Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.06.2011, 14:09:52
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Doamna Simona eu va scriu in cunostinta de cauza. Dvs. nu veti reusi oricat de mult ati incerca sa-l determinati sa-si schimbe gandirea. El acum nu mai poate discerne raul de bine. Este "legat" de ea! Cand esti legat de cineva nu mai judeci rational....nu mai poti gandi. Tot ceea ce-ti spune acea persoana este litera de lege si faci exact ce ti se spune.
E fiul dvs. si eu va sfatuiesc sa nu-l lasati sa-si distruga viata! Dupa cum v-a spus si preotul cu el se intampla ceva. Trebuie neaparat sa-l duceti la Slujba de Maslu de mai multe ori si TREBUIE neaparat sa-l indepartati de acea femeie prin orice mijloace. Sa nu mai ia legatura cu ea deloc nici prin iternet nici prin telefon.
Cei care va sfatuiesc sa-l lasati in pace ca e matur si trebuie sa gandeasca de unul singur ori nu sunt patiti ori nu au copii. O mama face orice pentru copilul ei chiar daca copilul e la varsta maturitatii...nu conteaza e tot copilul ei. Cine nu este "patit" ca sa spun asa nu-si da seama ce periculoase sunt aceste vraji si farmece care pot distruge un om definitiv.
Trebuie sa luptati cu toate fortele pentru ca doar pe dvs! Cei din afara privesc detasati ce i se intampla fiului dvs. sa nu credeti ca ii pasa cuiva.
Dumnezeu sa va ajute si sa va lumineze calea!
Buna ziu multumesc pentru raspuns, la biserica a fost fiul meu in romania de sarbatori nu va zic ca incepuse sa tina si post dar cum sa impacat cu ea sa terminat tot, cand aprind tamaie in casa bombaneste ca il deranjeaza mirosul , la sfantul Maslu nu putem ajunge , biserica aici este departe de noi cam o ora distanta dar parintele ne/a zis sa/i lasam o bluza in biserica sub SFANTUL ALTAR, ce sa zic ne e tare greu este complect schimbat in rau si am observat ca in momentul cand tin post atunci face scandaluri cu noi ,Multumesc pentru incurajari,DOAMNE AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.06.2011, 14:11:53
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Imi pare foarte rau de suferinta voastra.. am sa ma rog si eu ca Maica Domnului sa-si puna Sfantul Ei Acoperamant si asupra lui Robert Stefan si sa-l fereasca pe el de toata cursa vrajmasului!

Sa va ajute bunul Dumnezeu !
Multumesc din suflet,MICUTA DOMNULUI SI BUNUL DUMNEZEU SA/L AJUTE SA APUCE CALEA CEA DREAPTA,DOAMNE AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 01.07.2011, 01:25:05
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vintage Vezi mesajul
Draga Simona,
Sa va cununati neaparat la biserica, dar mai intai sa va spovediti , si dumneavoastra si sotul dumneavoastra. Fara acestea nu merge. Spovedanie si cununie la biserica !
Apoi rugaciune fara oprire... acasa, la munca, pe drum mergand, mancand, orcand in orice moment sa va fie mintea prinsa in rugaciune pentru pacea familiei, ajutor si iertare de pacate. Multumiti Domnului ca uite, v-a aratat mare mila si nu vi s-a intimplat ceva mai rau avand in vedere timpul indelungat in care ati trait necununati. Domnul a avut rabdare sa va vina gandul cel bun.
Deci: SPOVETITI-VA, CUNUNATI-VA, RUGATI-VA...
Sa aveti nadejde ca facand acestea nu ramaneti fara raspuns bun.

Imparatul Ceresc sa va dea ganduri bune sa va aduca pacea si buna randuiala in familie!

Doamne ajuta!
Multumesc pentru sfaturile bune,o sa fac cum a-ti zis dvs. DOAMNE AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 01.07.2011, 01:41:07
Adriana3 Adriana3 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.01.2010
Locație: Turma Bunului Pastor
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.776
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simona Vezi mesajul
Buna seara,indraznesc sa va rog sa faceti o rugaciune pentru fiul meu Robert Stefan.Are de 2 ani o relatie cu o fata,acum nu sunt impreuna,dar si de la departare ne face rau si vrajba.Fiul meu de cand a cunoscuto sa schimbat in rau, zice ca ne uraste am avut multe scandaluri ne-a injurat si multe rele ne face.Noi locuim in Italia,avem un preot bun care ne face rugaciuni speciale pentru el dar va rog si pe dvs. de pe site care aveti credinta m-ai multa decat mine pacatoasa sa va rugati pt. el.Noi parinti lui nu suntem cununati in biserica dar ne-am hotarat si cu voia Domnului in august avem nunta. De cand a auzit de nunta fiul nostru si m-ai rau face.Eu am credinta ca bunul Dumnezeu,Maica Domnului,Sfantul Ioan Rusul si Sfantul Nectarie se vor indura si vom avea pace intre noi.DOAMNE AJUTA!
Cu rugaciune se pot face minuni, mai ales daca sunt unite cu postul, sa nu pierdeti nadejdea. Am un prieten tot in Italia ca si dvs, el insa catolic, si din cauza unei relatii cu o fata intrata in masonerie, incepuse sa vorbeasca urat despre crestini si incepuse sa se indoiasca de mantuirea pe calea crestina. Cu post si rugaciuni facute pentru el, a luat pana la urma hotararea sa urmeze calea crestina, a inceput sa simta ca pe aceasta cale isi poate gasi drumul spre mantuire. M-am bucurat foarte mult cand am auzit ca rugaciunile au fost ascultate. Asa ca nu deznadajduiti nici dvs., cu post si rugaciune, totul se rezolva pana la urma, chiar daca nu imediat, de aceea trebuie si multa rabdare si credinta in puterea lui Dumnezeu de a schimba inimile.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 01.07.2011, 01:50:04
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana3 Vezi mesajul
Cu rugaciune se pot face minuni, mai ales daca sunt unite cu postul, sa nu pierdeti nadejdea. Am un prieten tot in Italia ca si dvs, el insa catolic, si din cauza unei relatii cu o fata intrata in masonerie, incepuse sa vorbeasca urat despre crestini si incepuse sa se indoiasca de mantuirea pe calea crestina. Cu post si rugaciuni facute pentru el, a luat pana la urma hotararea sa urmeze calea crestina, a inceput sa simta ca pe aceasta cale isi poate gasi drumul spre mantuire. M-am bucurat foarte mult cand am auzit ca rugaciunile au fost ascultate. Asa ca nu deznadajduiti nici dvs., cu post si rugaciune, totul se rezolva pana la urma, chiar daca nu imediat, de aceea trebuie si multa rabdare si credinta in puterea lui Dumnezeu de a schimba inimile.
Multumesc pentru incurajare,am observat ca in timp ce tin posturile mari avem probleme,dar ma bucur ca nu cedez si cu voia lui DUMNEZEU voi tine in continuare.DOAMNE AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 01.07.2011, 02:48:34
Adriana3 Adriana3 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.01.2010
Locație: Turma Bunului Pastor
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.776
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simona Vezi mesajul
Multumesc pentru incurajare,am observat ca in timp ce tin posturile mari avem probleme,dar ma bucur ca nu cedez si cu voia lui DUMNEZEU voi tine in continuare.DOAMNE AJUTA!
Nu ma surprinde ca aveti probleme in posturile mari pentru ca cel rau sufera cand noi postim asa ca ne lupta mai mult, insa nu trebuie cedat. Domnul nostru Iisus l-a invins pe cel rau, iar cu ajutorul Lui va fi invins mereu cel rau.

Voia lui Dumnezeu este sa ne mantuim, de asta a zis "cereti si veti primi" iar unde doi sau mai multi se invoiesc sa ceara ceva in numele Domnului, cele cerute le sunt acordate. :)

Last edited by Adriana3; 02.07.2011 at 09:55:58.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 01.07.2011, 08:46:39
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simona Vezi mesajul
Multumesc pentru incurajare,am observat ca in timp ce tin posturile mari avem probleme,dar ma bucur ca nu cedez si cu voia lui DUMNEZEU voi tine in continuare.DOAMNE AJUTA!
"Dumnezeu, nu doar ca nu lasa sa fim ispititi peste puterile noastre, dar ne si ajuta, chiar în ispita, ne sprijina si ne întareste, daca noi facem ce se cuvine din partea noastra si nu ne lipseste bunavointa, nadejdea în El si rabdarea." Sfântul Ioan Gura de Aur

Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O rugaminte pentru cei din Bucuresti Florin-Ionut Pictura si Sculptura Bisericeasca 1 01.05.2011 10:37:22
O rugaminte pentru voi din suflet cmihai Slujba inmormantarii 4 05.08.2010 06:32:29
Rugaminte pentru cei din strainatate Va_iubesc Umanitare 9 07.01.2010 02:03:50
O rugaminte pentru o rugaciune Va_iubesc Generalitati 4 23.08.2007 08:10:13