Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #9  
Vechi 19.01.2012, 11:58:09
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raquel Vezi mesajul
Vreau sa va spun ca si eu am fost la parintele Ciprian, la Bucuresti, vis-a-vis de hotel Marriott, chiar ieri. Iar acum stau si plang. Vroiam sa stiu daca relatia mea actuala se va finaliza printr-o casatorie, sau pur si simplu daca voi fi in continuare cu prietenul meu. Mi-a spus ca nu, nu voi fi cu el. Oare asa o fi ? Chiar stie, vede parintele Ciprian lucruri despre oameni? Sincer, nu stiu ce sa cred...poate ca asa va fi. Oricum credinta mea in Dumnezeu ramane, de lucrul asta sunt sigura si va fi cum doreste El. Totusi consider ca nu e corect sa stim ceva legat de viitorul nostru. E mai bine sa ne rugam, sa mergem la biserica si sa avem speranta. Voi ce parere aveti? Sau daca ati avut si voi astfel de experiente...astept pareri.
A zis Dumnezeu ca v-a distruge cetatea Ninive? A distrus-o? Stie Dumnezeu ce face. Oricum rugaciunea este calea.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
 

Tags
bolnav, ciprian, parinte, sihastria



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Ciprian Gradinaru de la Man Sihastria tinutza Mari Duhovnici si predicile lor 5 09.04.2017 16:07:55
Moliftele Sf. Ciprian cristeaalin Rugaciuni 1 27.01.2012 22:32:01
Mesaj,propunere TEOLOGUL Generalitati 45 08.01.2011 12:16:34
un mesaj frumos The_Fallen Generalitati 1 14.07.2010 22:22:29