Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 18.08.2012, 19:31:33
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
tu sau eu, că simpli cetățeni, ne putem oricând exprimă dreptul constituțional la liberă exprimare.
bănuiesc că ești destul de inteligent, încât să-ți fi dat seama că mă refer la cei ce prin opiniile.lor pot influenta desfășurarea anchetelor.
îți recomand și ție să faci o pauză de Antena 1 și B1, să ni zici că sunt partizan și ai să vezi cum o să-ți crească brusc bună dispoziție.

nu am nevoie de o falsa buna dispozitie.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
  #42  
Vechi 18.08.2012, 20:59:10
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
nu am nevoie de o falsa buna dispozitie.
doar dacă ești fals ai nevoie de o falsă bună dispoziție. dar nu este cazul în exemplul meu.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 19.08.2012, 02:12:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
Am fost acuzat si pe forum ca as fi usl-ist. Nu sunt.
Citat:
E chiar asa greu sa inteleaga ca populatia nu il mai vrea pe Basescu presedinte?
Te contrazici singur.
Pentru ca a doua afirmatie e lozica USL -ista care chiar nu vad pe ce anume se sprijina.
Dar tu poate esti Dumnezeu si stii ce e in capul majoritatii "democratice".

Si apropo, mai e si o chestiune de finete aici: cred ca sunt destul de multi oameni inteligenti, care nu-l vor pe Basescu, dar nu vor nici dictatura USL -ista la schimb cu caderea lui Basescu.

Adica daca e sa aiba sansa la un presedinte cum trebuie, ar zice "pa" lui Base intr-o secunda, dar sa vina un alt maimutzoi politic gen Antonescu si gasca USL sa controleze toate institutiile Statului, e un pret prea mare.

Citat:
E chiar asa greu sa inteleaga ca intr-un stat democratic majoritatea are dreptul de a-si alege viitorul politic?
Off-topic: esti sigur ca intotdeuna alege pe cel bun, doar pentru ca e o majoritate.
Nu de alta, dar inteligenta si bunul simt n-au fost niciodata in majoritate, dovada tocmai perioadele de criza prin care trecem.

Last edited by AlinB; 19.08.2012 at 02:17:12.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 19.08.2012, 08:01:37
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
nu sunt in domeniul juridic, insa avocatii care au vorbit la tv au adus texte din lege care demonstreaza ilegalitatea unei astfel de practici.
Am văzut și eu "avocații de la televizor". Asemănarea dintre mine și ei este că și eu sunt avocat. Deosebirea dintre mine și ei este că eu nu sunt "la televizor", cu alte cuvinte nu sunt înregimentat politic.

Încă o dată, vă asigur că din tot ce am văzut la televizor (mă refer la fapte, nu la păreri și opinii) nu a reieșit nici măcar un singur caz de practică ilegală sau nelegală a procurorilor.

Tot ce am văzut este perfect legal.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 19.08.2012, 08:58:07
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Off-topic: esti sigur ca intotdeuna alege pe cel bun, doar pentru ca e o majoritate.
Nu de alta, dar inteligenta si bunul simt n-au fost niciodata in majoritate, dovada tocmai perioadele de criza prin care trecem.
Și mai off topic (ori poate nu...):
Vai ce mi-a fost dat să aud (văd)! Cum stă treaba cu majoritatea confesională domnule?
Reply With Quote
  #46  
Vechi 19.08.2012, 09:15:57
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul

Off-topic: esti sigur ca intotdeuna alege pe cel bun, doar pentru ca e o majoritate.
Nu de alta, dar inteligenta si bunul simt n-au fost niciodata in majoritate, dovada tocmai perioadele de criza prin care trecem.
tocmai de aceea în democrație există reguli.
că să nu se ajungă în situația că un grup minoritar (de politicieni) să schimbe legi importante ce pot schimba viața majoritatii (populația țării), decât dacă MAJORITATEA populației o vrea. acesta este sensul cvorumului.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 19.08.2012, 10:19:51
bodo1222's Avatar
bodo1222 bodo1222 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2010
Locație: Husi
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit

..................
__________________
Aceasta este porunca Mea: sa va iubiti unul pe altul, precum v-am iubit Eu.
Mai mare dragoste decat aceasta nimeni nu are, ca sufletul lui sa si-l puna pentru prietenii sai. (Ioan 15:12-13)
Reply With Quote
  #48  
Vechi 19.08.2012, 13:51:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Și mai off topic (ori poate nu...):
Vai ce mi-a fost dat să aud (văd)! Cum stă treaba cu majoritatea confesională domnule?
Depinde de unghiul de abordare.
Neoprotestantii au talentul de a le gasi intodeauna cele mai proaste, chipurile pentru a-i avantaja pe ei.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 19.08.2012, 14:01:04
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Depinde de unghiul de abordare.
Neoprotestantii au talentul de a le gasi intodeauna cele mai proaste, chipurile pentru a-i avantaja pe ei.
Din orice unghi ai aborda problema majorității, ea tot majoritate rămâne. Afară de unghiul de abordare al dlui Băsescu. Și aici am revenit ontopic, mă scuzați că am intervenit în discuție...
Reply With Quote
  #50  
Vechi 21.08.2012, 10:02:17
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Am văzut și eu "avocații de la televizor". Asemănarea dintre mine și ei este că și eu sunt avocat. Deosebirea dintre mine și ei este că eu nu sunt "la televizor", cu alte cuvinte nu sunt înregimentat politic.

Încă o dată, vă asigur că din tot ce am văzut la televizor (mă refer la fapte, nu la păreri și opinii) nu a reieșit nici măcar un singur caz de practică ilegală sau nelegală a procurorilor.

Tot ce am văzut este perfect legal.
fara citatie si fara a se preciza calitatea in care respectivul este intrebat, fara ca procurorii sa se legitimeze, ESTE ILEGAL SI UN ABUZ.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imaculata conceptie si Adormirea Maicii Domnului petrut-angel Biserica Romano-Catolica 378 22.07.2013 13:47:04
Adormirea Maicii Domnului dan73 Generalitati 3 05.07.2012 16:22:32
Adormirea Maicii Domnului partenie Diverse Sarbatori 20 15.08.2009 21:19:08
Adormirea Maicii Domnului Laurentiu Diverse Sarbatori 1 15.08.2008 20:25:15
adormirea maicii domnului Pupi Generalitati 1 12.08.2008 13:13:16