca CIM, o portie maaare de shopareala tot anul, pentru Noesisaa, drumuri calde si lipsite de peripetii, pentru Jenica, o portie dubla de sanatate, pentru Mara, cat mai putina zapada, pentru Elizabeta, o inima mai barbata, pentru Andreicozia, o carte a parintelui Boca, pentru Cristi, o inima de copil, pentru Elena Violeta, animalute cu adapost, pentru Andrei im, multe carti duhovnicesti, pentru Topcat, o maimutzica de plus, pentru Anna 21, un sac de tarie, pentru Anna, o punguta cu nadejde, pentru Marina Alca, o masa imbelsugata care sa nu se mai termine,pentru Mirelat, multe cadouri pe care sa le imparta tuturor copiilor, pentru Seraphim, un strop de vointa, pentru Miha Anca o cutiuta cu rabdare, pe care sa o imparta cu Omul bun, care are deja ce ii trebuie ca sa fie fericit (o familie de nota 10), pentru Lareine minte, pentru Sophia, putin mai multa lumina si un bebelus, daca s-ar putea, pentru Fani, un bebe sanatos si roz, pentru Ory, pace, pentru Antiqu, serviciu usor, pentru Simona-Marilena, demnitate si note mari la scoala, pentru Andupustiu, succes la bac, pentru pacatosul, memorie, pentru MariS mult folos, pentru claudiu tomsa, putina staruinta, pentru Dna Dorina, sa editeze multe carti de poezii, pentru strajeru, o fata frumoasa si buna, asa cum isi doreste el, pentru inclusiv eu la fel, pentru Cristina 2012 si Lore86 copii cuminti si veseli, pentru Ioan Victor, rezolvare, pentru truthstone, o piatra de credinta, pentru antoniap, imunitate crescuta la pericole si virusuri, pentru Windorin... o barba, pentru o taranca, recolta bogata, pentru Alexia89, facultate usoara, pentru Caminaris, inima buna, pentru Gabriela8,vindecare pentru persoana draga, pentru Simona76, sanatate si minte treaza, pentru la petite moc, izbanda, pentru Mihait ravna, pentru Costel si Traditie, postari folositoare, pentru Marimira, seninatate, pentru Geonektarios, vrednicie, pentru par. George S,intelepciune, pentru Vasy, un preot nefumator, pentru Speranta, speranta, pentru LaurSchepsis, toate povetele par.Boca, pentru pentru..... nu mai stiu, va rog sa ma iertati ca v-am sarit pe multi, nu am facut-o cu intentie, dar sunteti atat de multi, absolut toti imi sunteti scumpi... sa nu va suparati daca nu ati primit darurile pe care le doreati sau daca altii au primit mai mult, sunt sigura ca vor sti sa le imparta frateste! eu am daruit ce mi-a venit in minte, de la Bunul Dumnezeu sa le primiti pe toate!
Si pentru dl Zaharia, care imi e cel mai drag de pe acest forum, un car de binecuvantari, pe care sa le imparta cu voi toti! si rabdare.
La multi ani, sa imi traiti cu totii! Inclusiv ateii si cei de alte confesiuni! e loc pentru toti pe pamantul asta!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 30.12.2009, 22:41:19
antiqu's Avatar
antiqu antiqu is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit

La multi ani pentru toti forumistii, in fond si la urma urmei, aici, acum, suntem impreuna, si asta e ceea ce conteaza...
Sa aveti liniste si pace in suflet alaturi de cei dragi
__________________
Unde doi sau mai multi se aduna in numele Meu, acolo sunt si Eu...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 30.12.2009, 23:31:23
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Sa aveti parte de fericire, sanatate, liniste sufleteasca, un an nou mai bun plin de bucurii si de realizari frumoase spre folosul mantuirii. Dragi mei, cristiboss, Cristina,Fani, CIM, mara2008,antoniap, Vasilica, zaharia_2009, Ioan-Victor,suntanar, florinbrasov0,anna21, glykys,Marina Alca, elizabeta, caliyo, LapetiteMoc,Myrobah, GeorgeS,mihailt, topcat (da, si tu, >:D< rasfatatul nostru...care stiu ca acolo, in sufletelul lui, ne iubeste :X) Hector,Dorina, admin, heaven, windorin, andreicozia, o_tzaranca, antiqu,Noesisaa, mc2009, almaris, maria-luisa, alexa_ro, moshu, onyx235, elenavioleta, Ioana-Andreea,andrei_im, Zburatorul, lareine, Darkanian, AlinB, umilul, OmuBun, MadalinaM, gabriela8,ioana-adriana, ory, diveinthesky, Dutzu, Geo.nektarios, truthstone, Costel, MariS, Traditie, ...pana la cel mai nou ultizilator inregistrat....Va iubesc! Si Va multumesc ca sunteti aici!...:X
Sa nu va suparati pe mine, va iubesc pe TOTI de pe acest forum si vreau ca in noul an sa ramenti tot aici, sa ne sprijinim, ca impartim o vorba buna...Sa nu plecati :D. >:D<
Si da, Vesilica, la multi ani si din partea mea! >:D<

glykys: mersi mult draga mea >:D< :X:X:X:X >:D< Sa fi binecuvantata! >:D<

Last edited by Simona-Marilena; 30.12.2009 at 23:45:11.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 30.12.2009, 23:55:16
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

An Nou binecuvantat plin de bucurii si impliniri duhovnicesti! Nu am ce sa va daruiesc decat umila mea dragoste TUTUROR forumistilor! Va pretuiesc si ma rog pt fratiile voatre!!! Dumnezeu sa va umple de harul Sau si sa va daruiasca Mantuirea si sederea de-a drepta Sa impreuna cu Toti Sfintii!

PS: ma retrag de pe forum!!! Toate cele Bune! Numai Bucurii sa Va doresc!!!
__________________
Reply With Quote
  #17  
Vechi 31.12.2009, 00:08:46
maria-luisa maria-luisa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 1.073
Implicit

Un an nou plin de pace, iubire, sanatate, implinire sufleteasca si crestere in Dumnezeu doresc tuturor!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 31.12.2009, 00:18:33
Zburatorul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Doamne ajuta !

La multi ani cu sanatate si de urari placute s-avem parte,oameni buni!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 31.12.2009, 08:42:33
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
La multi ani tuturor, cu sanatate, cu caldura in suflet, cu veselie si belsug. Sa aveti un an mai bun si sa fiti mai buni decat ati fost in anul care se scurge! Numai impliniri de tot felul va doresc! Imi cer scuze, maine nu voi avea timp sa va trimit mesaje pe privat, asa ca va urez tututor, dar tuturor, la multi, multi ani si sanatate! Iar fiecaruia in parte, in ordinea in care imi veniti in minte, imi doresc sa va ofer tot ce imi vine in minte: pentru Andrusca CIM, o portie maaare de shopareala tot anul, pentru Noesisaa, drumuri calde si lipsite de peripetii, pentru Jenica, o portie dubla de sanatate, pentru Mara, cat mai putina zapada, pentru Elizabeta, o inima mai barbata, pentru Andreicozia, o carte a parintelui Boca, pentru Cristi, o inima de copil, pentru Elena Violeta, animalute cu adapost, pentru Andrei im, multe carti duhovnicesti, pentru Topcat, o maimutzica de plus, pentru Anna 21, un sac de tarie, pentru Anna, o punguta cu nadejde, pentru Marina Alca, o masa imbelsugata care sa nu se mai termine,pentru Mirelat, multe cadouri pe care sa le imparta tuturor copiilor, pentru Seraphim, un strop de vointa, pentru Miha Anca o cutiuta cu rabdare, pe care sa o imparta cu Omul bun, care are deja ce ii trebuie ca sa fie fericit (o familie de nota 10), pentru Lareine minte, pentru Sophia, putin mai multa lumina si un bebelus, daca s-ar putea, pentru Fani, un bebe sanatos si roz, pentru Ory, pace, pentru Antiqu, serviciu usor, pentru Simona-Marilena, demnitate si note mari la scoala, pentru Andupustiu, succes la bac, pentru pacatosul, memorie, pentru MariS mult folos, pentru claudiu tomsa, putina staruinta, pentru Dna Dorina, sa editeze multe carti de poezii, pentru strajeru, o fata frumoasa si buna, asa cum isi doreste el, pentru inclusiv eu la fel, pentru Cristina 2012 si Lore86 copii cuminti si veseli, pentru Ioan Victor, rezolvare, pentru truthstone, o piatra de credinta, pentru antoniap, imunitate crescuta la pericole si virusuri, pentru Windorin... o barba, pentru o taranca, recolta bogata, pentru Alexia89, facultate usoara, pentru Caminaris, inima buna, pentru Gabriela8,vindecare pentru persoana draga, pentru Simona76, sanatate si minte treaza, pentru la petite moc, izbanda, pentru Mihait ravna, pentru Costel si Traditie, postari folositoare, pentru Marimira, seninatate, pentru Geonektarios, vrednicie, pentru par. George S,intelepciune, pentru Vasy, un preot nefumator, pentru Speranta, speranta, pentru LaurSchepsis, toate povetele par.Boca, pentru pentru..... nu mai stiu, va rog sa ma iertati ca v-am sarit pe multi, nu am facut-o cu intentie, dar sunteti atat de multi, absolut toti imi sunteti scumpi... sa nu va suparati daca nu ati primit darurile pe care le doreati sau daca altii au primit mai mult, sunt sigura ca vor sti sa le imparta frateste! eu am daruit ce mi-a venit in minte, de la Bunul Dumnezeu sa le primiti pe toate!
Si pentru dl Zaharia, care imi e cel mai drag de pe acest forum, un car de binecuvantari, pe care sa le imparta cu voi toti! si rabdare.
La multi ani, sa imi traiti cu totii! Inclusiv ateii si cei de alte confesiuni! e loc pentru toti pe pamantul asta!
Felicitări pentru postare.Mulțumiri.Ai simțul umorului și o inimă cât un continent.Să fii iubită,să-ți dea Dumnezeu tot ce este mai bun pe lume .LA MULȚI ANI atât ție cât și celor pe care i-ai amintit.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 31.12.2009, 10:46:32
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Fie ca spiritul sarbatorilor de iarna sa va patrunda in casa si in sufletul vostru si al tuturor celor dragi ! Iubirea, bucuria, intelepciunea si generozitatea sa va fie calauza in 2010 ! In speranta unui an mai bun, va trimit o boare de sanatate, un strop de incredere si fericire !Sa aveti parte doar de zile binecuvantate!
Din tot sufletul meu pentru toti membri acestui forum si pentru adm dnu Adrian
La multi ani!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Craciun Fericit! Adriana Cluj Craciunul - Nasterea Domnului 56 02.01.2020 11:29:06
Paste fericit! PuiMicGeorgiana Sfintele Pasti - Invierea Domnului 35 07.04.2010 13:59:31
Craciun fericit! maria-luisa Generalitati 4 26.12.2009 14:36:07
SUNT UN OM FERICIT! Ioan_Ciobota Generalitati 9 08.10.2007 22:18:35
Paste fericit! quasar Generalitati 1 07.04.2007 18:33:57