Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.04.2012, 23:00:04
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit Va rog rugati-va pt reusita operatiei tatalui meu!

Va rog frumos daca aveti timp,rabdare si bunavointa sa pomeniti in rugaciunile voastre pe tatal meu Corneliu,care in dimineata zilei de miercuri 18 aprilie va suferi o dubla interventie chirurgicala.
Nu contest pregatirea si experienta medicala a celor care il vor avea in grija insa avem nevoie si de protectie divina.
Multumesc.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.04.2012, 23:16:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa-l miluiasca pe tatatl tau, Corneliu!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.04.2012, 19:19:14
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Va rog frumos daca aveti timp,rabdare si bunavointa sa pomeniti in rugaciunile voastre pe tatal meu Corneliu,care in dimineata zilei de miercuri 18 aprilie va suferi o dubla interventie chirurgicala.
Nu contest pregatirea si experienta medicala a celor care il vor avea in grija insa avem nevoie si de protectie divina.
Multumesc.
Ma voi ruga pentru tatal tau Corneliu, draga mea!Maine la slujba de Maslu il voi trece in pomelnic!Bunul Dumnezeu sa lucreze cu mana medicilor pentru a-i reda sanatatea tatalui tau!Doamne ajuta!
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.04.2012, 22:47:26
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Multumesc tuturor celor care se roaga!

Intotdeauna suntem panicati in fata acestor experiente care tin de sanatate,de viata noastra,mai bine spus de continuitatea ei precum si de pierderea progresiva a celor dragi.
Imi este f mila de tatal meu vitreg care a ajuns un batranel cu neputinte si probleme,prin el,trecerea timpului ma afecteaza si pe mine...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.04.2012, 00:22:57
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Pentru tatal tau yasmin

Cu tot sufletul ma alatur si eu cu rugaciunea mea pentru tatal tau Corneliu.
Va fii bine caci sigur multi se vor ruga si asta va ajuta mult.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.04.2012, 04:15:57
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase ajuta pe robul tau Corneliu in incercarea lui cea grea, Maica Domnului acopera cu Acoperamantul tau cel Sfint pe acest frate al nostru Cornelui si ajuta-l in aceasta operatie.
Amin.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.04.2012, 09:43:46
lorena29 lorena29 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.06.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Dumnezeu sa va tina in bratele lui si sa va protejeze, sa va dea putere si reusita!


Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Va rog frumos daca aveti timp,rabdare si bunavointa sa pomeniti in rugaciunile voastre pe tatal meu Corneliu,care in dimineata zilei de miercuri 18 aprilie va suferi o dubla interventie chirurgicala.
Nu contest pregatirea si experienta medicala a celor care il vor avea in grija insa avem nevoie si de protectie divina.
Multumesc.
__________________
Lorena Savin
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.04.2012, 11:12:32
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Va rog frumos daca aveti timp,rabdare si bunavointa sa pomeniti in rugaciunile voastre pe tatal meu Corneliu,care in dimineata zilei de miercuri 18 aprilie va suferi o dubla interventie chirurgicala.
Nu contest pregatirea si experienta medicala a celor care il vor avea in grija insa avem nevoie si de protectie divina.
Multumesc.
Dumnezeu sa-l binecuvanteze si sa-i daruiasca insanatosire grabnica. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.04.2012, 11:32:28
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Operatia s-a amanat pt luni de dimineata(23 Aprilie).
Multumim.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.04.2012, 13:17:20
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cu rugaciunea sunt alaturi de tine si ma rog Bunului Dumnezeu pentru reusita operatiei.Tie si mamei tale sa va dea putere sa treceti cu bine peste toate incercarile.Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ajutor, operatie, rugaciune

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugati-va Hartford Umanitare 41 02.11.2012 22:12:06
"In casa Tatalui Meu sunt multe locasuri" dan73 Generalitati 16 21.06.2011 00:00:17
Un zambet de dincolo de moarte!/ In bratele Tatalui Ceresc Annijo Mari Duhovnici si predicile lor 2 20.11.2010 19:04:10
Rugaciune de multumire Tatalui nostru speranta1970 Rugaciuni 1 17.06.2010 21:07:01
In Numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh. Amin. adi_cambir Preotul 13 04.06.2009 19:04:58