Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.10.2013, 13:03:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Asa, Aline, combate cu toata forta, ca sa-i intimidezi pe cei care nu-si doresc acte cu cip. Mama lor de inapoiati si de infractori!
Cip in telefon da, cip in calculator da, cip in portofel ba.
Cata selectivitate dar na..te pui cu gusturile omului?

Problema apare cand incepe sa redefineasca ortodoxia dupa moftul lui.

Si timidate n-am vazut niciodata la un cipofob ba chiar dimpotriva..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 31.10.2013 at 13:07:45.
  #12  
Vechi 31.10.2013, 13:20:11
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cip in telefon da, cip in calculator da, cip in portofel ba.
Cata selectivitate dar na..te pui cu gusturile omului?

Problema apare cand incepe sa redefineasca ortodoxia dupa moftul lui.

Si timidate n-am vazut niciodata la un cipofob ba chiar dimpotriva..
Totusi, se pot folosi argumente legate de drepturile si libertatea omului.
  #13  
Vechi 31.10.2013, 15:27:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Oh, sper ca nu alea de genul "ma amprenteza la un deget inseamna ca sunt un infractor".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #14  
Vechi 31.10.2013, 17:20:39
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eliza-georgiana Vezi mesajul
hai, Antonia, trebuie să recunoști că totuși Alin și-a mai reevaluat părerea... are alt aer acum! de exemplu, nu ne mai trimite în pădure :)))
sincer, eu chiar sunt surprinsă (plăcut) de postările lui din ultimul timp, regret doar că eu n-am timp să stau mai mult pe aici!
dar oamenii încep să se trezească!
privind la vremurile în care trăim e o minune răbdarea lui Dumnezeu cu noi!!
O zi liniștită vă doresc :)
Nu sunt suparata pe el, insa nu sunt de acord cu unele dintre opiniile lui, mai ales cele referitoare la actele biometrice. Nu mai insist sa-l conving.

Si eu ma bucur ca din ce in ce mai multi oameni incep sa se trezeasca. Iar dorinta unora de a se renunta deja la bani mi se pare absurda. Cipul presupune control total, iar controlul total este un atu al lui Dumnezeu. De aceea, am fost avertizati prin profetiile apocaliptice ( capitolelel 13, 14, si 15), sa nu ne insemnam cu semnul fiarei, care, iata permite acest lucru.
  #15  
Vechi 31.10.2013, 17:45:07
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

<<Există un regim de teroare din partea Fanarului și s-a optat pentru tăcere cu privire la subiectele trădării credinței, despre care însă în trecut Sfântul Munte vorbea cu fermitate? Sfânta Chinotită nu dorește să intre în conflict cu Patriarhia Ecumenică pe temele credinței?

Patria ni s-a pustiit, ni s-a jefuit și a fost distrusă de către puternicii politici. Consideră Chinotita Sfântului Munte că se cuvine ca și Ortodoxia să fie adusă în aceeași situație de către diriguitorii Fanarului, dar și de către mulți mitropoliți ai Bisericii Greciei?

Credem că Sfântul Munte este dator să ”spargă” tăcerea și să îi ”scuture” atât pe puternicii politici, cât și pe Patriarhul Ecumenic care a făcut concesii recunoscând ca valide ereziile creștine. Dacă Sfântul Munte nu o va face, atunci vom ajunge în scurt timp să strigăm: ”Căzut-a și Ortodoxia!”.>>

Sursa: http://graiulortodox.wordpress.com/2...hia-ecumenica/
  #16  
Vechi 31.10.2013, 19:13:31
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
<<Există un regim de teroare din partea Fanarului și s-a optat pentru tăcere cu privire la subiectele trădării credinței, despre care însă în trecut Sfântul Munte vorbea cu fermitate? Sfânta Chinotită nu dorește să intre în conflict cu Patriarhia Ecumenică pe temele credinței?

Patria ni s-a pustiit, ni s-a jefuit și a fost distrusă de către puternicii politici. Consideră Chinotita Sfântului Munte că se cuvine ca și Ortodoxia să fie adusă în aceeași situație de către diriguitorii Fanarului, dar și de către mulți mitropoliți ai Bisericii Greciei?

Credem că Sfântul Munte este dator să ”spargă” tăcerea și să îi ”scuture” atât pe puternicii politici, cât și pe Patriarhul Ecumenic care a făcut concesii recunoscând ca valide ereziile creștine. Dacă Sfântul Munte nu o va face, atunci vom ajunge în scurt timp să strigăm: ”Căzut-a și Ortodoxia!”.>>

Sursa: http://graiulortodox.wordpress.com/2...hia-ecumenica/
Eh, tipic pentru "ortodoxia de blog" greceasca: extremista, sonora, dar fara rod in fapte. Cind clericii greci isi vor cere iertare pentru rolul lor in nimicirea si deznationalizarea arominilor, atunici mai vorbim. Pina atunci, sunt doar una din nenumaratele haite ideologice mult-latratoare ale planetei. Doar gura e de astia!

Last edited by Barsaumas; 31.10.2013 at 19:23:57.
  #17  
Vechi 31.10.2013, 19:23:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Eh, tipic pentru "ortodoxia de blog" greceasca: extremista, sonora, dar fara rod in fapte.
Magistral post,mare adevar !!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #18  
Vechi 31.10.2013, 19:30:46
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Eh, tipic pentru "ortodoxia de blog" greceasca: extremista, sonora, dar fara rod in fapte.
Eu nu cred ca nu e vorba doar despre o ,,ortodoxie de blog'' greceasca. Exista si sarbi si romani si rusi care gandesc la fel. Pana la urma, trebuie sa existe cineva care sa mai spuna si adevarul, indiferent care e pretul.

In privinta roadelor, stim ca marturisirea adevarului este o fapta placuta lui Dumnezeu. Este milostenie duhovniceasca sa-ti ajuti aproapele sa se fereasca de inselaciunile necuratului.
  #19  
Vechi 31.10.2013, 19:43:47
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Magistral post,mare adevar !!!
E bine sa urmam magistrala spre Hristos, nu spre satana.
  #20  
Vechi 31.10.2013, 19:50:50
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Pina atunci, sunt doar una din nenumaratele haite ideologice mult-latratoare ale planetei. Doar gura e de astia!
Vorbeste asa despre pastorii confesiunii tale, nu despre ortodocsii curajosi care demasca vicleniile necuratului.

Sectantii de pe acest forum se simt complexati ca e cineva mai vocal decat ei? Ce-ati vrea sa faca? Ei sa taca si sa va lase pe voi sa ne spuneti cum poate fi urmat Hristos?

Last edited by antoniap; 31.10.2013 at 19:58:05.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 11.10.2010 23:02:47
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 18:22:02
Ce se incearca cu actele biometrice? mihailt Generalitati 0 15.07.2009 02:30:05
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 11:20:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 20:23:30