Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.06.2011, 14:38:27
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Un suflet apropiat s-a mutat la Domnul

Sora mamei mele, pe numele ei de botez Ileana, astazi, dupa ultimii 10 ani din casnicie pe care si i-a petrecut ingrijindu-l si iubindu-l pe sotul ei bolnav imobilizat la pat, l-a lasat in grija copiilor si-a Domnului si a plecat la El, dupa o rapida si intensa suferinta provocata de pancreasul bolnav.

Ma rog la Dumnezeu pentru sufletul matusii mele, care a adormit intru nadejdea invierii si a vietii vesnice, sa o odihneasca intr-un loc unde straluceste Lumina Fetei Lui, Sa-i ierte ei toate pacatele facute cu voie sau fara voie si Sa-i faca ei vesnica pomenire! Amin!+

Dumnezeu sa primeasca rugaciunile celor care doresc sa le inalte astazi pentru matusa mea.

Va multumesc din suflet.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A mai trecut un suflet la Domnul mela me Slujba inmormantarii 76 26.03.2016 19:24:54
Parintele Arsenie Papacioc s-a mutat in Cer laurschepsis Generalitati 3 19.07.2011 15:34:16
Viitorul FOARTE apropiat al Occidentului andreicozia Generalitati 25 25.02.2010 23:15:14
IPS Damaschin s-a mutat la cele vesnice eduardd Stiri, actualitati, anunturi 18 26.04.2009 11:59:52