Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 12.02.2010, 21:34:48
caliyo caliyo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Golbi_ Vezi mesajul
Până acum, mai ales la sate (că la orașe nu merg așa mulți la biserică), din ce am observat eu, sunt oameni simpli, care aplică reguli și urmează reguli, nu mai mult. Nu e cazul de a pătrunde sensul adevărat al unor texte.. Pentru că de regulă e nevoie de educație și timp pentru a face asta.
Sincer, eu am observat exact invers , adica la orase sunt bisericile pline, vin oameni de toate varstele, iar la sate am constatat ca vin numai persoane in varsta .
Cat priveste educatia, cu asta sunt de acord, e ceea ce lipseste. Din pacate, constat ca de multe ori predicile sunt anoste, compuse parca pt studenti la teologie si nu pt. oameni simpli.
Reply With Quote
 

Tags
intinaciune, moliftelnic, nastere, pacat

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
tinuta femeii in biserica lore86 Tinuta in Biserica 469 04.08.2016 15:47:33
Discriminarea și prigonirea Ortodoxiei și a ortodocșilor de către catolicism Decebal Biserica Romano-Catolica 37 25.08.2013 15:06:04
Discriminarea - o boala a societatii in care traim - razvan_andrei Generalitati 23 27.02.2012 12:47:06
Imaginea ideala a femeii laice in biserica sophia Tinuta in Biserica 55 22.01.2012 06:11:46