Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #231  
Vechi 03.09.2011, 22:04:10
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Cred că noi doi am avut niște divergențe; și încă mai avem. Totuși, am reușit să discutăm fără jigniri, fără atacuri la persoană, zic eu.
Pentru ca avem doar divergente minore. Dar uite de exemplu ca din cei ce nu sunt ortodocsi sunt agresivi daca scrii ceva despre cultul lor: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=237

Last edited by catalin2; 03.09.2011 at 22:07:31.
  #232  
Vechi 03.09.2011, 22:07:52
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dacă ele ar fi fost majore crezi că ne-a fi jignit? Sper că nu. Am divergențe majore cu ateii. Asta, însă, nu înseamnă că nu îi pot respecta; pe unii mai mult, pe alții mai puțin, însă pe niciunul deloc. Știu că în fiecare e chipul lui Dumnezeu și aș comite un păcat să-l disprețuiesc.
  #233  
Vechi 03.09.2011, 22:11:41
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Pentru ca avem doar divergente minore. Dar uite de exemplu ca din cei ce nu sunt ortodocsi sunt agresivi daca scrii ceva despre cultul lor: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=237
"din pacate" in linkul care l-ai dat userul cz4000 are toata voia sa se enerveze si are dreptate... nu te indreptateste pe tine linkul acela ci pe cz4000... iar limbajul lui a fost unul decent..
  #234  
Vechi 03.09.2011, 22:12:22
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
Si de ce esti tu asa de sigur ca miscarea ta va avea succces?
De ce sunt asa sigur, e foarte simplu, deoarece este evident pentru toti cei care stiu sa citeasca pe litere ca acest forum se numeste c_r_e_s_t_i_n_o_r_t_o_d_o_x.r_o si se pronunta asa cum se scrie.

Personal voi sta de vorba cu proprietarul acestui sait si probabil ca si cu adminul acestui forum si sunt sigur ca vor avea intelepciunea necesara sa sprijine aceasta schimbare de atitudine fata de acest forum, mai ales ca si in regulamentul actual este scris foarte clar (chiar daca momentan nu se respecta) ca "Nu acceptam sa fie denigrata credinta ortodoxa"

Unii atei si simpatizantii lor nu vor mai putea trancani mult timp pe acest forum,... daca vor dori totusi sa o faca vor trebui sa respecte noul regulament al forumului.

Last edited by neica_nimeni_altul; 03.09.2011 at 22:20:11.
  #235  
Vechi 03.09.2011, 22:19:10
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
De ce sunt asa sigur, e foarte simplu, deoarece este evident pentru toti cei care stiu sa citeasca pe litere ca acest forum se numeste c_r_e_s_t_i_n_o_r_t_o_d_o_x.r_o si se pronunta asa cum se scrie.

Personal voi sta de vorba cu proprietarul acestui sait si probabil ca si cu adminul acestui forum si sunt sigur ca vor avea intelepciunea necesara sa sprijine aceasta schimbare de atitudine fata de acest forum, mai ales ca si in regulamentul actual este scris foarte clar (chiar daca momentan nu se respecta) ca "Nu acceptam sa fie denigrata credinta ortodoxa"
puiutule tu habar nu ai ce e aia Ortodoxie.
  #236  
Vechi 03.09.2011, 22:19:20
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
mai ales ca si in regulamentul actual este scris foarte clar (chiar daca momentan nu se respecta) ca "Nu acceptam sa fie denigrata credinta ortodoxa"
Administratorul, ca și poliția în societate, reacționează atunci când este sesizat. Nu stă, vigilent, citind fiecare postare.

Atunci când sesizezi o încălcare a regulamentului, respectiv denigrarea credinței ortodoxe, nu trebuie decât să raportezi postul respectiv. Eu am făcut-o de mai multe ori și de fiecare dată a luat măsura potrivită.
  #237  
Vechi 03.09.2011, 22:25:47
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de zzzzzz Vezi mesajul
puiutule tu habar nu ai ce e aia Ortodoxie.
Recunosc, habar nu am, nu vreti Dvs sa-mi explicati despre ce este vorba ?
Difera prin ceva de doctrina atee, e o filosofie, o dogma ... ca nu prea imi dau sema ? Dati si meditatii in aer liber ?
  #238  
Vechi 03.09.2011, 22:30:25
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Recunosc, habar nu am, nu vreti Dvs sa-mi explicati despre ce este vorba ?
Difera prin ceva de doctrina atee, e o filosofie, o dogma ... ca nu prea imi dau sema ? Dati si meditatii in aer liber ?
iti dau lectii oricand...
  #239  
Vechi 03.09.2011, 22:33:56
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Administratorul, ca și poliția în societate, reacționează atunci când este sesizat. Nu stă, vigilent, citind fiecare postare. Atunci când sesizezi o încălcare a regulamentului, respectiv denigrarea credinței ortodoxe, nu trebuie decât să raportezi postul respectiv. Eu am făcut-o de mai multe ori și de fiecare dată a luat măsura potrivită.
Ati avut in familie turnatori la securitate, vad ca cunoasteti foarte bine mecanismul ! Faptul ca recunoasteti ca va "turnati" adversarii de opinie este totusi un inceput de indreptare, cu conditia sa constientizati acest lucru. Parintii stiu cu ce va ocupati ?
  #240  
Vechi 03.09.2011, 22:37:26
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de zzzzzz Vezi mesajul
iti dau lectii oricand...
De atitudinea specimenelor de giboni ca tine doresc sa scapam pe acest forum, te-ai prins ?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Deparazitare forum de atei nesimtiti si hulitori flying Generalitati 487 27.05.2010 10:42:16
Limpezirea apelor pe acest forum krabu Despre Biserica Ortodoxa in general 232 13.04.2010 14:38:28
De ce veniti voi pe acest forum? sophia Generalitati 38 12.04.2010 23:05:22