Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 30.01.2011, 16:15:52
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Mi se pare că s-a ajuns la 7 postări pentru colaps, așa că lansez și eu o acuzație.

Bărbații sunt niște puturoși, obsedați, depravați și orgolioși. Mai ales obsedați și depravați. Am văzut până și niște seminariști care umblau cu pițipoance, era la o conferință a Păr. Teofil Pârâian, n-am văzut nici măcar unul care să aibă o iubită decentă, toate aveau decolteu. Mai e și acel diacon care a vrut să scape de soția bolnavă, era un topic pe forum. Și alt caz pe forum, un teolog, viitor preot, care nu voia să se însoare cu o femeie virgină. Nu-i destul că majoritatea bărbaților sunt depravați, acum nici în viitorii preoți nu mai poți avea încredere.
  #42  
Vechi 30.01.2011, 16:19:48
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Mi se pare că s-a ajuns la 7 postări pentru colaps, așa că lansez și eu o acuzație.

Bărbații sunt niște puturoși, obsedați, depravați și orgolioși. Mai ales obsedați și depravați. Am văzut până și niște seminariști care umblau cu pițipoance, era la o conferință a Păr. Teofil Pârâian, n-am văzut nici măcar unul care să aibă o iubită decentă, toate aveau decolteu. Mai e și acel diacon care a vrut să scape de soția bolnavă, era un topic pe forum. Și alt caz pe forum, un teolog, viitor preot, care nu voia să se însoare cu o femeie virgină. Nu-i destul că majoritatea bărbaților sunt depravați, acum nici în viitorii preoți nu mai poți avea încredere.
Camy_d,...acuzatia asta e ceva mai puternica decat restul din topic...ceva mai mult!!
Imi vine in minte ceva publicat pe forum: Si femeia,si barbatul se degradeaza in egala masura,doar ca in moduri diferite.
Preotii sunt barbati,iar proroocii din Vechiul Testament asemenea...adica oameni drepti inaintea lui Dumnezeu:).
  #43  
Vechi 30.01.2011, 16:25:49
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Red face

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Mi se pare că s-a ajuns la 7 postări pentru colaps, așa că lansez și eu o acuzație.

Bărbații sunt niște puturoși, obsedați, depravați și orgolioși. Mai ales obsedați și depravați. Am văzut până și niște seminariști care umblau cu pițipoance, era la o conferință a Păr. Teofil Pârâian, n-am văzut nici măcar unul care să aibă o iubită decentă, toate aveau decolteu. Mai e și acel diacon care a vrut să scape de soția bolnavă, era un topic pe forum. Și alt caz pe forum, un teolog, viitor preot, care nu voia să se însoare cu o femeie virgină. Nu-i destul că majoritatea bărbaților sunt depravați, acum nici în viitorii preoți nu mai poți avea încredere.
camii acesta-i reversul medaliei? ca sunt nauc.
aha acum pricep ne lauzi frumos.Dumnezeu cu tine.amin.

Last edited by mihaila_alin; 30.01.2011 at 16:29:24.
  #44  
Vechi 30.01.2011, 16:26:48
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Lauda 1- Barbatul necredincios se sfinteste prin femeia credincioasa. Ideea este ca asemenea specimene, dupa ce au alergat la prima tinerete din floare in floare, au trai in concubinaj ani de zile cu te miri ce pitipoance, cum zici si tu, care tot sperau ca vor fi luate in casatorie, cand decid sa se aseze si ei la casa lor, se casatoresc, de cele mai multe ori, cu o femeie cuminte, credincioasa, curata, gospodina...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #45  
Vechi 30.01.2011, 16:28:02
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
camii acesta-i reversul medaliei? ca sunt nauc.
Ce medalie? N-am înțeles aluzia
  #46  
Vechi 30.01.2011, 16:28:41
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Lauda 1- Barbatul necredincios se sfinteste prin femeia credincioasa. Ideea este ca asemenea specimene, dupa ce au alergat la prima tinerete din floare in floare, au trai in concubinaj ani de zile cu te miri ce pitipoance, cum zici si tu, care tot sperau ca vor fi luate in casatorie, cand decid sa se aseze si ei la casa lor, se casatoresc, de cele mai multe ori, cu o femeie cuminte, credincioasa, curata, gospodina...
Pe care o înșeală.
  #47  
Vechi 30.01.2011, 16:28:50
Iosif77 Iosif77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.01.2011
Mesaje: 183
Implicit

Si mie mi se pare mai complexa acuzatia asta.
Nici nu mai stiu pe cine sa laud: barbatii, seminaristii, pitipoancele sau teologii
  #48  
Vechi 30.01.2011, 16:30:02
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iosif77 Vezi mesajul
Si mie mi se pare mai complexa acuzatia asta.
Nici nu mai stiu pe cine sa laud: barbatii, seminaristii, pitipoancele sau teologii
Specia masculină.
  #49  
Vechi 30.01.2011, 16:30:28
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iosif77 Vezi mesajul
Nici nu mai stiu pe cine sa laud: barbatii, seminaristii, pitipoancele sau teologii
:)):))
Cred ca de barbati vorbea camy_d.
  #50  
Vechi 30.01.2011, 16:36:28
Iosif77 Iosif77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.01.2011
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Specia masculină.
Aha.
La specia de mai sus nu-i nimic de laudat .
Pentru mine e caz clasat. Poate doar femeile sa-si mai facă ceva iluzii.
Subiect închis