Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 05.03.2010, 22:28:30
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Te rog frumos Maria daca ajungi duminica la Sf Liturghie poti pune la adormiti pe roaba VIORICA,te rog mult.Fac apel si la alti crestini.Va multumesc.Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.03.2010, 21:27:26
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

dragii mei, vreau sa va multumesc inca o data tuturor celor care a-ti pomenit-o pe bunica mea in rugaciunile voastre.

astazi am externat-o din spital, insa, din pacate, starea ei de sanatate inca nu este foarte buna. Dar, spitalul fiind f aglomerat a fost nevoita sa revina acasa. Asa ca, de acum, doar in Bunul Dumnezeu ne este speranta daca nu pentru o insanatosire definitiva (asa ceva nu prea mai este posibil la cate boli are si la cat ii este de slabit organismul si avand in vedere si varsta pe care o are) dar ma rog pentru dansa macar sa-i usureze Bunul Dumnezeu suferintele si sa-i mai lase putin timp pentru a-si aseza in ordine cele ale sufletului inainte de plecarea la Domnul.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #23  
Vechi 12.03.2010, 21:50:00
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
dragii mei, vreau sa va multumesc inca o data tuturor celor care a-ti pomenit-o pe bunica mea in rugaciunile voastre.

astazi am externat-o din spital, insa, din pacate, starea ei de sanatate inca nu este foarte buna. Dar, spitalul fiind f aglomerat a fost nevoita sa revina acasa. Asa ca, de acum, doar in Bunul Dumnezeu ne este speranta daca nu pentru o insanatosire definitiva (asa ceva nu prea mai este posibil la cate boli are si la cat ii este de slabit organismul si avand in vedere si varsta pe care o are) dar ma rog pentru dansa macar sa-i usureze Bunul Dumnezeu suferintele si sa-i mai lase putin timp pentru a-si aseza in ordine cele ale sufletului inainte de plecarea la Domnul.
Maria, nu stiu daca trebuie sa ma bucur sau sa ma intreistez. Cred ca si una si alta. Parerea mea ar fi sa vorbesti cu duhovnicul ei (daca are unul, daca nu, gaseste-i) si impartaseste-o. Oricat ti-ar fi de greu, trebuie sa te astepti si la asta mai devreme sau mai tarziu. Acum inca suntem in post. Daca poti sa chemi cel putin doi preoti sa-i faca si Sf. Maslu, cu atat mai bine. Cred ca Dumnezeu ii lasa suficient timp sa se pregateasca cum se cuvine, inainte de plecare. Dar nu trebuie sa taraganam, din dorinta noastra egoista de a o mai avea alaturi. Dincolo e mult mai bine pentru cei ca ea. Cel putin asa imi vine mie sa spun, si sper sa nu ma insel.
Dumnezeu sa va binecuvinteze, iar tie sa-ti dea tarie sa treci cu bine prin toate cate vor urma! Bunicuta ta este la fel de norocoasa ca te are alaturi, cum ai fost si tu altadata ca ai avut-o alaturi.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 25.03.2010, 10:25:20
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb sanatate

Maria, ce face bunica ta, cum se simte!

O zi binecuvantata sa ai! Doamne ajuta!

Reply With Quote
  #25  
Vechi 13.05.2010, 12:15:37
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Unhappy

din pacate am revenit pe acest topic.

Va rog iarasi din tot sufletul sa ma ajutati si sa-mi fiti alaturi cu rugaciunile voastre caci am sufletul rupt in bucati......... de durere.

Bunica e iarasi f rau. Are o infectie f urata la picior si diabetul foarte mare (valorile de glicemie)... am tot fost prin spitale si starea ei e din ce in ce mai proasta.

Acum se pune problema amputarii labei piciorului dar nu se stie daca operatia va reusi si va supravietui si nici daca asta va opri infectia.

Va rog din suflet rugati-va pt Tudorica

Nu mai sunt in stare sa scriu

Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #26  
Vechi 13.05.2010, 12:51:00
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit Hristos s-a inaltat!

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
din pacate am revenit pe acest topic.

Va rog iarasi din tot sufletul sa ma ajutati si sa-mi fiti alaturi cu rugaciunile voastre caci am sufletul rupt in bucati......... de durere.

Bunica e iarasi f rau. Are o infectie f urata la picior si diabetul foarte mare (valorile de glicemie)... am tot fost prin spitale si starea ei e din ce in ce mai proasta.

Acum se pune problema amputarii labei piciorului dar nu se stie daca operatia va reusi si va supravietui si nici daca asta va opri infectia.

Va rog din suflet rugati-va pt Tudorica

Nu mai sunt in stare sa scriu

Doamne ajuta!
"Fiind cuprinsi de viforul multor nevoi, Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, tu ne ajuta noua. Stand inaintea fetei altarului Domnului si ridicand mainile tale, roaga-te ca Domnul, Imparatul slavei sa caute la nevrednica noastra rugaciune si sa asculte cererile celor ce cheama numele tau cel sfant si canta Fiului tau : Aliluia ! "
Dumnezeu sa-ti de-a putere si liniste in suflet -Maria32-sa poti avea grija de bunica ta.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 13.05.2010, 13:04:30
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Scrieti-o la pomelnicul pentru maslu de la manastirea Cernica! Sanatate si Doamne ajuta!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 13.05.2010, 14:03:17
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

multumesc pentru sfat insa nu pot ajunge nici macar la biserica sa ma rog
sunt la serviciu si stau ca pe ace, abia ma concentrez sa-mi fac munca si astept sa se faca ora 6 sa pot pleca la dansa sa stau cu ea caci nu are cine.

am uitat sa precizez ca nu are cine sa ma ajute sa stea cu ea decat vecini care au si ei timp cat au

si nu! nu pot sa imi iau concediu sau liber de la serviciu pentru ca sunt in perioada de proba si nu-mi pot permite sa raman fara job caci nu are cine sa ma intretina.

asa ca va rog, daca ajungeti careva la o slujba de maslu, treceti-o si pe bunica mea Tudorica pe pomelnicele voastre.

Minunile voastre au mai facut minuni. Rugati-va macar sa-i usureze Dumnezeu suferinta. Nu-mi este teama ca se va duce la EL (ea e impacata cu ideea asta ba chiar isi doreste, dar sa nu traiasca mutilata) plus ca nu suporta gandul de a-mi fie mie povara caci ar fi dependenta de mine iar eu am serviciu si nu pot sta 24 de ore cu dansa
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #29  
Vechi 14.05.2010, 18:02:48
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

of.. mi-am petrecut si astazi ziua cu voi incercand sa-mi mai alung din cand in cand gandurile negre.

va rog din suflet sa nu fiti suparati pe mine daca am mai suparat pe vreunul sau pe altul caci nu am avut in intentie sa fac asa ceva.

si va rog daca puteti sa o pomeniti si pe bunica mea in rugaciunile voastre. numele ei este Tudorica

Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #30  
Vechi 17.05.2010, 10:52:39
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

In dimineata aceasta am internat-o pe bunica in spital. Tot ce pot sa fac este sa sper ca Maica Domnului s-o ocroteasca si s-o acopere cu sfantul sau acoperamant, sa aiba grija de ea.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
informatii despre azile, asezaminte sociale pentru persoanele cu probleme de sanatate maria32 Umanitare 69 03.08.2011 11:33:31
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 12:58:53
10 aliati pentru sanatate absolutep0wer Generalitati 0 25.06.2010 05:09:03
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 1 13.03.2010 19:30:22