Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 15.11.2009, 00:45:16
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Uf, iar am uitat ceva...
Noi o sa dam pomelnic pentru Viorel si pentru Simona76 la Sfanta Liturghie maine.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 15.11.2009, 14:55:55
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Scuze pentru cei care au tot propus rugaciuni sincronizate, nu sunt online decat arareori zilele astea si nu pot raspunde chiar la timp.

Pentru cine vrea, hai sa facem de ex. un Paraclis al Maicii Domnului luni seara, pe la ora 21:30, e bine?

Bogdan.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 15.11.2009, 15:08:42
claudiutomsa claudiutomsa is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.01.2009
Locație: bistrita
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Scuze pentru cei care au tot propus rugaciuni sincronizate, nu sunt online decat arareori zilele astea si nu pot raspunde chiar la timp.

Pentru cine vrea, hai sa facem de ex. un Paraclis al Maicii Domnului luni seara, pe la ora 21:30, e bine?

Bogdan.
Da e foarte bine Domnul sa va intaresca si sa va ajute sa treceti cu bine de necazul asta
__________________
Doamne si de voiesc si de nu voiesc mantuiestema nu tine seama de vointa mea
Reply With Quote
  #24  
Vechi 15.11.2009, 15:09:26
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Scuze pentru cei care au tot propus rugaciuni sincronizate, nu sunt online decat arareori zilele astea si nu pot raspunde chiar la timp.

Pentru cine vrea, hai sa facem de ex. un Paraclis al Maicii Domnului luni seara, pe la ora 21:30, e bine?

Bogdan.
Bine bogda cm spui tu luni seara
Reply With Quote
  #25  
Vechi 15.11.2009, 15:17:39
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[Quote = Elizabeta; 181763] Bine, facem cum spui tu, Ioan. Dar daca Bogdan, din cine stie ce motiv, nu poate sa ne raspunda? Alegeti voi ONU acatist, ca aveti mai multa experienta decat al meu, si il citim toti dupa-amiaza cand puteti si voi. Dupa ora 4, Cum ai spus.
Ma bucur ca ii atragi si pe altii la rugaciune, e mare lucru, crestin dreptmaritorule!

Mara2008, te invit în mod special sa ni te alaturi.
Moment31, Irina, Iulyaan, Windorin, Ilieradu, Hartford, dorinel78, Miha-Anca, Nici unul, Cristiboss56, haideti si voi! (scuze dacă nu va stiu Numele de botez si din nou scuze daca am uitat pe cineva ...)[/ quote]

Elizabeta bine uite as propune sa citim fiecare acatistul Domnului Iisus -5 nu vreau sa supar pe nimeni nici sa dau lectii pt ca eu am multe de invatat dar sa incepem cu rugaciunile Incepatoare Acatistul Domnului Si la urma sa Rugam pe Bunul Dumnezeu ca in Numele Domnului Iisus sa dea cele de trebuinta sufletului si trupului fratelui nostru amin
Reply With Quote
  #26  
Vechi 15.11.2009, 15:34:34
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
[Quote = Elizabeta; 181763] Bine, facem cum spui tu, Ioan. Dar daca Bogdan, din cine stie ce motiv, nu poate sa ne raspunda? Alegeti voi ONU acatist, ca aveti mai multa experienta decat al meu, si il citim toti dupa-amiaza cand puteti si voi. Dupa ora 4, Cum ai spus.
Ma bucur ca ii atragi si pe altii la rugaciune, e mare lucru, crestin dreptmaritorule!

Mara2008, te invit în mod special sa ni te alaturi.
Moment31, Irina, Iulyaan, Windorin, Ilieradu, Hartford, dorinel78, Miha-Anca, Nici unul, Cristiboss56, haideti si voi! (scuze dacă nu va stiu Numele de botez si din nou scuze daca am uitat pe cineva ...)[/ quote]

Elizabeta bine uite as propune sa citim fiecare acatistul Domnului Iisus -5 nu vreau sa supar pe nimeni nici sa dau lectii pt ca eu am multe de invatat dar sa incepem cu rugaciunile Incepatoare Acatistul Domnului Si la urma sa Rugam pe Bunul Dumnezeu ca in Numele Domnului Iisus sa dea cele de trebuinta sufletului si trupului fratelui nostru amin
Da, o sa citesc in seara asta Acatistul Domnului Iisus. La ce ora propui?
Nu prea stiu cum sa citesc Paraclisul Maicii Domnului, dar ora propusa e buna.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 15.11.2009, 15:40:39
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Dumnezeu sa ii ajute pe cei aflati in suferinta si pe noi pe toti! E foarte bine ca propuneti ore, ca de mult vreau si eu sa imi fac program de rugaciune si nu reusesc!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 15.11.2009, 16:09:00
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Da, o sa citesc in seara asta Acatistul Domnului Iisus. La ce ora propui?
Nu prea stiu cum sa citesc Paraclisul Maicii Domnului, dar ora propusa e buna.
La 5 iap paraclisul io asa Il fac si cred ca este bine si incep asa .
Pentru rugaciunnile sfintilor parintilor nostri Doamne Iisuse Hristoase , Dumnezeul noastru miluieste-ne pe noi. Dupa care , Sfinte Dumnezeule..... DE trei ori apoi Prea Sfinta treime......, Tatal nostru...., Doamne miluiestene (de 12 ori)
veniti sa ne Inchinam Imparatului nostru Dumnezeu.
Veniti sa ne Inchinam si sa cadem la Hristos Imparatul nostru Dumnezeu.
veniti sa ne Inchinam si sa cadem la Insusi Hristos, Imparatulsi Dumnezeul nostru.


Psalmul 142
Dumnezeu este domnul si sa aratat noua. bine este cuvintat cel ce vine intru numele Domnului( de trei Ori)
apoi urmatoarele Tropare
catre nascatoarea de Dumnezeu acum cu osIrdie sa alergam noi pacatosii........
(de 2 ori)
slava ..... si acum...
Nu vom tacea Nascatoare de de Dumnezeu pururea a spune puterile tale.........
apoi psalmul 50
si incepi cu canonul de rugaciune catre preasfnta Nascatoare de Dumnezeu
Cintarea 1-a glasul 8 irmosul: si in continuare cum este scris In cartea de rugaciuni




acatistul azi la 5 si mIine cum a propus bogdan la 21-30 paraclisul maici Domnului

Last edited by ioan_strainul; 15.11.2009 at 16:14:52.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 15.11.2009, 16:34:45
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
La 5 iap paraclisul io asa Il fac si cred ca este bine si incep asa .
Pentru rugaciunnile sfintilor parintilor nostri Doamne Iisuse Hristoase , Dumnezeul noastru miluieste-ne pe noi. Dupa care , Sfinte Dumnezeule..... DE trei ori apoi Prea Sfinta treime......, Tatal nostru...., Doamne miluiestene (de 12 ori)
veniti sa ne Inchinam Imparatului nostru Dumnezeu.
Veniti sa ne Inchinam si sa cadem la Hristos Imparatul nostru Dumnezeu.
veniti sa ne Inchinam si sa cadem la Insusi Hristos, Imparatulsi Dumnezeul nostru.


Psalmul 142
Dumnezeu este domnul si sa aratat noua. bine este cuvintat cel ce vine intru numele Domnului( de trei Ori)
apoi urmatoarele Tropare
catre nascatoarea de Dumnezeu acum cu osIrdie sa alergam noi pacatosii........
(de 2 ori)
slava ..... si acum...
Nu vom tacea Nascatoare de de Dumnezeu pururea a spune puterile tale.........
apoi psalmul 50
si incepi cu canonul de rugaciune catre preasfnta Nascatoare de Dumnezeu
Cintarea 1-a glasul 8 irmosul: si in continuare cum este scris In cartea de rugaciuni




acatistul azi la 5 si mIine cum a propus bogdan la 21-30 paraclisul maici Domnului
Bine, hai la 5 azi, ora Romaniei.
glykys, roaga-te si tu cu noi.
claudiutomsa, Moment31, Irina, Iulyaan, Windorin, Ilieradu, Hartford, dorinel78, Miha-anca, None, Cristiboss56, Mara2008...
Reply With Quote
  #30  
Vechi 15.11.2009, 17:25:47
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Gata! Sper sa-i foloseasca lui Viorel.
Cu mana pe inima spun ca mie mi-a folosit!!! Ma simt muuuult mai bine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
a te ruga pentru cineva care nu merita ilinca20 Intamplari adevarate 25 09.02.2012 11:23:26
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugăciune pentru a găsi pe cineva elom Generalitati 11 06.04.2010 15:42:26
Am si eu un cadou pentru cineva. Tu ai? venypad Generalitati 13 24.12.2008 22:06:37
Stie cineva o rugaciune de genul asta? Marrgot Rugaciuni 2 17.01.2008 16:06:59