Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.11.2011, 22:31:12
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
e, nimic nu e intamplator. Sfintele coincidente au fost de fapt modul in care Domnul a hotarat sa-si faca lucrarea.
Atunci cand s-a nascut baietelul meu, eu eram ateu. Am hotarat sa-i punem un nume care sa se asemene oarecum cu al tatalui si bunicului meu - pe ei ii cheama Fabius.

Asa ca l-am botezat Fabian. Dupa aproape doi ani, am devenit din ateu crestin si, din intamplare, am descoperit ca in ziua de nastere a fiului meu se sarbatoreste Sfantul .... va las pe voi sa ghiciti :)

Pentru domnul Aurelian: Dumnezeu sa il binecuvanteze pe micul Arsenie si pe toata familia dumneavoastra !
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.11.2011, 22:49:44
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de au_relian Vezi mesajul
Multumim din suflet pentru gandurile bune si fie ca Domnul sa asculte rugaciunile tale si Sfantul Parinte Arsenie sa te aiba sub ocrotirea lui.

Apropo de minuni :). Noi tot oscilam cu numele intre Andrei si Teodor dar intr-o zi in care tot citeam marturii despre Parintele Arsenie Boca am aflat ca a trecut la Domnul in data de 28 noiembrie si i-am spus sotiei ca am putea sa ii punem numele Arsenie pentru ca se va naste in perioada in care este praznuit si Sfantul Parinte Arsenie. Dupa vreo 3, 4 zile, tot citind despre parintele Arsenie am aflat ca ziua de nastere a parintelui a fost pe 29 septembrie, adica exact ziua in care ne hotarasem sa ii dam numele Arsenie copilului. :)
cu parinti atat de credinciosi si cu un nume atat de special copilul o sa fie el insusi unul deosebit..... ii prevad un viitor minunat..... sa va traiasca si Dumnezeu sa aiba grija e el.... Doamne ajuta......
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.11.2011, 10:37:26
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Dumnezeu sa va binecuvinteze si sa va asculte rugaciunile.

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
cu parinti atat de credinciosi si cu un nume atat de special copilul o sa fie el insusi unul deosebit..... ii prevad un viitor minunat..... sa va traiasca si Dumnezeu sa aiba grija e el.... Doamne ajuta......
Fie ca Dumnezeu sa ne sporeasca credinta noua tuturor si celor care nu o avem deloc sa ne-o daruiasca, pentru ca atat de putin suntem credinciosi, desi lucreaza clipa de clipa in viata fiecaruia dintre noi.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.11.2011, 14:44:12
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Atunci cand s-a nascut baietelul meu, eu eram ateu. Am hotarat sa-i punem un nume care sa se asemene oarecum cu al tatalui si bunicului meu - pe ei ii cheama Fabius.

Asa ca l-am botezat Fabian. Dupa aproape doi ani, am devenit din ateu crestin si, din intamplare, am descoperit ca in ziua de nastere a fiului meu se sarbatoreste Sfantul .... va las pe voi sa ghiciti :)

Pentru domnul Aurelian: Dumnezeu sa il binecuvanteze pe micul Arsenie si pe toata familia dumneavoastra !
ce frumos! Ati vazut, nimic nu e intamplator.:)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.12.2011, 15:00:14
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Un zambet si o urare pentru noul an de la micutul Arsenie!!!

http://www.youtube.com/watch?v=yfcrx...ature=youtu.be
Reply With Quote
  #26  
Vechi 30.12.2011, 14:05:13
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de au_relian Vezi mesajul
Un zambet si o urare pentru noul an de la micutul Arsenie!!!

http://www.youtube.com/watch?v=yfcrx...ature=youtu.be
Multa sanatate si bucurii micutului Arsenie si parintilor sai!
E asa dragalas, la o luna!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 30.12.2011, 21:17:05
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Multumim din suflet!!! De toate cele bune sa ai si tu si familia ta parte! Doamne ajuta!


Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Multa sanatate si bucurii micutului Arsenie si parintilor sai!
E asa dragalas, la o luna!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
arsenie boca

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca Carmen FUNIERU Biserica Ortodoxa Romana 141 20.01.2014 16:22:05
parintele Arsenie Boca 06dec Mari Duhovnici si predicile lor 34 07.12.2013 18:02:21
PR. ARSENIE BOCA cristina83 Mari Duhovnici si predicile lor 70 17.01.2013 14:14:43