Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 05.03.2012, 22:50:21
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Da, ai dreptate. Să nu plecăm urechea la orice auzim la tele... Discernămîntul e la mare căutare în vremurile noastre.

Eu nu vorbesc despre sfîrșitul lumii sau mai știu eu ce. Problema este aceea că va începe o isterie generală care va cauza probleme de diverse tipuri și celor cu mintea clară. Din cauza acelor naivi și creduli, care vor fi foarte mulți, și ceilalți vor avea de suferit - veți vedea. Mîncarea va fi la mare căutare înainte de venirea iernii, vor fi violențe de stradă (sper că doar pe alocuri). Eu sper să nu fie așa, dar mă gîndesc, preventiv, că ar fi bine să ne medităm cu toții la ceea ce ar putea începe în iarnă și să luăm din timp măsuri de precauție.
stai linistit ca nu va fii nici o violenta ,nimic. astfel de sfarsituri au venit si au trecut cu sutele si nu au fost mari tulburari sociale.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Nu țin minte să fi fost vreo isterie generală în 2000.
pai teoretic ar fii trebuit sa fie:milenism, y2k, etc. si uite ca nu au fost false minuni, nici isterii in masa. eu personal o sa mananc niste popcorn atunci . mai vrea cineva?
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce veti face voi cand vor veni acele vremuri de pribegie? adelin Despre Biserica Ortodoxa in general 157 23.09.2010 16:12:48
Cum se face canonisirea ca sfant(a)? In ziua de azi se mai face? sophia Mari Duhovnici si predicile lor 5 09.01.2010 23:13:44
De ce 25 Decembrie? Andie Teologie si Stiinta 23 19.01.2009 01:38:20
16 - 22 decembrie laurschepsis Stiri, actualitati, anunturi 11 20.12.2008 04:59:41