Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.08.2018, 23:54:02
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
Problema e ca discutiile se invart in cerc.
Macar cu neo-protestantii si disputele ortodoxo-catolice exista o varietate, si mai scotea lumea si cate o sursa din cand in cand.
Foarte just.
Centesimus, do you copy?
Hardlinerii orto si NP, nu mai intrati si voi nitel, sa fie o atmosfera ca o interactiune stradala tefelisti-pesedisti? Mai cu viata!

Serios acum, disparitia acestor discutii aprise evoca slabirea zelului intelectual si religios. Ceea ce este foarte grav si ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru o societate (care se vrea) normala.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 06.08.2018, 17:34:24
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Care societate?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #13  
Vechi 14.08.2018, 19:55:02
Urbanophon Urbanophon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 257
Implicit Forum

Eu deobicei dimineata cand imi beau cafeaua, dupa ce citesc ziarele si ma enervez, intru pe forum pentru a mai da si altfel de hrana mintii. Intradevar, subiecte puerile, diletante sau spam-uri. Mai caut prin topic-urile vechi...dar e mult ghiveci si trebuie rabdare.

Forumul ca platforma de comunicare e cam depasit. Probabil, cine mai e activ pe aici, are o varsta, si de la o varsta nu iti mai place sa schimbi orice doar de dragul de a fi in pas cu lumea. Si de mine rad prietenii ca inca am telefon "cu butoane".

As propune un topic, cu link-uri la topicurile "respectabile". Frumos dezbatute teologic si intelectual. Alea vechi si bune, din perioada de glorie a forumului.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.08.2018, 01:04:47
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Care societate?
Cea romaneasca actuala, evident!
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare