Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 14.01.2008, 21:55:43
Glamorous_witch Glamorous_witch is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2007
Mesaje: 177
Implicit

Nu,mi-ar fi placut la nebunie,dar sunt prea timida pentru asta.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 15.01.2008, 02:31:23
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria55
Nu-mi place sa gatesc , consider pierdere de vreme .
Mai bine mananc preparate , conserve...

imi place singura acasa , am liniste..........

maria
Imi place muzica bizantina, sa merg Duminica la slujba, sa gatesc pentru comunitatea noastra , sa organizez petreceri si sedinte ,intr-un cuvint imi place sa ma implic mai in toate ce tine de biserica .
Nu imi place ca pe forumul asta e cearta si nu prea se potriveste cu credinta .
Nu imi place ca unii ati schimbat scrierea in limba romina.
k-care
she-si
Spre exemplu VSOVI imi sa cred ca nu e romin sau poate e aromin.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 15.01.2008, 05:54:40
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sa dea Domnul sa nu mai fie cearta pe forum, sa fim mai rabdatori cu totii!
Reply With Quote
  #74  
Vechi 15.01.2008, 09:07:17
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

imi place muzica electro, instrumentala, de dans, imi plac avioanele sa le privesc, imi place un cappuccino la cremcaffe la universitate, imi place sa ma plimb si sa ma uit la patinoare, imi place sa fiu singur de la un timp....sa imi iau castile si sa ascult muzica...in timp ce merg, imi place la biserica si ma simt bine dupa slujbe...imi plac fetele blonde, chiar daca nu am avut o astfel de prietena si imi place corectitudinea tarilor nordice..:rolleyes:
Reply With Quote
  #75  
Vechi 03.04.2008, 04:26:48
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:) si inca o prezentare, a gusturilor fiecaruia. cei noi, sunteti invitati sa ne povestiti putin despre voi.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 03.04.2008, 11:30:15
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

[color=green] hmm ce nu-mi place: trezitul de dimineata, sa zicem ca nu sunt prea matinala, dar daca trebuie sa rezolv o problema, prefer sa o fac dimineata ca sa am ziua libera pe urma...apoi cand ma injura soferii in trafic :D pentru ca am inceput si eu sa conduc si inca mai fac unele boacane :rolleyes: ; in schimb in place foarte mult natura, plimbarile, excursile prin munti si dormitul in cort ( ce bine ca vine vara :)). mersul la Biserica l-am descoperit de putin timp, dar imi place sa ma duc si sa ascult predica, ma ajuta sa-mi organizez gandurile [/color]
Reply With Quote
  #77  
Vechi 03.04.2008, 11:32:00
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GEORGIANA22
IMI PLACE TOT CE E FRUMOS, NATURA, FLORILE
NU IMI PLACE DE MINE SI DE DEFECTELE MELE
[color=green] pai de ce nu? defectele tin de personalitatea noastra, unele se pot schimba, altele nu, dar si ele fac parte din noi, din ce suntem noi ca oameni[/color]
Reply With Quote
  #78  
Vechi 03.04.2008, 15:47:54
elena2008 elena2008 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.02.2008
Locație: Galati
Mesaje: 38
Implicit

imi place muzica, mai multe genuri in functie de starea mea de moment...respir muzica, o traiesc cu tot sufletul meu...NU imi place faptul ca nu am avut curajul sa invat sa cant eu insami la un instrument...

imi place sa citesc,....enorm....in fiecare clipa libera...imi place sa visez printre pagini...

imi place mai cu seama sa ma joc cu fetita mea, sa-i observ fiecare zambet, sa-i sterg fiecare lacrima, sa fiu langa ea mereu-mereu.

imi place sa vorbesc cu Dumnezeu, liber, fara formule, sa vorbesc cu El din sufletul meu mic...

NU imi place...intoleranta, rautatea, minciuna...toate astea care te fac sa iti fie mila de un om....ca inca nu stie cat de bun poate fi...
Reply With Quote
  #79  
Vechi 03.04.2008, 16:13:13
monica73 monica73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 95
Implicit

mie imi place sa citesc,sa scriu,sa ascult muzica psaltica,sa ma plimb,imi place fff.mult muntele,marea,imi place singuratatea,uneori imi place sa gatesc si chiar daca nu mi-ar placea sunt nevoita,imi place sa tricotez cand am timp,imi place sa gradinaresc,imi plac straiele populare,de exemplu ador iile brodate,vasele de lut,mi-ar place sa ma reintorc in timp,la datinile stravechi,imi plac oamenii de la tara,mi-ar placea sa locuiesc la munte,....multe imi plac!
Reply With Quote
  #80  
Vechi 03.04.2008, 17:04:19
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Mie nu imi plac pacatele de care ma las greu, adica cele care creeaza dependenta, nu imi plac oamenii prefacuti sau cei care si-au facut din minciuna un mod de viata. Imi place sa ma scol dimineata, sa merg cu bicicleta si sa fac lucruri utile, adica sa fac ceea ce trebuie pentru a obtine strictul necesar atat pentru partea spirituala cat si pentru cea materiala.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 13:34:10
Imi place de o verisoara - de gradul 2 Stefan500 Generalitati 42 27.09.2013 15:21:39
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 20:15:29
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana??? lavinia40 Generalitati 32 11.12.2009 18:20:00