Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.10.2009, 18:34:51
Atreides's Avatar
Atreides Atreides is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 151
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raphael14 Vezi mesajul
Mare e gradina Domnului si multi prosti sar gardul.
Domnul ii iubeste si pe prosti ,altfel nu ar fi facut asa multi.
Atreides,daca nu crezi in "icoanele plangacioase sau orice alta ''minune'' crestina" , nu incerca sa convingi pe nimeni ca nu exista minuni!
Mai bine convinge-te singur ca exista!
Iar tu convinge-te singur ca minunile musulmane exista:D!
P.S.Lasa atacurile la persoana ca nu ne tragem de sireturi,incearca sa menti discutia la un nivel decent.
__________________
Nihil sine Deo!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.10.2009, 13:10:04
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit cred ca este minune

din cite am citit eu cu privire la copilul acesta, doctorii care l-au vazut au confirmat ca nu pot sa-si explice felul naturii in care copilul apare cu astfel de semne pe corp, si nu pare a fii produs din exterior.

eu cred ca este un semn, o minune, dar nu cred ca este de natura curata. Dumnezeu nu cred ca ar trimite asa semne prin care sa chinuie un copilas inoncent.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.10.2009, 15:58:52
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Da, e clar. Acesta este un forum pentru "Crestin-ortodocsi". PUNCT!
Tot ce este inafara ortodoxiei este dracesc, rau, prost, facatorie, nu exista, nu se poate! Nu pentru ca stim noi; ar fi bine daca am sti!!! Nu stim. Nu stim NIMIC! Dar ne place sa credem ca noi suntem unicii buni creati de Dumnezeu. Restul sunt posedati, n-au dreptul la mantuire, n-au dreptul la semne divine, n-au nici un drept. Desi va asigur ca si ei se roaga si-nca mult mai mult decat noi. Si nu se roaga la diavol, ci la Dumnezeu. Nici evreii nu L-au recunoscut pe Mantuitor, dar cu toate astea cu totii trebuie sa recunoastem ca ei au fost si au ramas poporul iubit al lui Dumnezeu. Poate tocmai de aceea le mai da din cand in cand cate un "holocaust". Ii pedepseste si ii iarta pentru ca asa e Dumnezeu: bun si iertator.
Oameni buni, pamantul nu e ca o farfurie, asa cum se credea candva. Nu suntem in centrul Universului si lumea nu incepe si nu se termina cu noi! Suntem un TOT intr-o lume pe care deocamdata nu o intelegem, dar nici nu ne dam silinta! Vad ca pe zi ce trece, cu cat ne dam silinta sa devenim mai buni, cu atat parca ne inversunam unul impotriva celuilalt, punand cu usurinta etichete, jignind (o vorba ne-la-locul-ei, habar nu aveti cata suferinta pricinueste, iar voi NU AVETI PUTEREA SA STERGETI ceea ce faceti fara sa va dati seama). Cu totii suntem creatia Lui, si nu avem noi nici un merit ca ne-am nascut aici si nu in Irak. Haideti sa iubim miracolul de a face diferenta intre bine si rau. Restul este pura interpretare. Cred ca prima greseala pe pamant a fost aceea in care omul a decis sa puna gard intre el si vecinul lui! Oricum nu i-a adus linistea la care se astepta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 20.10.2009, 19:35:53
MadalinaM MadalinaM is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 75
Implicit

..si uite asa ajungem sa ne sarim in cap unii altora, contrazicandu-ne asupra unui fals. Imi place ca nu numai "minunile" in sine nasc contradictii dar mai scot la iveala si niste caractere adevarate, basca, cateodata unele "minuni"de acest fel ne fac sa ne invrajbim. Si asa ajungem sa intelegem cat de cat ratiunea pt care ingaduie Dumnezeu lucruri din astea...ca sa se cearna graul de neghina!


Minunile adevarate nasc lucruri BUNE nu contradictii, ironii, minciuni, pseudo-valva si in niciun caz nu scot la iveala relele din noi!!!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 20.10.2009, 19:52:21
byank_nico byank_nico is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2009
Mesaje: 4
Implicit

nu cred asa ceva.........doar Dumnezeu poate face minuni....na va lasati ademenit asa de repede de diavol.....fiind el chiar si un copil....
Reply With Quote
  #16  
Vechi 20.10.2009, 20:41:24
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 238
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

E un fals afirmat pe baza faptului ca diavolul nu stie araba. Probabil ca nu s-a facut mare (global) caz asupra lui pentru ca doctorii care l-au examinat s-au rusinat ca nu pot sa stearga markerul.
__________________
Vine mosul pe carare, Cu cojocul in spinare.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 27.01.2010, 23:38:20
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de moshu Vezi mesajul
E un fals afirmat pe baza faptului ca diavolul nu stie araba. Probabil ca nu s-a facut mare (global) caz asupra lui pentru ca doctorii care l-au examinat s-au rusinat ca nu pot sa stearga markerul.
Diavolul stie Biblia de la cap la coada si din ea doar l-a inselat pe Arie, nestorie, Macedonie, Luther, papa, ecumenistii, pentru ca LE-A DAT-O NETALCUITA CUM TREBUIE!!! Diavolul stie toate limbile, pentru ca el i-a dus pe oameni la dezbinare si sa nu mai vorbeasca o singura limba cu totii si sa se inteleaga, ci sa fie secrete intre ei si sa fie dezbinare. Diavolul si-a batut joc si de acest prunc pentru a intari religia islamica si pentru a departa pe oameni de la descoperirea Ortodoxiei.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 28.01.2010, 00:15:20
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

cred ca daca ar fi un semn de la Dumnezeu,nu ar plange copilul toata noaptea.
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul
Reply With Quote
  #19  
Vechi 30.01.2010, 11:55:39
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Atreides Vezi mesajul
Iar tu convinge-te singur ca minunile musulmane exista:D!
P.S.Lasa atacurile la persoana ca nu ne tragem de sireturi,incearca sa menti discutia la un nivel decent.
Buna ziua Atreides,esti musulman?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 30.01.2010, 13:33:47
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Atreides Vezi mesajul
Dap,o inselaciune umana.La fel ca icoanele plangacioase sau orice alta ''minune'' crestina:D.
Daca icoanele care plang si celelalte minuni crestine reprezinta o inselaciune, de ce nu ne spui cum s-a realizat? Arata-ne unde isi tine scamatorul iepurele si cartile, ca sa zic asa :)
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copiii nebotezati, pe picior de egalitate cu sinucigasii ? anamaria.petre Generalitati 153 12.02.2013 02:18:40
SOS!Salvati viata unui copil nou-nascut! heaven Umanitare 8 10.09.2009 22:13:19
Un verset cunoscut Florin-Ionut Generalitati 1 08.08.2008 10:49:46
Un verset din Evanghelia de azi achimovjan Generalitati 131 19.07.2008 00:42:09