Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.07.2012, 09:08:36
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit am simtit ceva puternic....o chemare

neata....aseara citeam acatistul sf NECTARIE....citind eu,brusc mi sa indreptat gandul spre DOMNUL IISUS HRISTOS....sa ii citesc acatstul si sa ma rog LUI pt tamaduirea bolii si nu prin intermediari.....dupa aceea am si luat acatistul DOMNULUI IISUS si am inceput sa il citesc,,,,va spun sincer si din inima il citesc atat de linistita si atat de clar inteleg totul de parca as vorbi fata in fata cu EL..de nedescris ceea ce simt,,,ma simt ocrotita si simt ca totul va fi bine,,aproape ca nu mai imi vine sa ma rog pt ceva anume,pt ca simt ca DOMNUL IISUS stie ce vreau si ma las in voia LUI,gandul catre IISUS ma duce la curatie,fapte bune,spovedanie si ma intareste mai mult,,,am decis sa nu mai ma rog la altcineva...docamdata,,,,ci direct catre STAPANUL STAPANILOR....Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.07.2012, 09:38:26
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Patricia cred ca nu trebuie sa ne spui noua tot ce simti ..nu ma intelege gresit dar sunt lucruri care nu se spun , si nu e prea buna aceasta ravasire si nu uita ca cel rau ne da ganduri multe in timpul rugaciunii tocmai pt a nu fi rugaciunea curata, asta nu inseamna ca nu e bine sa citesti acatistul Domnului Iisus Hristos, dar zic totusi sa citesti ce ai inceput si daca ai timp poti sa citesti si alte acatiste. Ai reusit sa te spovedesti?

Bucurie multa!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iubire sentiment puternic.. Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 18 22.01.2013 22:14:05
Experiente sublime prin care l-am simtit pe Dumnezeu Lucian008 Intamplari adevarate 24 21.01.2012 02:26:50
O chemare la razboi Sara I Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 12 14.09.2011 23:36:11
Chemare la boicot Iuliana_crestina Homosexualitatea 35 01.06.2011 19:26:17