Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.08.2006, 16:00:12
Jorge Jorge is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2006
Mesaje: 1
Implicit

For any helpness please write to
My email adress is : jorgestefan@hotmail.com
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.08.2006, 09:21:54
Tudor Tudor is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.07.2005
Mesaje: 88
Implicit

Aveti aici traducerea textului postat de fratele nostru Jorge care are nevoie de ajutorul nostru:


Va salut.

Numele meu este Jorge si incerc sa aflu care este originea mea. Bunicul meu a venit in Brazilia cand era doar un bebelus, apoi o multime de lucruri i s-au intamplat, tatal lui a murit iar mama sa s-a recasatorit. De atunci, el a fost dat in grija unei alte femei. Nu a intrat in contact niciodata cu un roman si singurul document pe care l-a avut (pentru ca l-a pierdut si pe acesta) a fost certificatul de nastere. Aici, ei au incercat sa-l traduca in portugheza, dar au omis numele orasului in care s-a nascut. De aceea, eu incerc sa recuperez documentele lui. As vrea sa stiu daca se poate sa faceti o cercetare in Romania legata de certificatul lui de nastere sau daca imi puteti oferi orice fel de ajutor. Eu am fost deja la Consulatul Romaniei de aici, dar nu au putut sa ma ajute. Datele bunicului meu sunt:

Nume: Jorge* Stefan
Tata: Theodoro Stefan
Mama: Ana Galan
Data nasterii: 03.11.1924
Tara: Romania
Regiune: Moldova
Ship Cia: Royal Mail
Data sosirii: 10.12.1925

PS: Inca mai traieste, va rog ajutati-mi familia!

Multumesc
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.08.2006, 01:41:01
mamitzic mamitzic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2006
Mesaje: 2
Implicit

Ma numesc Valerica si am 58ani. De 7 ani,dupa un divort dureros si decesul celui cu care am avut 3 copii, am ramas si fara mama,ultimul sprijin moral!
Am ramas si fara cas,atat eu cat si mezinul,care nu-si gaseste un serviciu in orasul in care locuieste cu logodnicalui. Eu sunt acum in Canada ,la fiica mijlocie, dar as vrea sa stiu daca pot gasi adapost intr-o manastire din Romania!N-as vrea sa fiu povara copiilor mei si as vrea sa-mi petrec ultimii ani rugandu-ma pentru iertarea pacatelor !
Unde se gaseste o manastire de maicute si ce formalitati trebuie indeplinite?
Nu stiu cui sa ma adresez, poate cineva,insa, va citi mesajul meu si imi va raspunde!e-mail mamitzic@yahoo.com
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine ma ajuta? Hartford Muzica Bisericeasca 4 30.09.2010 04:03:37
Ma puteti ajuta? mirela1990 Generalitati 10 12.09.2010 23:40:20
cum il pot ajuta? roxicka Slujba inmormantarii 10 12.07.2010 21:06:59
doamne ajuta narcisa Resurse ortodoxe on-line 2 04.08.2008 00:56:36
doamne ajuta dulcineea Intamplari adevarate 4 05.09.2007 00:29:29