Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.04.2010, 17:55:56
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Diverse

Citeam presa pe internet si am dat peste o stire de fapt divers. Intamplarea are ineditul ei, dincolo de care vad cum i-a protejat Domnul viata acestui barbat de 77 de ani, dar i-a ferit de neplaceri si pe trecatorii aflati in zona.
Dau si link-ul mai jos, dar permiteti-mi sa rezum in cateva cuvinte pentru cei care nu cunosc franceza.
Unui barbat de 77 de ani i s-a blocat piciorul drept intre pedalele de frana si acceleratie. Masina s-a oprit in zidul unei banci la o inaltime de 20 de metri. Au cazut bucati din zid si din masina, dar niciun trecator nu a fost accidentat.

http://fr.cars.yahoo.com/30042010/387/la-cascade.html

Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.04.2010, 18:08:10
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit Cum este posibil?

Nu inteleg cum de Dumnezeu i-a salvat viata acestui eretic american sau poate mai rau pagin si deasemena viata trecatorilor : musulmani, eretici, atei, new-age-isti, sectanti cind se zice ca la Judecata ii va alege doar pe cei din Biserica binecredinciosilor?

Last edited by andreicozia; 30.04.2010 at 18:10:48.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.04.2010, 18:28:05
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu inteleg cum de Dumnezeu i-a salvat viata acestui eretic american sau poate mai rau pagin si deasemena viata trecatorilor : musulmani, eretici, atei, new-age-isti, sectanti cind se zice ca la Judecata ii va alege doar pe cei din Biserica binecredinciosilor?
Eu cred ca au fost salvati tocmai pentru a mai avea timp sa-si indrepte viata... Cine stie? Poate in urma acestei intamplari se vor intoarce si Il vor recunoaste pe Dumnezeu ca Salvatorul si Pronietorul lor.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.05.2010, 00:12:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Ar trebui sa o lase acolo.
Arata fain.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.05.2010, 00:16:05
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

In primul moment, am crezut ca-i un avertisment pentru soferi ..

Vinovatul fara vina , a platit cu ,, bot ,, si indesat ..ma refer la Mercedes nu la banca ! :)
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.05.2010, 00:24:52
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Bietul om, ce spaima o fi in sufletul lui!

Ma tot uit la imaginile din filmuletul din link si inca nu-mi dau seama cum a putut sa se cocoate acolo.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 01.05.2010, 00:51:39
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Cum a reusit sa ajunga tocmai acolo sus?Uimitor:)
Oare ce au simtit si crezut cei din banca din camera respectiva cand s-au trezit cu masina direct in documentele lor?:))

Doamne ajuta si asa sa se salveze toti soferii neatenti primind doar o atentionare care trebuie sa duca spre indreptare.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 01.05.2010, 00:55:59
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Cum a reusit sa ajunga tocmai acolo sus?Uimitor:)
Oare ce au simtit si crezut cei din banca din camera respectiva cand s-au trezit cu masina direct in documentele lor?:))

Doamne ajuta si asa sa se salveze toti soferii neatenti primind doar o atentionare care trebuie sa duca spre indreptare.
Barbatul acesta nu cred ca a fost neatent. I s-a prins piciorul intre cele doua pedale (frana si accelerator) si nu a mai putut stapani masina.

Domnul a fost cu el de a scapat cu viata.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 01.05.2010, 01:06:43
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Citeam presa pe internet si am dat peste o stire de fapt divers. Intamplarea are ineditul ei, dincolo de care vad cum i-a protejat Domnul viata acestui barbat de 77 de ani, dar i-a ferit de neplaceri si pe trecatorii aflati in zona.
Dau si link-ul mai jos, dar permiteti-mi sa rezum in cateva cuvinte pentru cei care nu cunosc franceza.
Unui barbat de 77 de ani i s-a blocat piciorul drept intre pedalele de frana si acceleratie. Masina s-a oprit in zidul unei banci la o inaltime de 20 de metri. Au cazut bucati din zid si din masina, dar niciun trecator nu a fost accidentat.

http://fr.cars.yahoo.com/30042010/387/la-cascade.html

D-le is tari americanii astia la constructii, si'n special la pereti, ce sa mai, adevarati faurari calfe si zidari.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.05.2010, 08:56:04
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Cum a reusit sa ajunga tocmai acolo sus?Uimitor:)
Oare ce au simtit si crezut cei din banca din camera respectiva cand s-au trezit cu masina direct in documentele lor?:))

Doamne ajuta si asa sa se salveze toti soferii neatenti primind doar o atentionare care trebuie sa duca spre indreptare.
Este vorba de o parcare la nivelele superioare ale bancii, nicidecum ca ar fi zburat pana acolo! Stupefactia este atunci cand ne gandim cum de a fost posibil sa strapunga zidul. Pana la urma, ce viteza putea sa prinda acea masina in marsalier pe o lungime de 10-15 m? Sa fie vorba de o reclama la rezistenta masinii mercedes, care nu pare prea sifonata? Poate ca nu e tocmai ce pare a fi!...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Citate diverse din Sfintii Parinti OvidiuO Generalitati 141 09.12.2013 20:11:04