Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 01.02.2011, 19:40:19
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink dragului si bunului si perfectului mihaila_alin

Spune-mi tu te crezi "clarvazator"? Si ti-as mai scrie cate ceva dar mi s-a recomandat sa te ignor !
ps. cum e vb aia? uite cine vorbeste !
Dumnezeu sa te ajute ! Punct!
  #112  
Vechi 01.02.2011, 19:41:18
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Ba da. Hai că dau eu cu acuzația:

Nu-mi plac țiganii. Put, fură, înșeală, mint. O treime dintre ei te pândesc la colț de stradă să-ți dea la cap sau să-ți umble în buzunare, o treime umblă să te înșele cu "parfumuri de firmă" sau altele asemenea, iar o treime te sfidează trecând în Merțedesul ultimul tip.
ba erethorn si porcul cind o intrat tiganul in cocina a zis:Mama ce pute tiganul!.
  #113  
Vechi 01.02.2011, 19:43:25
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
ba erethorn si porcul cind o intrat tiganul in cocina a zis:Mama ce pute tiganul!.
Cred ca asta e dintr-un banc.
Sunt oameni, Dumnezeu asa i-a lasat,iar Legea Iubirii ramane valabila!!!
  #114  
Vechi 01.02.2011, 19:49:37
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Pe undeva ai dreptate o nestiutoare_ ! Si tiganii simt si dintre ei multi se roaga si merg chiar la biserica si nu pt cersit....
  #115  
Vechi 01.02.2011, 20:04:24
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking miresme,miresme

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Cred ca asta e dintr-un banc.
Sunt oameni, Dumnezeu asa i-a lasat,iar Legea Iubirii ramane valabila!!!
hai sa iti spun am fost la o manastire asa micuta schitulet,si numai ce intra o tiganca nu era inalta dar era lata si se instaleaza in miljocul bisericii jos in geninchi sau mai stiu eu cum ca avea multe haine pe ia ca la o comanda toti mirenii se retrag de pe linga ea formind un cerc mare cu ea in centru.mi-am zis:oare ce o mai fi si asta? dupa putina vreme emanatiile tigancii a ajuns si la mine asa intrun mod suportabil.Damne ce ideie imi veni oare daca jandarmii ar forma un cordon de inmiresmate din acestea ca e sigur exista si altele cu un miros mai convingator oare nu ar fi de randament pentru specificul muncii lor in obiectiv.
  #116  
Vechi 01.02.2011, 20:13:40
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Spune-mi tu te crezi "clarvazator"? Si ti-as mai scrie cate ceva dar mi s-a recomandat sa te ignor !
ps. cum e vb aia? uite cine vorbeste !
Dumnezeu sa te ajute ! Punct!
nu domnule nu am fo si nu is clarvazator dar pomul dupa roade se cunoaste mai draga.daca nu acepti baia cu apa rece pt. inviorare ignorama domnule pippo auaileu am gresit calatorule la noi e o vorba calatorului ii sta bine cu drumul eu zic mai stai ma duce-teai.ba nu pe bune mie a inceput sa imi placa despre tine ca esti insistent.uite si don.pippo dupa ce i-am dat primul premiu sa luat-o in cap si amu nu vrea sa mai comunicam doar prin semne e bine si asa nu-i rau

Last edited by mihaila_alin; 01.02.2011 at 20:19:21.
  #117  
Vechi 01.02.2011, 20:17:12
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
hai sa iti spun am fost la o manastire asa micuta schitulet,si numai ce intra o tiganca nu era inalta dar era lata si se instaleaza in miljocul bisericii jos in geninchi sau mai stiu eu cum ca avea multe haine pe ia ca la o comanda toti mirenii se retrag de pe linga ea formind un cerc mare cu ea in centru.mi-am zis:oare ce o mai fi si asta? dupa putina vreme emanatiile tigancii a ajuns si la mine asa intrun mod suportabil.Damne ce ideie imi veni oare daca jandarmii ar forma un cordon de inmiresmate din acestea ca e sigur exista si altele cu un miros mai convingator oare nu ar fi de randament pentru specificul muncii lor in obiectiv.
(Ii) ajutam cu ceva amintind asemenea situatii?
  #118  
Vechi 01.02.2011, 20:39:42
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Lauda pentru babutele cucernice - ele sunt pline de intentii bune si de multe ori, ajuta preotul, prin pastrarea ordinii in biserica.

Lauda pentru tigani (dupa ce am stat si m-am gandit bine) - ei nu fac avorturi si sunt foarte uniti. Daca unul ajunge undeva sus, isi ajuta tot neamul.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #119  
Vechi 01.02.2011, 20:43:48
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
(Ii) ajutam cu ceva amintind asemenea situatii?
nu sincer nu. e chear trist faptul cind in plina vara si cu atitea vai si riuri se mai intimpla.acuma Doamne iartane cu asa ceva nu ii putem ajuta poate cu altceva, da cind este din neputinta atuncea trebuie ajutati si intelesi.acuma am privit si eu latura hazlie a problemei ca de romanul mai face haz de necaz e ceva caracteristic si poate asta ne-a tinut in picioare ca popor nu a fost in bataie de joc.
  #120  
Vechi 01.02.2011, 21:57:28
22Daniela 22Daniela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2009
Mesaje: 1
Implicit

As vrea sa spun si eu cateva lucruri pozitive despre :
- protestenti : ei sunt tot timpul zambareti ,
deschisi la conversatie despre credinta lor
- cainii maidanezi :umbla in haita->sunt uniti
- batranele : ele tot timpul vin la biserica si isi iau si nepotii (care au )
mai fac si curat in biserica
- tigani : ei stiu sa se bucure de fiecare secunda din viata lor ,
se ajuta intre ei si pun suflet in tot ceea ce fac ,
mai sunt si talentati ,

Si in primu rand ,atat batranelele cat si tiganii sunt oameni creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare