Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.10.2009, 21:50:49
aurel1211 aurel1211 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2006
Mesaje: 176
Implicit :)

Mai ce de doctori pe forum . :)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.10.2009, 21:50:56
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Si bunicul meu (80 de ani) a suferit un preinfarct acum vreo 2 ani, cand era cat pe ce sa moara, angina pectorala, nu mai avea aer, horcaia, a fost groaznic! Ne-a ajutat Dumnezeu, a venit salvarea repede, s-au dereglat aparatele de la tensiunea lui (24), dar a doua zi,medicii ne-au spus ca e o minune ca a supravietuit! :) S-a refacut repede, cu rugaciunile si ceaiurile bunicii.
Incercati sa feriti bolnavul de suparari si de emotii, dati-i sa manance multe fructe si legume, faceti-i ceai de paducel (sau sa manace fructe de paducel), tinctura de valeriana (scade tensiunea), foarte bun si usturoiul, cum zicea cineva. E bine ca mergeti si la alt medic, sa il vada (sper sa nu fac pacate, dar cei de la Spitalul Militar... cam lasa de dorit, sa nu zic mai mult). Rugati-va si faceti-i si Sf. Maslu, ajuta foarte mult. Multa sanatate si sa auzim de bine!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 08.10.2009, 22:29:05
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aurel1211 Vezi mesajul
Mai ce de doctori pe forum . :)
Da, imi place sa cred ca suntem o mare familie specializati in domenii diferite, gata sa oferim ajutorul acolo unde putem.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.10.2009, 22:31:46
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Si bunicul meu (80 de ani) a suferit un preinfarct acum vreo 2 ani, cand era cat pe ce sa moara, angina pectorala, nu mai avea aer, horcaia, a fost groaznic! Ne-a ajutat Dumnezeu, a venit salvarea repede, s-au dereglat aparatele de la tensiunea lui (24), dar a doua zi,medicii ne-au spus ca e o minune ca a supravietuit! :) S-a refacut repede, cu rugaciunile si ceaiurile bunicii.
Incercati sa feriti bolnavul de suparari si de emotii, dati-i sa manance multe fructe si legume, faceti-i ceai de paducel (sau sa manace fructe de paducel), tinctura de valeriana (scade tensiunea), foarte bun si usturoiul, cum zicea cineva. E bine ca mergeti si la alt medic, sa il vada (sper sa nu fac pacate, dar cei de la Spitalul Militar... cam lasa de dorit, sa nu zic mai mult). Rugati-va si faceti-i si Sf. Maslu, ajuta foarte mult. Multa sanatate si sa auzim de bine!

Ma bucur ca bunicul tau a supravietuit! Si la tata a spus doctorul ca a fost o minune, bunul Dumnezeu mi l-a lasat in viata!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va cer un sfat Dreamm Generalitati 20 12.07.2011 09:46:19
Un sfat? silent assasin Generalitati 24 30.03.2011 22:24:41
un sfat va rog monacu Impartasania (Taina Euharistiei) 14 25.03.2011 15:01:31
Un sfat va rog potoceanc Generalitati 33 07.09.2010 00:44:39
un sfat de la voi pacifistul Generalitati 19 14.10.2008 19:30:25