Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.10.2008, 00:25:47
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Cenzura la T|rinitas TV?

In seara asta am vrut sa stau sa vad privegherea de la Catedrala Patriarhala din Bucuresti la Trinitas TV.
Am constatat cu uimire ca de la ora 21:00 sau ceva mai devreme imaginea si sunetul au inceput sa fie cu multe probleme.
Mai mult m-a uimit faptul ca la ora 21:40 slujba a fost intrerupta desi nu se terminase (mai era un pic sa se termine Utrenia si apoi urma predica).
Mie asta imi seamana a cenzura si cred ca motivul cenzurii au fost cei doi ierarhi care oficiau privegherea IPS Teodosie si IPS Andrei.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.10.2008, 20:44:07
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Eu nu cred,la multe posturi s-a mai intamplat asta.Poate urma alt program,alt documentar si nu a dat toata slujba.Si de ce ar cenzura asa ceva?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.10.2008, 21:20:16
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Eu nu cred,la multe posturi s-a mai intamplat asta.Poate urma alt program,alt documentar si nu a dat toata slujba.Si de ce ar cenzura asa ceva?

Ceva se intimpla ca nici eu nu mai pot asculta predici auto, se intrerupe dupa un minut !!!!!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.10.2008, 23:21:31
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
In seara asta am vrut sa stau sa vad privegherea de la Catedrala Patriarhala din Bucuresti la Trinitas TV.
Am constatat cu uimire ca de la ora 21:00 sau ceva mai devreme imaginea si sunetul au inceput sa fie cu multe probleme.
Mai mult m-a uimit faptul ca la ora 21:40 slujba a fost intrerupta desi nu se terminase (mai era un pic sa se termine Utrenia si apoi urma predica).
Mie asta imi seamana a cenzura si cred ca motivul cenzurii au fost cei doi ierarhi care oficiau privegherea IPS Teodosie si IPS Andrei.
Daca era cu adevarat cenzura, cred ca nu mai oficiau slujba. Sunt probleme tehnice in cazul transmisiunilor in direct.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.10.2008, 23:21:58
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
In seara asta am vrut sa stau sa vad privegherea de la Catedrala Patriarhala din Bucuresti la Trinitas TV.
Am constatat cu uimire ca de la ora 21:00 sau ceva mai devreme imaginea si sunetul au inceput sa fie cu multe probleme.
Mai mult m-a uimit faptul ca la ora 21:40 slujba a fost intrerupta desi nu se terminase (mai era un pic sa se termine Utrenia si apoi urma predica).
Mie asta imi seamana a cenzura si cred ca motivul cenzurii au fost cei doi ierarhi care oficiau privegherea IPS Teodosie si IPS Andrei.
esti culmea omule
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.10.2008, 00:10:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Eu cred ca nu trebuie sa ne hazardam in afirmatii, ci mai intai sa vedem daca se repeta, daca devine ceva permanent si apoi, cine pe cine sa cenzureze. Afirmatia sau banuiala unei asa zise cenzuri, mi se pare putin trasa de par. Vorba fratelui nostru Constantin, sa invatam rabdarea, rabdarea ca virtute.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.11.2008, 12:03:04
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Aceasta televiziune se prinde prin cablu in Bucuresti? Daca da, in pachetul de baza al carui operator de cablu se gaseste? Pe mama mea ar interesa-o foarte mult sa prinda acest post si m-a intrebat pe mine cum, dar nici eu nu stiu, asa ca intreb aici.

Va multumesc.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.11.2008, 13:02:14
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Aceasta televiziune se prinde prin cablu in Bucuresti? Daca da, in pachetul de baza al carui operator de cablu se gaseste? Pe mama mea ar interesa-o foarte mult sa prinda acest post si m-a intrebat pe mine cum, dar nici eu nu stiu, asa ca intreb aici.

Va multumesc.
http://www.tvchannelsfree.com/watch/...initas-TV.html
sper sa merga, dar ai nevoie de vlc player, il gesesti de descarcat unde scrie sub ecran "If you cannot watch Trinitas TV please visit [COLOR=#006699]TvChannelsFree.com Help page[/COLOR]". fii binecuvantat!!! nu tre sa fci nimic decat sa instalezi si sa te duci pe link sa deschizi acea pagina si se incarca singur! Vizionare placuTA!!!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.11.2008, 13:18:10
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mersi frumos, am sa-i arat mamei cum sa foloseasca Mozilla Firefox ca sa invete sa urmareasca fara ajutorul meu programele acestui post.

Totusi, transmisia aceasta pe internet e de fapt o retransmisie a unui operator de cablu sau satelit, asa ca e imposibil sa nu existe in Bucuresti o modalitate de a prinde acest post la TV. Ce operatori retransmit Trinitas in Bucuresti?

Multumesc.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.11.2008, 14:58:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Toti operatorii principali transmit Trinitas-Tv. RDS si de curand si celalalt , nu mai stiu exact denumirea, dar am anuntat tot pe aici in urma cu ceva timp. Parca IUPS sau IPS. Oricum, concurentul lui RDS.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cenzura weareready Generalitati 20 29.05.2012 20:33:46
Cenzura ex-christian Generalitati 9 22.04.2009 19:55:05
Jos cenzura! :) Florin-Ionut Generalitati 3 10.10.2008 12:32:13