Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 01.02.2011, 15:08:46
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Nu mai are nimeni demoni care-l chinuie și-l fac să judece oamenii?
  #102  
Vechi 01.02.2011, 15:37:19
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Nu mai are nimeni demoni care-l chinuie și-l fac să judece oamenii?
Incepe Spovedania online?...Nu cred ca ne ajuta foarte mult sa ne dezvaluim asa patimile...ca nu toti cei care frecventeaza forumul sunt duhovnici.
  #103  
Vechi 01.02.2011, 16:04:06
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps3 Vezi mesajul
Și dacă-i vorba de sectanți? Ce laude poți să le aduci lor ??
Hahahahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahhha!
  #104  
Vechi 01.02.2011, 16:31:16
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Rautatea asta impletita cu naivitate a lui colaps m-a cucerit in intregime. Am sa spun despre sectanti(crestini si ei, de altfel) ca sunt darji si nu le e rusine sa cante prin parcuri despre Dumnezeu; despre colaps... uhm... e un tip amuzant, pe faza, care spune tot timpul EXACT ceea ce gandeste.
  #105  
Vechi 01.02.2011, 19:40:29
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Lasa-l , nu se gandea la tine, cred ca era intr-o pauza de vanat "eretici" si se credea inchizitor! In rest e baiat bun....
sincer? cind sunt baiat bun, cind ma lauda popa in curte,
ce te zbati sa stringi credit. umbli cu batul prin toate cojile doar mai gasesti ceva orcum esti predestinat plecarii.inchizitia nu e de factura ortodoxa stimabile reikhihi

Last edited by mihaila_alin; 01.02.2011 at 19:44:35.
  #106  
Vechi 01.02.2011, 19:53:19
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
nu stiu ce vrei sa spui cu replica asta.

Nu vorbeam in mod special nici de mine, nici de cei de pe forum care cu mine au fost foarte de treaba cand am cerut ajutor, ci despre ortodoxi in general....si nu vorbeam de dragul de a insira defecte ale ortodoxilor ci dintr-un spirit constructiv si anume acela de a subilinia o calitate a protestantilor la care putem lucra si noi.

Pace si bucurie de la Domnul !
si eu ce am zis? nu ne opreste nimeni,ca de o face e vai de cozonacul lui.
  #107  
Vechi 01.02.2011, 20:01:16
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
sincer? cind sunt baiat bun, cind ma lauda popa in curte,
ce te zbati sa stringi credit. umbli cu batul prin toate cojile doar mai gasesti ceva orcum esti predestinat plecarii.inchizitia nu e de factura ortodoxa stimabile reikhihi
Dragul si simpaticul si ...genialul meu Mihaila_alin...sa stii ca mi-s leftere buzunarele si carti de credit n-am...si stii....eu chiar n-am bat nici la propriu nici la figurat...(si la ce sa port unul daca sub cojile tale nu-s sperante nici de nuci ).WOOOOOW.....predestinat plecarii? crezi deci in PREDESTINARE? Poate unii sunt predestinati sa plece dar unii sunt nascuti sa ramana cum sunt....iti raspunzi singur crestine!
  #108  
Vechi 01.02.2011, 20:11:43
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Nu mai are nimeni demoni care-l chinuie și-l fac să judece oamenii?
Ba da. Hai că dau eu cu acuzația:

Nu-mi plac țiganii. Put, fură, înșeală, mint. O treime dintre ei te pândesc la colț de stradă să-ți dea la cap sau să-ți umble în buzunare, o treime umblă să te înșele cu "parfumuri de firmă" sau altele asemenea, iar o treime te sfidează trecând în Merțedesul ultimul tip.
  #109  
Vechi 01.02.2011, 20:36:26
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Dragul si simpaticul si ...genialul meu Mihaila_alin...sa stii ca mi-s leftere buzunarele si carti de credit n-am...si stii....eu chiar n-am bat nici la propriu nici la figurat...(si la ce sa port unul daca sub cojile tale nu-s sperante nici de nuci ).WOOOOOW.....predestinat plecarii? crezi deci in PREDESTINARE? Poate unii sunt predestinati sa plece dar unii sunt nascuti sa ramana cum sunt....iti raspunzi singur crestine!
ce mai rasucesti cuvintele ca sa iti dea bine ca un adevarat sectar numa ca nici dela nu esti.ai venit cu scopuri nelimpezi si de aceia mai devreme sau mai tirziu o sa pleci asta am vrut sa spun.un crestin fie el cit de pacatos prima data invata smerenia la tine nu am gasit decit semetie cea caracteristica celui rau,ho nu te impacienta la o frecventa asa mica uite deja primesti cadouri din partea mea eu cu tine tin.
  #110  
Vechi 01.02.2011, 20:36:55
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile si totusi

N-ai dat cu piatra , ai enuntat adevaruri !

cu adaugirea ca...da....pana la urma si ei sunt oameni si au suflete ca si noi !

Last edited by calator prin ploaie; 01.02.2011 at 20:46:49. Motiv: adaugire
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare