Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.04.2010, 01:14:46
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solentina Vezi mesajul
Fratii mei Romania a luat-o razna ,nici-o stire nu mai este la locul ei..
..rau de tot. Sunt curios sa vad cite dintre moldovencele care prezinta sexy si nonshalant toate porcariile la tv isi vor cere iertare pentru ca au mincat toata viata rahat la stiri precum cei dinainte de 89 :)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.04.2010, 11:14:54
aureliapopescu aureliapopescu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2005
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Implicit

Niciuna garantat!!! Ele vin si pleaca... precum pasarile calatoare.
Eu am jumatate de an de cand nu mai privesc stirile si ceea ce se intampla in Romanica. Nu pot spune decat ca e muuulllt mai bine asa!!!
Daca e sa se intample ceva se intampla fara ca mintea omenesca sa stie si cu atat mai putin mintea crainicilor de la TV.
O zi binecuvantata sa aveti cu totii!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.04.2010, 14:46:04
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Gindeste-te ca si tu la vara vei zbura poate in Romania cu avionul. Ce te faci daca vulcanul nu se cuminteste?..si poate incep sa erupa si altii dupa cum se vorbeste...si uite asa ne indreptam spre 2012... :)
Uf uf ...nu ma mai speriati ca eu trebuie sa zbor la Londra de azi intr-o saptamana,rugati-va sa se cuminteasca vulcanul ala. Ziceti si mie daca zboara Taromul spre Bucuresti??? imi e tare frica de zborul asta macar daca nu stiam de vulcan.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 20.04.2010, 15:38:25
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Uf uf ...nu ma mai speriati ca eu trebuie sa zbor la Londra de azi intr-o saptamana,rugati-va sa se cuminteasca vulcanul ala. Ziceti si mie daca zboara Taromul spre Bucuresti??? imi e tare frica de zborul asta macar daca nu stiam de vulcan.
Doamne, facatorul cerului si al vulcanilor, te rugam fa ca vulcanul Eyjafjallajokull sa se potoleasca pentru ca roaba ta Hartford sa poata traversa Atlanticul cu Taromul in deplina siguranta fara sa treaca prin nori cu cenusa abraziva!

....Doamne Ajuta!,... o sa vezi ca o sa fie bine!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 20.04.2010, 16:11:24
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Doamne, facatorul cerului si al vulcanilor, te rugam fa ca vulcanul Eyjafjallajokull sa se potoleasca pentru ca roaba ta Hartford ...
Deocamdata, facatorul cerului si al vulcanilor a horatat sa dea mana libera buclucasului vulcan, care continua sa isi faca de cap...a erupt din nou!... am aflat vestea acum 5 minute la stiri... asadar, Vasi va mai sta ceva timp pe jaratic in privinta calatoriei.Imi pare rau, draga mea, sa iti dau vestea asta, nu tocmai buna

Last edited by MarinaAlca; 20.04.2010 at 16:15:13.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 20.04.2010, 17:00:34
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Sambata am avut bilet pt zborul Frankfurt - Cluj. Si pe de-o parte a fost mai bine ca am ramas, desi aveam o gramada de chestii de rezolvat acasa.



Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Uf uf ...nu ma mai speriati ca eu trebuie sa zbor la Londra de azi intr-o saptamana,rugati-va sa se cuminteasca vulcanul ala. Ziceti si mie daca zboara Taromul spre Bucuresti??? imi e tare frica de zborul asta macar daca nu stiam de vulcan.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 20.04.2010, 19:20:39
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Deocamdata, facatorul cerului si al vulcanilor a horatat sa dea mana libera buclucasului vulcan, care continua sa isi faca de cap...a erupt din nou!... am aflat vestea acum 5 minute la stiri... asadar, Vasi va mai sta ceva timp pe jaratic in privinta calatoriei.Imi pare rau, draga mea, sa iti dau vestea asta, nu tocmai buna
Asta e ce sa fac daca nu pleaca avionul de aici imi da banii sau poate ma directioneza in alta parte Germania, Spania, Italia stiu eu unde o vrea Dumnezeu. De aici plec cu Virgin Atlantic si spre Buc cu Taromul, tineti-ma va rog la curent, mai citesc si eu pe net, dupa 24 o sa anunte pasagerii care e situatia asa ca astept email de la ei.
Mersi Marina de veste si tie Andrei de rugaciune
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.04.2010, 15:53:58
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

Dumnezeu sa ne pazeasca,....se simte ceva cu Terra, cred ca sunt mesaje de sus...de atentionare....sa ne trezim, pana nu e prea tarziu.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.04.2010, 21:19:13
CristiArg CristiArg is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.01.2010
Locație: Spania
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
Dumnezeu sa ne pazeasca,....se simte ceva cu Terra, cred ca sunt mesaje de sus...de atentionare....sa ne trezim, pana nu e prea tarziu.
Adevarat, Pamantul se pregateste pentru anul 2012. Ce schimbari se vor produce in planeta?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 22.04.2010, 22:35:38
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristiArg Vezi mesajul
Adevarat, Pamantul se pregateste pentru anul 2012. Ce schimbari se vor produce in planeta?
. . . 2012 ? Alegeri parlamentare in Romania ! In rest simple speculatii , senzational tip OTV si nimic mai mult .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cenusa in cadrul ritualului religios costel Reguli in Biserica 6 20.02.2015 10:19:35