Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.08.2010, 18:50:39
talita talita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2009
Mesaje: 1
Exclamation Am ajuns milog!!!

Doamne ajuta tuturor celor ce citesc acest mesaj.Numele meu este Iosif si sunt din Cluj.Am 40 de ani si am ajuns la capatul puterilor.Impreuna cu sotia avem o firma mica din care incercam sa ne ducem traiul.In urma cu doi ani am contractat un credit bancar cu ipoteca,garantie fiind apartamentul mamei unde locuim toti:mama,bunicamea si noi.Din cauza situatiei economice am inceput sa pierdem teren si suntem pe cale ca banca sa ne ia casa.Este munca de o viata a mamei,tata nemaiavand.Am incercat omultime de solutii dar toate au dat gres.Din atata stres am inceput sa am probleme la diabetul meu pe care il am de 10 ani.Incercam sa mergem inainte rugandul pe bunul Dumnezeu sa ne ierte si sa ne ajute sa iesim din aceasta incercare.Intotdeauna am primit mangaiere din partea Lui.Speram ca toti cati cititi aceste randuri daca puteti si doriti sa ne ajutati pt.a ne aduce ratele bancare la zi pentru a nu pierde casa.Efectiv nu avem unde sa mergem daca o pierdem.Cei care vor avea mila de noi promit solemn ca ii voi pomeni la Sf. Man. de la Nicula acolo unde mergem destul de des,si o voi ruga pe Maica Domnului sa va rasplateasca inzecit darul vostru.Daca am suparat pe cineva citind aceste randuri imi cer iertare fratilor.Bunul Dumnezeu sa va fereasca pe toti de asemenea incercari.Contul nostru este RO83PIRB1301726234001000,PIRAEUS BANK,CLUJ-NAPOCA,Suc.Marasti.Dumnezeu sa va aiba in paza,Doamne ajuta!PS:Sa nu credeti ca astept sume imense de bani,nici vorba,doar cei ce puteti si aveti posibilitatea de a ajuta o familie greu incercata.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.08.2010, 19:07:04
TreciLaRugaciune TreciLaRugaciune is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.08.2010
Mesaje: 62
Implicit

Nu deznadajduii. si eu impreuna cu familia mea am avut probleme si am fost dat afara din casa. Maica mea plangea iar eu cu tatal meu vitreg incercam sa o incurajam. Am avut nadajdea in bunul Domnezeu si in Maica Domnului si iata ca acum am de unde sa iti scriu aceste randuri. S-a milostivit bunul Dumnezeu si din nimic acum avem o casa peste ce ne-am putut gandi ca vom avea vreodata. Nu deznadajduii caci aceasta este o incercare de la Domnul. Dumnezeu si Maica Domnului sa te ajute. Spune-ti numele de botez poate se milostiveste lumea si te pomeneste in rugaciunile lor, nu zic de mine ca eu nimic bun nu fac. Iertati-ma.
__________________
Ascultarea este mai mare decat jertfa, caci Fara duhovnic este doar ratacire.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
este greu de ajuns la mormantul parintelui ARSENIE BOCA? ghetsimani Generalitati 13 04.09.2016 14:02:14
"Prin complicități și trădări, am ajuns să dăm județe întregi urmașilor grofilor!" Decebal Stiri, actualitati, anunturi 20 07.12.2013 19:56:55
este oare de ajuns? AlexieOmulLuiDumnezeu Rugaciuni 1 19.09.2011 19:02:58
imi pare rau de ceea ce am ajuns sa fiu un.mare.pacatos Intrebari utilizatori 14 24.02.2011 20:54:50