Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.07.2012, 08:31:10
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Mare lucru crezi ca e de asteptat de la forum? De fapt nu de la forum astept ceva, ci de la unii useri care se dau crestini si arunca citate din diferite carti, dar cand au ocazia, te calca in picioare numai pentru ca nu esti de acord cu ei, pur crestineste.

Sunt unii pe aici, pe care ii duce capul sa raspunda destul de interesant, fara sa fie greuceni. Nu ca m-ar impresiona unii care se maimutaresc crestineste, chipurile dand ei sfaturi, dar vroiam sa vad cum se comporta lumea. Am vazut! Forumul asta este echipat cu doi bulldogi educati in cel mai pur stil crestinesc, plin de piosenie si milostenie.

Nu mai spun ca isi permit sa ma intrebe, destul de nervosi chiar, ce caut eu pe forumul asta.

Pai ba baieti ( sau fete? ), v-ati luat tarla pe forum? Daca administratorul nu v-a omenit cu o bucata de forum a voastra, ciocu mic si joc de glesne, forumul asta este pentru toata lumea.
  #2  
Vechi 20.07.2012, 09:10:29
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Un forum presupune dialog, nu monologuri paralele. Și dacă vrei să dialoghezi, atunci trebuie să ții cont de niște reguli fără de care e imposibil s-o faci. Dacă te apuci să jignești, normal că nu mai e dialog, ci harță. Iar la asta, de regulă adminul pune capăt prin banare.
Eu cred că întrebarea e dacă tu vrei să rămâi pe forum. Pentru că dacă vrei, poți.
Dacă ai intrat doar ca să vezi cât de creștinește ți se va răspunde la provocări, e posibil să fii dezamăgit. A întoarce celălalt obraz nu e lucru ușor de făcut. Mulți de pe aici sunt începători. Cei care au crescut duhovnicește fie sunt ocupați cu treburi mai importante, fie intră rar, atunci când chiar e nevoie de cuvântul lor.
  #3  
Vechi 20.07.2012, 12:36:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Mare lucru crezi ca e de asteptat de la forum? De fapt nu de la forum astept ceva, ci de la unii useri care se dau crestini si arunca citate din diferite carti, dar cand au ocazia, te calca in picioare numai pentru ca nu esti de acord cu ei, pur crestineste.

Sunt unii pe aici, pe care ii duce capul sa raspunda destul de interesant, fara sa fie greuceni. Nu ca m-ar impresiona unii care se maimutaresc crestineste, chipurile dand ei sfaturi, dar vroiam sa vad cum se comporta lumea. Am vazut! Forumul asta este echipat cu doi bulldogi educati in cel mai pur stil crestinesc, plin de piosenie si milostenie.

Nu mai spun ca isi permit sa ma intrebe, destul de nervosi chiar, ce caut eu pe forumul asta.

Pai ba baieti ( sau fete? ), v-ati luat tarla pe forum? Daca administratorul nu v-a omenit cu o bucata de forum a voastra, ciocu mic si joc de glesne, forumul asta este pentru toata lumea.
A fost intrebat de N ori ce cauta aici, asta e cel mai apropiat raspuns de intrebare, raspuns care arata ca multe alte postari ca nu a venit pentru nimic constructiv, nu crede ca are nimic de invatat, a venit doar pentru a provoca, a lua la misto, a face pe desteptul (cand evident este departe de asa ceva) stiind ca urmeaza sa fie luat la suturi si sa faca apoi pe victima, ca uite cum se poarta crestinii cu bietul om de bine.

Genul de copil imatur care intinde coarda cat de mult poate ca apoi cand se rupe sa zica ca parintele nu e bun si rabdator cu el, deci are dreptul sa fie rau, ca si ceilalti sunt la fel.


Individul are probleme serioase si astea nu se rezolva facandu-i altii jocul.

Last edited by AlinB; 20.07.2012 at 12:38:43.
  #4  
Vechi 20.07.2012, 15:15:55
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Eu vreau sa parasesti forumul. Stii foarte bine motivele pentru care spun acest lucru si parerea mea. Ar fi intelept din partea ta sa faci acest lucru. Citeste, dar nu da sfaturi pentru ca nu esti in masura sa o faci.
  #5  
Vechi 20.07.2012, 15:28:55
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Tu esti in masura sa dai sfaturi, pentru ca am vazut ca le dai ?
  #6  
Vechi 20.07.2012, 15:31:01
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Da. Eu sunt crestin ortodox. Tu doar cu numele.
  #7  
Vechi 20.07.2012, 15:32:48
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Sfaturile pe care le.am dat au fost din propria experienta, din trairile mele sau din ce am invatat in Sfanta Biserica.
  #8  
Vechi 20.07.2012, 15:35:21
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Esti foarte impietrit sufleteste. Repet... imi e mila de sufletul tau. Daca am intrat in discutii cu tine este pentru ca am crezut ca te pot ajuta cumva dar se pare ca nu am cum...
  #9  
Vechi 20.07.2012, 16:23:06
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Apropo de telescop, planete, univers... Si eu am telescop si binocul. Am vazut iarna trecuta patru dintre satelitii lui jupiter, centura lui orion, andromeda etc. Dar stii care este diferenta dintre noi? Eu vad toate aceste minuni universale si ma minunez de creatia Domnului. Asa vad cat de mica sunt in comparatie cu grandoarea Lui dar ma simt in acelasi timp importanta pentru ca El ma considera fiica Lui (asa cum sunt eu, cu bune si rele).
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fetita mea se bucura ca Dumnezeu o ajutat-o taluta Intamplari adevarate 22 23.11.2011 16:17:35
Daca Dumnezeu ne-ar parasi pentru o zi? CuzaSfant Intrebari utilizatori 10 08.10.2010 23:32:57
Va parasi Dumnezeu lumea pentru pacatele ei? costel Generalitati 23 03.09.2010 23:58:09
Cum se bucura omul curat? cred_cu_adevarat Generalitati 6 19.04.2010 21:48:30
Bucura - te ! cristiboss56 Rugaciuni 2 25.12.2008 00:20:47