Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.01.2011, 21:12:50
Legionarul Legionarul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Locație: GALATI, BUCURESTI
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Exclamation Rusine!

Ce facem cu egării fetelor mulați, cu blugii mulați, fără batic ȋn cap , ca la mall....degeaba unele se intreabă, de ce femeile nu au voie ȋn altar, de ce sunt oprite să intre ȋn biserică ȋn perioada menstruatiei, simplu, firea lor e păcatoasă de la ȋnceputul, ȋnceputului, se pare că și din punct de vedere lumesc femeia este mai prejos decât bărbatul, dacă ȋmi cereți vă dau argumente...Am fost azi la o sfântă mânăstire, nesimțire curată, multe vin la mânăstire dar nu renunță, la pantalonii mulați, ruj pe bot si alte sulemeniri. Nu că aș avea eu o problemă , dar călugării aia mai rezistă oare la ispite, nu e de ajuns ca au destule, ȋi mai ispitim si noi prin felul cum ne ȋmbrăcăm? Oare ar trebuii să ȋl chemăm pe preotul din Constanța care a luat la suturi pe sărmanul om, să le dea o lecție? Rusine șuncoaselor cu colanți pe buci! Si nu sunt misogin! Dar respecta frate vestimentația când mergi la mânăstire!
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vreau sa ma spovedesc dar imi e rusine patricia2006 Generalitati 125 20.07.2012 14:17:07
Sa nu ne fie rusine cu nimeni! Laura19 Generalitati 47 13.04.2012 01:23:50
A fi roman,o rusine mihailt Generalitati 129 05.09.2010 19:52:32