Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 23.09.2009, 16:27:13
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
la 100.000 de nemtzi mureau 1.000.000 de sovietici aruncatzi orbeshte printre mitraliere shi tancuri germane cu sticla de molotov in mana... cu ashtia sunt pline cimitirele shi gropile, cu poporul aruncat in lupta, caci generalii nebuni sovietici aveau tactica sa trimita cat mai multzi la atac pana numarul soldatzilor covarshea puterea de foc a nemtzilor... pentru ca sa cashtige bataliile... nu conta numarul mortzilor...

.
...si de ce ar conta numarul mortilor cind in joc este existanta natiunii, a ceea ce te-a facut Dumnezeu pe pamint, a sufletului tau de rus ortodox, un aparator al BISERICII LUI!

Hristos cind a spus ca Biserica Mea nu va inceta sa existe pe pamint fi ABSOLUT ca sigur facea referire la "NEBUNIA" in Lupta si SACRIFICIUL SUPREM al Rusilor.

Daca nu erau ei si cu "inconstienta" lor de a se arunca cu sutele in fata tancurilor cu sticlute de benzina la piept, din lipsa munitiei, ACUMA TU SI CEI A TINE te rugai la altarul lui HITLER si i-ai fi pupat picioarele si ai fi continuat sa lichidezi in numele noului tau ZEU(HITLER) civili cere NU SUNT CA TINE SAU CA SOBOLANII CARE AU LINS PICIOARELE NAZISTILOR

..insa noua romanilor ne vine mai greu sa intelegem astfel de sacrificii supreme in MASA pentru SULFETUL POPORULUI si PATRIE ORTODOXA...de ce? ...stim noi bine de ce!
Reply With Quote
  #142  
Vechi 23.09.2009, 16:44:37
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
pentru ca ai vazut tu shi ai auzit tu filmele masonice mincinoase... fiind atat de naiv shi credul... patimash apoi din "mila"... deci fii mai serios cand vorbeshti de SS, Mosad, Stazi, Securitate, KGB, CIA, SY shi mahomed...

.
Ca de obicei manipulezi discutia aiurea numai pentru a-ti da tie arbitrar cistig FALS in cauza.

Care filme tataie?

Tot ce spun este din documentare DE RAZBOI ai nemtilor, a rusilor si a aliatilor si filme facute dupa documentare si povestiri ai martorilor oculari.
Deci documentarele NU MINT! in caz ca nu stiai... daca privesti cu atentie documentarele in legatura cu frontul de Est vei vedea nu multe ci foarte multe Biserici care ard sau care sunt in fundalul filmelor
Exista o serie de filme cam de 15-20 de ore preoduse de ..AMERICANI!!!!... despre Marele razboi sacru al rusilor in 20 de episoade, priveste-l si ai sa te convingi, comentat de Burt Lancaster
Reply With Quote
  #143  
Vechi 23.09.2009, 17:04:56
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
la 100.000 de nemtzi mureau 1.000.000 de sovietici aruncatzi orbeshte printre mitraliere shi tancuri germane cu sticla de molotov in mana... cu ashtia sunt pline cimitirele shi gropile, cu poporul aruncat in lupta, caci generalii nebuni sovietici aveau tactica sa trimita cat mai multzi la atac pana numarul soldatzilor covarshea puterea de foc a nemtzilor... pentru ca sa cashtige bataliile... nu conta numarul mortzilor...

.

...si de ce ar conta numarul mortilor cind in joc este existanta natiunii, a ceea ce te-a facut Dumnezeu pe pamint, a sufletului tau de rus ortodox, un aparator al BISERICII LUI!

Raspuns:
ei aprau nu Biserica lui Hristos ci sovietul suprem, oculta materialist dialectica, propaganda revolutziei care a lichidat Biserica shi Tzarul! iar apoi fara mila shi fara rushine shi-au lichidat poporul shi armatele cu nonshalantza mintzind mereu...

Hristos cind a spus ca Biserica Mea nu va inceta sa existe pe pamint fi ABSOLUT ca sigur facea referire la "NEBUNIA" in Lupta si SACRIFICIUL SUPREM al Rusilor.

R:
Biserica lui Hristos nu se apara cu arma in mana in razboaie pentru sange shi carne, pentru lacomia de a rapi teritoriile sau averile altora ci cu sabia lui Hristos in mana, a Adevarului... caci lupta Oastei Domnului este impotriva minciunii, a sudalmei, a betziei shi a mandriei shi a tutunului shi cafelei... shi nu impotriva sangelui shi a carnii... ci impotriva duhului viclean shi mincinos rau din locurile cereshti... ce savarsheshte faptele rautatzii...

Daca nu erau ei si cu "inconstienta" lor de a se arunca cu sutele in fata tancurilor cu sticlute de benzina la piept, din lipsa munitiei, ACUMA TU SI CEI A TINE te rugai la altarul lui HITLER si i-ai fi pupat picioarele si ai fi continuat sa lichidezi in numele noului tau ZEU(HITLER) civili cere NU SUNT CA TINE SAU CA SOBOLANII CARE AU LINS PICIOARELE NAZISTILOR

Raspuns:
asta insinuezi dumneata absurd shi neconform cu ceea ce am scris poate fiindca nu sarut cizma bolshevica a KGB-ului, pe masoni sau pe neoprotestantzii anglo-americani asha cum se obijnuieshte mereu la "unii" poate de frica politicienilor ce fac legile, dar eu nu ma inchin nici furerului shi nici legionarilor fascizatzi ai lui Sima... deshi dumneata deja ai viceversat ce am scris eu inventand adeziuni shi slujiri shi tot felul de chestii in ce ma priveshte, ai emanat nishte emanatzii, probabil din patimasha fire omeneasca... nu te condamn ca eshti fost activist comunist... prosovietic, fiindca de la ei a venit revolutzia din '89 cum a prevazut sf prooroc Arsenie Boca in mod corect.

..insa noua romanilor ne vine mai greu sa intelegem astfel de sacrificii supreme in MASA pentru SULFETUL POPORULUI si PATRIE ORTODOXA...de ce? ...stim noi bine de ce!

R:
dumneata shii ca aceia au mintzit poporul cu difuzorul? shi din creshtini i-a facut pe totzi revolutzionari sovietici care ucideau oriceurma, oriceramashitza de credintza ortodoxa autentica... au KGB-izat pana shi ce a mai ramas din biserica, totul era aservit ateismului ocult materialist dialectic, partidului comunist shi sovietului suprem... au sacrificat totul pentru ca sa se scape pe ei... shi s-au scapat, au ajuns nishte parazitzi cu totzii... asha ca la noi... cu pensii imense shi cu privilegii uriashe... totzi tortzionarii shi activishtii comunishti... dar dincolo nu le foloseshte la nimic... ci s-ar putea sa le fie cat un munte legat de gat... orice suflet pe care l-au jertfit pentru binele lor propriu shi personal... in numele poporului, al muncitorilor shi tzaranilor...

shi astfel ishi permiteau cu nonshalantza sa-shi trimita trupele la moarte sigura, murind 10 sovietici pentru cate un neamtz... pentru a apara falsul eroism al generalilor sovietici... ei ishi aparau doar buncarul...

caci abea cand au ajuns nemtzii la Moscova s-au dus shi au amintit de eroismul rushilor sub tzari inaintea trupelor... shi abea atunci s-a milostivit Dumnezeu de ei ca fascishtii sa nu ocupe Moscova... dar repede au uitat shi au intors-o ei zicand ca retragerea germanilor shi frigul e defapt din pricina marilor generali strategi sovietici...

Last edited by vsovi; 23.09.2009 at 17:16:34.
Reply With Quote
  #144  
Vechi 23.09.2009, 17:24:12
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Ca de obicei manipulezi discutia aiurea numai pentru a-ti da tie arbitrar cistig FALS in cauza.

Care filme tataie?

Tot ce spun este din documentare DE RAZBOI ai nemtilor, a rusilor si a aliatilor si filme facute dupa documentare si povestiri ai martorilor oculari.
Deci documentarele NU MINT! in caz ca nu stiai... daca privesti cu atentie documentarele in legatura cu frontul de Est vei vedea nu multe ci foarte multe Biserici care ard sau care sunt in fundalul filmelor
Exista o serie de filme cam de 15-20 de ore preoduse de ..AMERICANI!!!!... despre Marele razboi sacru al rusilor in 20 de episoade, priveste-l si ai sa te convingi, comentat de Burt Lancaster
exact despre astea vorbesc shi eu... despre manipularile masoneriei shi ale neoprotestantzilor anglo-americani, a sovieticilor shi ale altor propagandishti ce explica ei cum nemtzii erau mari criminali iar ei erau "baietzii buni", asha ca toate filmele pentru proshti cu cowboi shi indieni sau de tipul hotzilor shi vardishtilor... ca sa vedem noi cum ucideau nazishtii... iar in fundal ardeau bisericile shi rushii ishi aparau credintza... ce razboi sacru? ca ei, sovieticii luptau pentru oculta materialist dialectica, pentru sovietul suprem, pentru ateismul materialist dialectic shi shtiintzific comunist cel mai criminal de pe lume... atat pentru suflet cat shi pentru trup... luptau pentru cea mai neagra tiranie... pactul Hitler-Stalin-Musolinii-Horty... care nu s-au intzeles cum sa faca sa dispara Polonia... sau cum sa imparta Romania...

nu domnule, fascishtii i-a furat pe evreii bogatzi, bancile shi de la totzi pe care i-a cucerit dar sovieticii shi-au omorat pana shi pe leninul lor, pe totzi i-a omorat shi i-a furat, Biserica, Tzarul, moshierii, tzaranii, muncitorii, pana shi pe soldatzi i-a trimis mereu la moarte sigura omorandu-i cu sutele de mii shi milioanele... pentru sovietul suprem, shi asha ne-a invatzat sa facem shi noi zicand ca e bine ce facem... nemtzii erau oameni de onoare, se luptau pe campul de batalie shi i-au cam batut pe totzi... pana a intrat in razboi Regele Mihai I... shi i-a facut praf shi pulbere... iar apoi au zis sovieticii ca e meritul lor shi ca noi am fost tzara infranta in razboi shi au incriminat regimul de dinainte de '47 ca sa credem noi ca ne-a scapat de tirani... shi ei ne-a eliberat de fascishti... ei care tocmai ne luasera Basarabia shi Bucovina shi Ardelaul de nord in cardashie cu ei...

Last edited by vsovi; 23.09.2009 at 17:41:29.
Reply With Quote
  #145  
Vechi 23.09.2009, 17:30:46
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
poi pamantul nu e rotund (sfera) ci plat (denivelat), cerc se vede privit de sus iar a avea cap patrat nu este nici o rushine daca tzinem cont ca in Templul Domnului facut de regele Solomon din dorintza marelui rege David, unsul Domnului asha cum este astazi Mihai I, exista un cub din aur ce reprezenta intzelepciunea de la Dumnezeu...
:-DDDDDD
Hai, ca esti foarte distractiv, vsovi! O sa o tin minte pe asta.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #146  
Vechi 23.09.2009, 19:59:37
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
exact despre astea vorbesc shi eu... despre manipularile masoneriei shi ale neoprotestantzilor anglo-americani, a sovieticilor shi ale altor propagandishti ce explica ei cum nemtzii erau mari criminali iar ei erau "baietzii buni", asha ca toate filmele pentru proshti cu cowboi shi indieni sau de tipul hotzilor shi vardishtilor... ca sa vedem noi cum ucideau nazishtii... iar in fundal ardeau bisericile shi rushii ishi aparau credintza... ce razboi sacru? ca ei, sovieticii luptau pentru oculta materialist dialectica, pentru sovietul suprem, pentru ateismul materialist dialectic shi shtiintzific comunist cel mai criminal de pe lume... atat pentru suflet cat shi pentru trup... luptau pentru cea mai neagra tiranie... pactul Hitler-Stalin-Musolinii-Horty... care nu s-au intzeles cum sa faca sa dispara Polonia... sau cum sa imparta Romania...

nu domnule, fascishtii i-a furat pe evreii bogatzi, bancile shi de la totzi pe care i-a cucerit dar sovieticii shi-au omorat pana shi pe leninul lor, pe totzi i-a omorat shi i-a furat, Biserica, Tzarul, moshierii, tzaranii, muncitorii, pana shi pe soldatzi i-a trimis mereu la moarte sigura omorandu-i cu sutele de mii shi milioanele... pentru sovietul suprem, shi asha ne-a invatzat sa facem shi noi zicand ca e bine ce facem... nemtzii erau oameni de onoare, se luptau pe campul de batalie shi i-au cam batut pe totzi... pana a intrat in razboi Regele Mihai I... shi i-a facut praf shi pulbere... iar apoi au zis sovieticii ca e meritul lor shi ca noi am fost tzara infranta in razboi shi au incriminat regimul de dinainte de '47 ca sa credem noi ca ne-a scapat de tirani... shi ei ne-a eliberat de fascishti... ei care tocmai ne luasera Basarabia shi Bucovina shi Ardelaul de nord in cardashie cu ei...
esti complet lipsit de argumente
daca ai fi in clasa te-as ruga sa sezi..si...nota 4!
Reply With Quote
  #147  
Vechi 23.09.2009, 22:17:28
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul

Daca nu erau ei si cu "inconstienta" lor de a se arunca cu sutele in fata tancurilor cu sticlute de benzina la piept, din lipsa munitiei, ACUMA TU SI CEI A TINE te rugai la altarul lui HITLER si i-ai fi pupat picioarele si ai fi continuat sa lichidezi in numele noului tau ZEU(HITLER) civili cere NU SUNT CA TINE SAU CA SOBOLANII CARE AU LINS PICIOARELE NAZISTILOR

..insa noua romanilor ne vine mai greu sa intelegem astfel de sacrificii supreme in MASA pentru SULFETUL POPORULUI si PATRIE ORTODOXA...de ce? ...stim noi bine de ce!


Hahahaha, ce-am mai ras...

Uite rusu'... cand am zis eu ca tu numa' roman nu esti...

Mai, daca castigm razboiul cu nemtii acum situatia era asa:

1) Romania curata din punct de vedere rasial, cultural, s.a.m.d.

2) Etniile nu'si mai faceau de cap.

3) Aveam o Romanie Mare, fara multiculturalism, etc.

4) Noi romanii in Romania noastra. Nemtii in Lebensraum-ul lor!

5) Fara tigani, homosexuali, unguri rebeli, atei rebeli, fara hipii si generatia asta de funky-emo-techno... wuau :)

Ce Romanie...

Last edited by Antoni0; 23.09.2009 at 22:19:41.
Reply With Quote
  #148  
Vechi 23.09.2009, 22:24:29
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
Hahahaha, ce-am mai ras...

Uite rusu'... cand am zis eu ca tu numa' roman nu esti...

Mai, daca castigm razboiul cu nemtii acum situatia era asa:

1) Romania curata din punct de vedere rasial, cultural, s.a.m.d.

2) Etniile nu'si mai faceau de cap.

3) Aveam o Romanie Mare, fara multiculturalism, etc.

4) Noi romanii in Romania noastra. Nemtii in Lebensraum-ul lor!

5) Fara tigani, homosexuali, unguri rebeli, atei rebeli, fara hipii si generatia asta de funky-emo-techno... wuau :)

Ce Romanie...
asta s-o crezi tu!...insa deh, asa gindesc adolescentii

..ai fi spalat ca sclav wc-urile fascistilor( sau variatii pe aceeasi tema) asa cum de altfel o facem si acum ca majoritatea romanilor fugiti in vest

vezi ca confunzi conceptele...pentru tine a fi roman inseamna sa vezi lucrurile distorsionat si cu asta am pus punct discutiilor cu tineretul infocat
Reply With Quote
  #149  
Vechi 23.09.2009, 23:21:57
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
asta s-o crezi tu!...insa deh, asa gindesc adolescentii

..ai fi spalat ca sclav wc-urile fascistilor( sau variatii pe aceeasi tema) asa cum de altfel o facem si acum ca majoritatea romanilor fugiti in vest

vezi ca confunzi conceptele...pentru tine a fi roman inseamna sa vezi lucrurile distorsionat si cu asta am pus punct discutiilor cu tineretul infocat
Vai vai... in mesajul de sus, in afara de mentalitatea asta de rusofil, ai aratat si latura tiganeasca.

Mai baiatule/mosule, etc, si chiar daca eu si compatriotii mei spalam veceurile in vest care e faza? Eu din cate stiu, spalatul veceurilor e legal...

Sau stai... tu esti orasean, "ciumeg", cu internet, cu telefon ultima generatie, tip tehnologizat...

Si revenind la subiect, sa presupunem ca eu as spala veceurile; nu vad unde'i problema?

Explica tu mai bine ca deah... sunt un fugar spalator de veceuri in mintea unor "oameni prea (dez)echilibrati mental"!
Reply With Quote
  #150  
Vechi 24.09.2009, 10:20:13
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat andreicozia:
În prealabil postat de vsovi
exact despre astea vorbesc shi eu... despre manipularile masoneriei shi ale neoprotestantzilor anglo-americani, a sovieticilor shi ale altor propagandishti ce explica ei cum nemtzii erau mari criminali iar ei erau "baietzii buni", asha ca toate filmele pentru proshti cu cowboi shi indieni sau de tipul hotzilor shi vardishtilor... ca sa vedem noi cum ucideau nazishtii... iar in fundal ardeau bisericile shi rushii ishi aparau credintza... ce razboi sacru? ca ei, sovieticii luptau pentru oculta materialist dialectica, pentru sovietul suprem, pentru ateismul materialist dialectic shi shtiintzific comunist cel mai criminal de pe lume... atat pentru suflet cat shi pentru trup... luptau pentru cea mai neagra tiranie... pactul Hitler-Stalin-Musolinii-Horty... care nu s-au intzeles cum sa faca sa dispara Polonia... sau cum sa imparta Romania...

nu domnule, fascishtii i-a furat pe evreii bogatzi, bancile shi de la totzi pe care i-a cucerit dar sovieticii shi-au omorat pana shi pe leninul lor, pe totzi i-a omorat shi i-a furat, Biserica, Tzarul, moshierii, tzaranii, muncitorii, pana shi pe soldatzi i-a trimis mereu la moarte sigura omorandu-i cu sutele de mii shi milioanele... pentru sovietul suprem, shi asha ne-a invatzat sa facem shi noi zicand ca e bine ce facem... nemtzii erau oameni de onoare, se luptau pe campul de batalie shi i-au cam batut pe totzi... pana a intrat in razboi Regele Mihai I... shi i-a facut praf shi pulbere... iar apoi au zis sovieticii ca e meritul lor shi ca noi am fost tzara infranta in razboi shi au incriminat regimul de dinainte de '47 ca sa credem noi ca ne-a scapat de tirani... shi ei ne-a eliberat de fascishti... ei care tocmai ne luasera Basarabia shi Bucovina shi Ardelaul de nord in cardashie cu ei...

esti complet lipsit de argumente
daca ai fi in clasa te-as ruga sa sezi..si...nota 4!

fireshte, ca dumneata itzi inchipui o clasa undeva prin uniunea sovietica... o clasa unde profesorii sunt nishte criminali shi infractori shi talhari care au omorat chiaburimea shi moshierimea shi burghezia, shi au confiscat tot de la evrei shi de la popoarele conlocuitoare shi zilnic merg shi mint laudand conducerea colhozului iar pe adevaratzii profesori i-a trimis pe totzi in Siberia... fiindca le vorbea copiilor despre Hristos...

iar nota 4 ma onoreaza shi nu ma umileshte daca totushi ma rogi sa shed shi nu ma fortzezi asha cum se obishnuia la biosif visarionovici ispăvlovaici ca sa te puna sa stai in genunchi sau pe burta sau cu capul in hazna dupa ce in prealabil tzi-au zdrobit oasele de la degete sau te-au batut pana ai leshinat de 7 ori.

iar argumentele in plus pe care inca le mai vrei cred ca nu mai sunt necesare pentru orice roman creshtin care ishi aminteshte de anii de coshmar shi de trista amintire cand slujeam de zor sovietului pog-romanesc... "ca viermii" caci asha ne denumise madam Elena Ceaushescu vazandu-ne din mashina ei la coada la galoshi de pui shi la copite de porci sau la paine neagra sau la margarina... caci granele shi mancarea shi uraniul shi petrolul mergea spre fosta uniunea sovietica... pana a cazut Ceaushescu... dar nu erau multzumitzi ca Cezarul era prea natzionalist... shi nu mai asculta directivele agenturilor... ci incepuse sa faca figuri... dar totushi ei ne-au adus revolutzia din '89 prin diversiuni shi electronica shi razboi psihologic asha ca...

deci dragul meu prieten, eu nu sunt impotriva sovieticilor sau fascishtilor sau nazishtilor sau masonilor sau a evreilor sau tziganilor sau desfranatelor shi talharilor, ci mai mult impotriva innposturii, a minciunii, a lupilor rapitori ascunshi in haina sfanta, a chipului cioplit al rautatzii shi neascultarii autointronat in locurile cereshti, a stapaniilor cele rele, a duhurlior rele, a vremurilor vremelnice shi deshertificatoare shi impotriva patimilor shi pacatelor proprii shi personale... deci nu ma deranjeaza deloc daca "unii" shi-au ales iadul... sau shi-au gasit aliat in satana... e libertatea lor shi e "fericirea" lor... ca sa minta, sa fure, sa talhareasca, sa desfraneze, sa urasca shi sa huleasca pe Dumnezeu... eu sunt sigur ca Dumnezeu este drept shi Milostiv shi fiecare ishi va primi rasplata dupa faptele sale... asha ca nu doresc absolut nimic, nu vreau razbunare, nu vreau aplauze, nu vreau medalii, nu vreau nimic de la totzi ashtia care ne-au batjocurit, nu vreau nimic de la totzi tortzionarii shi nedreptzii judecatori shi de la toata armata asta a lui antichrist... ci chiar le multzumesc, caci fara ei, ma intreb ce ne faceam noi? caci asta e cea mai mare dovada de iubire, caci daca nu ne-ar fi iubit atunci pentru ce sa le fi trebuit mereu cele ale romanilor: pamanturi, sclavi romani, produsele noastre, munca noastra, femeile nostre, sufletele noastre... deci e clar ca e o mare dovada de dragoste din partea tuturora... deci pentru ce sa-i hulesc sau sa voiesc razbunare? ii chiar binecuvintez pe totzi zicand: Dumnezeu sa ne miluiasca pe totzi ca precis noi chiar meritam toate bataile shi chinurile de pana acum, iar ei ca nishte oameni mult mai buni au dat mereu dovada de prea multa blandetze cu asha de mari pacatoshi... cum sunt unii dintre noi... obraznici shi trufashi nu cu oamenii ci cu Dumnezeu... potrivnici shi mandri... mereu prea mandrii de ceea ce fac, nascocesc, inventeaza, visiseaza... "mintzind pentru Mine".


dar razboiul cel adevarat, cu ispititorul shi antichristul abea acum incepe, caci al treilea razboi mondial al sufletelor se duce necontenit shi ala nu se duce cu arma, cu pushca ci cu armaghedonul shi cu abbadon shi apollion... care s-au pregatit temeinic shi shtiu cum sa inghita creshtini... cum sa doboare prin mandrie cate o legiune intreaga de ingeri....

deci cu desfranarea, cu alcoolul, cu tzigara shi cu cafeaua, cu sudalma shi babanul shi piscina shi BARa shi neascultarea shi mandria potriv(it)nica lui Dumnezeu e lupta Oastei Domnului... caci razboiul nu este impotriva sangelui shi a carnii... ci cu inchipuirea shi desenele animate blestemate, cu revistele shi filmuletzele porno, cu senatoriul desfranarilor pieilor dobitoceshti unde se face tratament cu droguri shi femei shi goliciuni shi alcool shi tzigari... cu mancarea shi razbunarea e lupta cea mare... razboiul cel viclean... cel ascuns... cu pacatul, ca sa nu ajungi fagash sau ispita ambulanta intrand in ispita, nu numai tu... ci tragandu-i pe cei mici shi nevinovatzi dupa tine... invatzandu-i minciuna shi viclenia shi lepadarea lui Dumnezeu ca s-o faca in ascuns... pentru pofte.

deci e vorba de holocaustul sufletesc, de un foc nestins care nu arde ci te vei chinui...

caci razboiul primul shi al doilea a fost o joaca pentru copii: cu sabii, baionete shi pac-pac, ghiulele shi glontzuci, cu partide shi propagandishti naivi shi entuziashti, dar acuma or sa vina dracoveniile sataniceshti bine pregatite ca sa ucida sufleteshte numai creshtini... numai copile, numai nevinovatzi... numai sfintzi... ca restul oricum merg pe poarta cea larga... numai pe aleshi shi desavarshitzi... de vii ii vor inghitzi... deci sa vezi dumneata rautatea ce veche, spurcaciunea pustiirii shi nebunia de pe urma cum se va arata printre shtiri la rubrica noutatzi, dand in mod viclean pe gURA toata murdaria ca sa-tzi faci chip cioplit al neascultarii shi ca sa mergi dupa satan shi fiare shi sa te inchini numelui lor, numarand,... slujind pacatelor shi pacatuirilor... caci razboiul este spre distrugere shi nu spre pocaintza... deci terminator te va digitiza shi te va inchide in sheol... ca mai tarziu, dracul unit cu tine pe la mijloc pe la cinci palme sa te arunce inaintea lui Dumnezeu in iezerul de foc ce arde cu pucioasa... shi singur te vei duce shi singur vei alege hăul din iubirea ispitei, din mila de pacate shi patimi... itzi vei vinde sufletul diavolului pe veci asha ca totzi cei ce au iubit mai mult minciuna decat adevarul preferand sa stea in intuneric decat sa iasa la lumina... dar o shansa intotdeauna exista... pana nu e prea tarziu... ca daca e prea tarziu ajungi ca nimeni sa nu se mai roage pentru tine... zacand in intunericul cel mai dinafara... unde este frigul shi scarnirea dintzilor caci ai sarit gardul shi ai intrat la nunta fara hainutza curata shi fara camashutza... fiind plin de spurcaciune shi murdarie... shi pe dinlauntru shi peste tot... caci ai pus boticul, ai ridicat oqiulhul, ai plecat purcechiusha exact asha ca o buruiana trufase, grasa shi sanatoasa la toata auto-barfa flatativa a ingafarii de sine, nemultzumita, shi nedreptatzita intreband mereu: - pentru ce Doamne? caci am crezut... am muncit, am scos, am facut, am dres, am invatzat, am ajutat, am hranit, am, am, am, am... shi am... de ce m-ai dat atunci slugilor Tale ca sa ma lege shi sa ma scoata afara, sa ma arunce peste bord... caci uite, sunt ca un ciborg... shi am respectat legea... shi te-am slujit... numai pe Tine... shi nici nu mai shtiu ce am uitat... sa fac... deci pentru ce Doamne lepezi sufletul meu? de ce m-ai lasat ca sa fiu scos de dracul de la Tine cu carligul? de ce nu m-ai oprit la timp ci m-ai lasat ca sa ma lacomesc la viermishor, la omida, la rama? razbunandu-ma mereu numai pe Tine? pe Tine, pe Tine... numai shi numai pe Tine... de ce am ajuns harap?

Last edited by vsovi; 24.09.2009 at 14:47:59.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fiara bolșevică, Holocaustul roșu, Genocidul comunist doctor_faustus Generalitati 28 12.02.2013 09:39:16