Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 31.10.2008, 21:24:57
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Multe multumiri

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
MA BUCUR CA TI-AU PLACUT SI SPER SA LE FIE DE FOLOS SI ALTORA .doamne ajuta!
Draga Sofia si eu iti multumesc pentru stadania ta ne-ai povestit cu detalii amanuntite am citit tot si m-am simtit in calatorie cu tine.
Dumnezeu sa-ti raplateasca.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 01.11.2008, 01:12:18
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Draga Sofia, multumesc si eu, ca ne-ai impartasit din impresiile tale din pelerinajul de la Ierusalim. Este visul oricarui crestin sa ajunga acolo si sper sa ajung si eu.
In privinta tarilor pe care ti-ai propus sa le vezi, ti-as mai sugera si Turcia si Cipru. Din pacate Cipru este impartit si multe manastiri sunt in partea turceasca (Dumnezeu cu mila!)
Iti doresc sa ajungi unde ti-ai propus si sa ne mai povestesti, ca tare frumos le mai zici.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 16.11.2008, 21:47:18
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Smile

Va mai scriu ce am mai uitat din pelerinaj:
[SIZE=3]Inainte de a parcurge DRUMUL CRUCII,intram la biserica unde s-a nascut MAICA DOMNULUI ,pe locul casei parintilor IOACHIM si ANA,BISERICA NASTERII MAICII DOMNULUI,ne inchinam si admiram si frumoasele icoane ale sfitilor ,dar eu cobor si in pivnita ,unde se afla locul nasterii ,admir si ma inchin la o frumoasa icoana care ii reprezinta pe sfintii IOACHIM SI ANA ,CU MAICA DOMNULUI.Este o pestera ,ca o pivnita naturala,cu mai multe compartimente ,cu icoane ale Maiciii Domnului si ale parintilor EI.[/SIZE]
[SIZE=3]Aoi la biserica TATAL NOSTRU am fost totusi ininte de a intra in biserica in GROTA unde Mintuitorul i-a invatat pe apostoli rugaciune TATAL NOSTRU;e o inrare pe lateral stinga si coborimputin intr-o grota mica ,unde ne cam inghesuim ,desi sintem numai 25 oameni!Asa ca nevind timp de meditatie ,din cauza inghesuielii si a filmarii ,pe moment am uitat de ea.[/SIZE]
Reply With Quote
  #24  
Vechi 23.11.2008, 21:46:57
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Multumesc Sofia,ai reusit sa ne scrii calatoria ta intreaga facandu-i si pe altii sa cunoasca locurile prin ce ai scris tu.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 05.12.2008, 08:46:09
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Foarte frumos scris,se vede ca toate cuvintele ti-au venit din suflet si ma bucur pentru tine ca ai reusit sa faci o calatorie care ar imbogati pe oricine spiritual.
Te mai rog doar,daca esti dragutza,sa imi spui si mie cine organizeaza astfel de excursii si un pret estimativ.Daca nu poti pune datele aici,te rog trimite-mi pe privat.
Multumesc anticipat!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 05.12.2008, 18:14:02
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

este plin netul de anunturi de organizare .ex.miriamturism.ro,patriarhiaromana,biroul de pelerinaje ,bunavetire ,prin dl.Lupu ,gasesti pe site-urile pelerinaje.ro ,cu costuri si trasee pe zile cu ce este si ce nu este inclus in pretul pelerinajului.peleriaj.Ce se vede nu se uita niciodata!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 05.12.2008, 19:18:40
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Da,stiu ca sunt,numai ca nu stiu sigur in cine ma pot increde si in cine nu,de aceea as fi dorit parerea cuiva care a facut o astfel de excursie si a fost multumit.
Multumesc pentru indicatii,oricum!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 05.12.2008, 21:38:19
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Da,stiu ca sunt,numai ca nu stiu sigur in cine ma pot increde si in cine nu,de aceea as fi dorit parerea cuiva care a facut o astfel de excursie si a fost multumit.
Multumesc pentru indicatii,oricum!
cel mai bine este cu biroul de turism al patriarhiei romane ,mi s-a spus ,dar eu nu am ascultat pt ca aveam ocazia sa plec cu o persoana cunoscuta din zona noastra ,care a mers prin BUNAVESTIRE de la Suceava a dl.LUPU si vezi ca am avut nemultumiri ca nu prea sit asa seriosi cum am crezut. Si eu m-am gindit mult,si nu intotdeauna comoditatea e si cea mai buna solutie ,adica de la ni din vest sa mergi cutrenul o noapte sau o zi intreaga pina la Bucuresti si sa mai te si cazezi la un hotel e nu numai cheltuiala ,deloc neglijabila ,in plus ,ci si oboseala..si acolo e f.f mult de umblat si pe jos.Oricum este benefic indiferent cu cine te duci ,e de neuitat.Conteaza mult ca si ghidul sa fie bun ,de preferat un calugar roman de la bis ,din IERUSALEM ,romaneasca.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 06.12.2008, 09:15:34
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Multumesc frumos pentru informatii! :)
Reply With Quote
  #30  
Vechi 16.12.2008, 17:52:27
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Poze de la Tara Sfanta

Dragii mei, ma tin de promisiunea facuta la intoarcerea mea din primul pelerinaj, in a va posta mai multe poze facute in Tara Sfanta !
Le puteti vedea pe blogul fiicei mele, Laura.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
IMPRESII DIN PELERINAJE sofiaiuga Pelerinaje la locuri Sfinte 92 25.10.2020 19:35:30
Pacatele straine Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 20 10.01.2013 13:04:33
Bauturi tari si animale necurate NeInocentiu Secte si culte 0 12.05.2012 21:44:58
Impresii din pelerinaje -anul 2009 sofiaiuga Pelerinaje la locuri Sfinte 4 31.08.2009 22:23:06
Despre religiozitate in diferite tari BogdanF Generalitati 0 04.07.2008 10:51:37