Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 24.09.2018, 12:10:24
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
crede-ma, bate campii, e imposibil. trebuie reprogramat, trebuie luat omul si pur si simplu reprogramat, deocamdata nu se poate face asta, in viitor cu siguranta.
:)) Aha, bate câmpii pentru spui tu, un anomim care încearcă să facă pe deștepul! :)))
Ai exclus varinata că poate tu trebuie să fii reprogramat. Fiecare afirmație a lui se bazează pe studii. Cam greu să-l demontezi! :))
Reply With Quote
  #132  
Vechi 24.09.2018, 12:12:08
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
:)) Aha...dar ai exclus varinata că poate tu trebuie să fii reprogramat. Fiecare afirmație a lui se bazează pe studii. Cam greu să-l demontezi! :))
nu ma uit ca bate campii si drept sa-ti spun nici nu ma intereseaza. important e ca are dreptul sa faca ce vrea atat timp cat nu face rau la nimeni.

edit. vad ca si tu te ocupi cu schimbarea. nu fac pe desteptul, ala face.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 24.09.2018, 12:18:09
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

El își sumă afirmațiile facute într-o carte, într-o conferință, a participat la dezbateri publice.
Hai că am luat-o pe arătură! Chiar nu mă interesează ce crezi tu despre el sau alții.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 24.09.2018, 12:21:20
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

degeaba daca nu pune homosexualu' pe taraba, e ciudat insa ca poti crede asa ceva...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 24.09.2018, 12:25:32
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Întrebarea ce va fi pusă la Referendumul din 6-7 octombrie este legală și se referă STRICT la definiția căsătoriei drept uniunea dintre un bărbat și o femeie

Mai precis, în art. 7 din această lege se prevede în mod expres: cetătenii au dreptul să răspundă cu da sau nu la întrebarea "sunteți de acord cu legea de revizuire a Constituției României în forma aprobată de Parlament?"

Nu poate exista suspiciunea că întrebarea se referă la altceva decât legea de revizuire astfel cum a fost adoptată și publicată în Monitorul Oficial.

În cazul de față, singura lege de revizuire a Constituției este aceea a revizuirii art. 48 alin 1 din Constituție în sensul înlocuirii termenului de "soți" cu "un bărbat și o femeie".

Aceasta a fost deja publicata în Monitorul Oficial si nu poate fi modificata/ completată/ înlocuită”
, ne-a declarat juristul.

https://www.activenews.ro/stiri-poli...-femeie-152734


Last edited by simpllu; 26.09.2018 at 11:37:45.
Reply With Quote
  #136  
Vechi 24.09.2018, 13:31:31
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Da, dar e semnată de Dragnea.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #137  
Vechi 24.09.2018, 13:40:32
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

După logica asta la anul ar trebui să boicotăm alegerile. :))
Reply With Quote
  #138  
Vechi 24.09.2018, 14:01:58
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
ala a fost consultativ, asta va intra in vigoare. nu stiu exact cand a fost schimbata legea, poate odata cu reducerea de la 50 la 30% pt ca referendumul sa fie valabil. :)) alta chestie "democratica" pesedista.
vezi ce a spus CCR in legatura cu referendumul din 2009
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #139  
Vechi 24.09.2018, 15:56:28
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
vezi ce a spus CCR in legatura cu referendumul din 2009
stiu, dar asa e la noi, astia fac ce vor, nu vezi?
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #140  
Vechi 24.09.2018, 16:15:15
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
El își sumă afirmațiile facute într-o carte, într-o conferință, a participat la dezbateri publice.
Hai că am luat-o pe arătură! Chiar nu mă interesează ce crezi tu despre el sau alții.
fii atent, incearca sa gandesti rational:

1.homosexualii spun despre ei ca n-au ce face, ca s-au nascut asa, ca tine de biologie, de genetica, de alte d'astea.
2.cei mai multi dintre noi contestam ce spun ei despre ei, noi suntem siguri ca e ceva ce tine de alegere sau ceva dobandit cumva in timpul maturizarii sexuale, poate un pic mai devreme, poate un pic mai tarziu.
3.daca avem noi dreptate cum ii putem "vindeca"? tine de vointa lor! deci daca se pot abtine de la ceea ce ei considera singura posibilitate de a obtine placerea sexuala.
4.daca ii putem "vindeca" inseamna ca ei au dreptate si ca este ceva ce nu tine de alegerea lor. atunci, de ce sa-i "vindecam"? chestia asta se bate cap in cap cu credinta... oricum, daca este valabil acest punct, intelegi cat de aiurea este dihotomia asta planetara vizavi de homosexualitate?
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
Răspunde