Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 03.11.2012, 20:35:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Va rog din suflet sa ne rugam pentru o mamica bolnava sa se faca bine pentru baietelu ei.
Numele ei este Mariana Antigona
Va multumesc
Cu mult drag Mara , va fi trecut la pozitia 53 din lista !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #82  
Vechi 04.11.2012, 00:29:36
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Noutati!

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Am primit un telefon dragi forumisti, am fost rugata sa pomenesc pe un tanar accidentat zilele trecute, pe nume ADRIAN-VASILE. A mers cu motocicleta si ghidonul i-a spart cosul pieptului, patru coaste au strapuns plamanii iar sirea spinarii este ciuruita in trei locuri. Dimineata intra in operatie.
Fie ca bunul Dumnezeu, Maica Domnului si toti sfintii dragi sa aibe mila de sufletul lui si sa-i lumineze pe doctori sa reuseasca grelele operatii ce trebuiesc facute. Pomeniti-l va rog si pe el in rugaciunile voastre!
Slava lui Dumnezeu pentru toate!
Buna seara!
Azi am primit un telefon si am aflat ca la Adrian, au sosit 4 preoti calugari de la Man.Bodrog ( de langa Arad ) si i-au facut Sf.Maslu.
Am aflat ca prin mila bunului Dumnezeu, Adrian a primit un carucior pentru a putea fi dus la plimbare. Totdoata a primit si un pat special, rabatabil ca de spital pentru a fi mai usor de ingrijit.
Din pacate nu mai poate merge pe picioarele lui.
Sora lui il duce cu masina pe la manastiri, cel mai des la man.Bodrog unde a simtit puterea rugaciunilor celor din obste.
Adrian multumeste tuturor celor care l-au pomenit in rugaciune, a trecut prin multa durere, suferinta... Are in continuare nevoie de rugaciune...
Maica Domnului sa-l intareasca sa rabde toata durerea si neputinta de-a mai merge pe propriile picioare.
Multa sananate tuturor si numai ganduri bune de la icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #83  
Vechi 12.11.2012, 22:37:47
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Rugaminte mare de tot

Maine Ioan sotu sorei noastre icamilin va trece prin grea incercare,o operatie la inima.
Va rog din suflet pe toti cei ce puteti sa va alaturati intr-o rugaciune pentru ca medici sa faca o minune sa iasa totu bine.
Multumesc
Doamne ajuta!
Va mai rog a ma ierta daca v-am suparat cu aceasta rugaminte din suflet.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #84  
Vechi 12.11.2012, 22:50:15
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Maine Ioan sotu sorei noastre icamilin va trece prin grea incercare,o operatie la inima.
Va rog din suflet pe toti cei ce puteti sa va alaturati intr-o rugaciune pentru ca medici sa faca o minune sa iasa totu bine.
Multumesc
Doamne ajuta!
Va mai rog a ma ierta daca v-am suparat cu aceasta rugaminte din suflet.
Doamna Icamilin a avut mereu o vorba buna si nu numai pentru toti cei de pe forum care au fost intr-o nevoie sau alta. Sa o ajute Domnul sa scape din aceasta incercare grea! Sunt sigura ca multi forumisti vor gasi maine un mic ragaz de rugaciune pentru sotul dumneai.



Pomelnic actualizat

1. Angelica, nepoata de 13 ani a d-nei Vasilica (Hartford)
2.+ Rebeca+ - de acum e in mainile lui Hristos, Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul chinuit in loc luminat unde nu este nici o durere, nici intristare, nici suspin (fiica doamnei Bogman Margareta din Baia-Mare, bolnava de tetrapareza spastica)
3. Vlad Alexandru Toma din Memphis, baietelul de 5 ani jumate, bolnav de cancer
4. +Tudor+ (bunicul lui Raoul) - a trecut la cele vesnice. Dumnezeu sa-l ierte!
5. Mihai Catalin, baietelul de clasa 1, accidentat la abdomen de ghidonul bicicletei
6. Mihaela-Teodora, studenta la medicina
7. Geanina, profesoara de religie din Galati, pensionata la 34 de ani pe caz de boala, maladia Lobstein (boala oaselor de sticla)
8. Radu Stefan, baietelul de 2 ani diagnosticat cu cancer
9. Mihai, userul Cel Mandru
10. Elena si Florică, dupa cum au spus, sunt intr-o situatie critica, locuiesc in padure si Elena probabil a nascut intre timp
11. Patricia Diana Maria, fetita de 5-6 anisori
12. Dumitru
13. Steliana - colega de forum patricia2006
14. Adrian-Vasile - a suferit un accident de motocicleta
15. Maria (colega de forum Mara2008)
16. Viorel (tatal Patriciei 2006)
17. +Carmen+(user Hionia)- a trecut si ea la cele vesnice, Dumnezeu s-o ierte
18. Silvia
19. Gafia - bolnava de cancer
20. Horatiu Nicolae -bolnav de cancer
21. Vasile
22. Maria
23. Cristian-Stefan
24. Elena
25. Irina Elena
26. Constantin
27. Ana
28. Elena (bunica colegei de forum Laura19) -sufera de dementa
29. Victoria (soacra lui Cristibos) -suspecta de cancer
30. Ionut
31. Maxim
32. Ovidiu (fiul doamnei Vasilica -Hartford)
33. Alexandra-Denisa, fetita din Iasi, de pe topicul deschis de Florin Ionut, a carei situatie infioratoare m-a cutremurat (i se desprinde pielea de pe ea). Doamne sfinte, ai mila de biata fetita nascuta in lanturile acestei crunte boli.
34. Katiusa ( probleme neurologice si familiale).
35. Grigorie
36. Cristina (matusa lui Myself)
37. Robert-Stefan (fiul Simonei).
38. Valer - batran bolnav de Alzeimer
39. Alice-Gabriela (a cerut ajutor pe forum)
40. Pavel-Nicusor
41. Georgiana (a cerut ajutor pe forum)
42. Ana ( bunica lui miself00)
43. Ciprian (baiatul din Timisoara)
44. Ilie (a se vedea mesajul dnei Icamilin)
45. Viorel ( detalii pe pagina mea http://www.crestinortodox.ro/forum/member.php?u=2348)
47. Eric -Cristian ( nepotelul lui kikyo ea )
48. Traian
49. Parascheva ( mama lui Traian )
50. Ion ( tatal doamnei Anita )
51. Ioan (sotul doamnei icamilin)
52. Dumitru (myself)
53. Marcel-Ionut (de pe forum)
54. Mariana-Antigona
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #85  
Vechi 13.11.2012, 03:03:10
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Maine Ioan sotu sorei noastre icamilin va trece prin grea incercare,o operatie la inima.
Va rog din suflet pe toti cei ce puteti sa va alaturati intr-o rugaciune pentru ca medici sa faca o minune sa iasa totu bine.
Multumesc
Doamne ajuta!
Va mai rog a ma ierta daca v-am suparat cu aceasta rugaminte din suflet.
Ioan este pomenit si in rugaciunile mele, Dumnezeu sa-i ajute cu bine operatia si pe Ica noastra sa o intareasca Maica Domnului.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #86  
Vechi 21.11.2012, 03:13:49
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Maine Ioan sotu sorei noastre icamilin va trece prin grea incercare,o operatie la inima.
Va rog din suflet pe toti cei ce puteti sa va alaturati intr-o rugaciune pentru ca medici sa faca o minune sa iasa totu bine.
Multumesc
Doamne ajuta!
Va mai rog a ma ierta daca v-am suparat cu aceasta rugaminte din suflet.
Maine este operatia. Va rog sa va rugati pentru Ioan, sotul domnei Ica Milin! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #87  
Vechi 21.11.2012, 13:42:42
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Maica Domnului și toți sfinții ruați-vă lui Dumnezeu pentru Ioan. Cu nevrednicie mă voi ruga și eu pentru soțul Icăi. Doamne ajută și-i întărește pe ei.
Reply With Quote
  #88  
Vechi 21.11.2012, 15:14:09
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne ajuta pe robul tau Ioan sa ii reuseasca cu bine operatia, sa fie sanatos, si protejeaza-l de toate relele si necazurile!
Ma voi ruga si maine!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #89  
Vechi 21.11.2012, 15:51:03
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Doamne ajută!+++
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #90  
Vechi 21.11.2012, 19:11:49
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit vesti de la Ica Milin

In urma cu cateva minute am aflat ca operatia pe cord a inceput la orele 13, astazi si va dura 2-4 ore.Din nefericire si Ica a avut parte de o cazatura care i-a cauzat o entorsa si va fi imobilizata la pat - dupa cum spune ea - 2 saptamani.Prin grele incercari trece familia Milin.
Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeule, Cel slavit in Sfanta Treime, pentru rugaciunile Preacuratei Maicii Tale , a tuturor Sfintilor Tai, primeste si rugaciunile noastre pentru robii tai, Ioan si Viorica aflati in patul de suferinta si ridica-i pe ei ca odinioara pe slabanogul ce zacea in boala de 38 de ani.Tu esti acela care ai vindecat pe fiica cananeencii si pe femeia garbova.Luam aminte la toate minunile Tale, Doamne, si te rugam cu lacrimi de umilinta, ajuta-le si robilor Tai Ioan si Viorica si insufla-le aceeasi putere de credinta si-i mantuieste pe ei.
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Sfintii Parinti se adresau tuturor persoanelor sau doar unui grup/categorie?? 52ZIZO Biserica Ortodoxa Romana 21 28.08.2010 09:38:45
Arhimandritului Lazar Puhalo din anul 1989 adresata unui grup de catehumeni patinina34 Biserica Ortodoxa Romana 1 28.12.2008 00:20:50
Pelerinaj cu grup, duminica Z.Lidia Pelerinaje la locuri Sfinte 4 26.05.2008 05:35:18