Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.06.2006, 14:27:57
masha masha is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2006
Mesaje: 3
Implicit

Vreau sa va rog pe voi care sunteti aici sa ma ajutati cumva.Incerc sa gasesc(daca exista asa) rugaciunile din ceaslov pe internet numai ca nu ma prea decurc.
Prietenei mele i-au fost furate toate cartile de rugaciuni pe care le avea la ea cand a ajuns in tara unde va sta mai bine de un an.acum pe langa ca nu are biserica ortodoxa unde sa mearga ,nu mai are nici rugaciunile care sa o mangaie.sufera asa mult si eu nu ma pricep sa o ajut.Pana in Peru costa tare mult sa trimit ceva ,asa ca m-am gandit ca negresit sa i le trimit "virtualiceste" .
Tare m-as mai bucura de mi-ati putea trimite rugaciunile (orsicate ar fi,binevenite sunt) sau macar sursa de unde sa le iau. ...de nu o sa iau ceaslovul meu si ma pa astern pe transcris.asta mi-ar mai ramane de facut:|

Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.06.2006, 15:50:58
Macarie Macarie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2006
Mesaje: 138
Implicit

Aici gasesti o buna parte din Ceaslov:
http://www.myriobiblos.gr/texts/romanian/orologion/ceaslov.htm
http://www.biserica.org/Publicatii/Rugaciuni/Ceaslov/index.html

Si sa-i fie de folos !
Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.06.2006, 21:11:24
masha masha is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2006
Mesaje: 3
Implicit

Tare iti multumesc pentru bunavointa.mare lucru ai facut pentru ea .asa o sa se bucure de mult.i le trimit numaidecat.

Doamne ajuta!


Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.06.2006, 00:42:32
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

incearca sa intiri pe programul de cautare http://www.google.ro/ si scrii acolo ce ai nevoie (rugaciuni ,acatiste,cele 7 laude,rinduiala liturghie).Si eu mi-am scos multe asa in calculator.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.08.2006, 14:42:33
mioara mioara is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2006
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de masha
Vreau sa va rog pe voi care sunteti aici sa ma ajutati cumva.Incerc sa gasesc(daca exista asa) rugaciunile din ceaslov pe internet numai ca nu ma prea decurc.
Prietenei mele i-au fost furate toate cartile de rugaciuni pe care le avea la ea cand a ajuns in tara unde va sta mai bine de un an.acum pe langa ca nu are biserica ortodoxa unde sa mearga ,nu mai are nici rugaciunile care sa o mangaie.sufera asa mult si eu nu ma pricep sa o ajut.Pana in Peru costa tare mult sa trimit ceva ,asa ca m-am gandit ca negresit sa i le trimit "virtualiceste" .
Tare m-as mai bucura de mi-ati putea trimite rugaciunile (orsicate ar fi,binevenite sunt) sau macar sursa de unde sa le iau. ...de nu o sa iau ceaslovul meu si ma pa astern pe transcris.asta mi-ar mai ramane de facut:|
gasesti multe rugaciuni,acatiste,si multa hrana sufleteasca pe www.resurse-ortodoxe.com.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.09.2006, 19:16:01
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Indrazniti...Eu am biruit lumea...zice Hristos...
Asa ca...soro...indrazneste daca vrei sa afli...sau...in alti termeni :in ziua de azi cu rusinea mori de foame.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.09.2006, 01:40:01
theodor theodor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2006
Mesaje: 128
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Indrazniti...Eu am biruit lumea...zice Hristos...
Asa ca...soro...indrazneste daca vrei sa afli...sau...in alti termeni :in ziua de azi cu rusinea mori de foame.
Adica pentru a nu muri de foame trebuie sa fi nerusinat? :p
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.09.2006, 09:52:29
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de theodor
Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Indrazniti...Eu am biruit lumea...zice Hristos...
Asa ca...soro...indrazneste daca vrei sa afli...sau...in alti termeni :in ziua de azi cu rusinea mori de foame.
Adica pentru a nu muri de foame trebuie sa fi nerusinat? :p
Nu...trebuie sa fii indraznet...;)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iertare Anna Pocainta 11 04.07.2011 02:20:32
Iertare Bogdan N Generalitati 36 29.06.2011 14:31:25
Iertare elena20 Generalitati 12 17.03.2010 14:33:30
INDRAZNEALA MarinaAlca Umanitare 23 10.10.2008 07:31:07