Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.06.2010, 17:48:40
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Teoria conspiratiei

Lansez eu una, si ceilalti o pot comenta sau lansa alte teorii.
Deci pe forum sunt inscrisi animatori, care pozeaza in atei pentru a ne determina sa postam cat mai mult. Acesti utilizatori sunt de fapt angajati ai firmei ce ce a dezvoltat site-ul.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.06.2010, 17:54:22
eclesiastul eclesiastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2010
Locație: Cluj
Mesaje: 159
Implicit

Citat:
În prealabil postat de idealist Vezi mesajul
Lansez eu una, si ceilalti o pot comenta sau lansa alte teorii.
Deci pe forum sunt inscrisi animatori, care pozeaza in atei pentru a ne determina sa postam cat mai mult. Acesti utilizatori sunt de fapt angajati ai firmei ce ce a dezvoltat site-ul.
dc ar fi asa ma gandesc ca nu ar fi utilizatori banati. dar prin faptul ca unii sunt banati ma gandesc ca nu asta ar fi scopul principal....
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.06.2010, 18:06:51
gavriil gavriil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.11.2005
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 481
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru gavriil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de idealist Vezi mesajul
Lansez eu una, si ceilalti o pot comenta sau lansa alte teorii.
Deci pe forum sunt inscrisi animatori, care pozeaza in atei pentru a ne determina sa postam cat mai mult. Acesti utilizatori sunt de fapt angajati ai firmei ce ce a dezvoltat site-ul.
Ce treba avem noi cu animatorii sau cu animatoarele noi vrem sa impartasim din ce am invatat si am trait nu alte ..... .
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.06.2010, 18:21:30
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Poate sunt banati dupa ce nu mai reusesc sa stranga multe follow up.
@gavril, mai trebuie si sa imaginam sa creem, nu doar sa redam.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.06.2010, 18:43:21
gavriil gavriil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.11.2005
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 481
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru gavriil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de idealist Vezi mesajul
Poate sunt banati dupa ce nu mai reusesc sa stranga multe follow up.
@gavril, mai trebuie si sa imaginam sa creem, nu doar sa redam.
Imaginatia are rolul ei dar poate fi speculativa si nu e bine de asta e bine sa redam ce este clar.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.06.2010, 19:03:43
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Idealist, nu este nevoie de ceea ce "angajati" in sensul in care il spui tu.
In primul rand, "formatorii de opinie" apar singuri acolo unde este nevoie, nu cred ca-i plateste situl.
Cand aveam alte preocupari si activam pe alte forumuri, am observat ca de fiecare data cand se intampla "ceva" (fie in tara, fie in strainatate) ce putea fi interpretat intr-un sens sau altul, apareau ca din "senin" useri noi dornici sa impartaseasca opinii, foarte "informati" si in general agresivi, cu un stil cu totul aparte de discutie (se mulau cu usurinta pe discutie, isi schimbau argumentele in functie de cel cu care conversau, declarau alb sau negru in functie de cum curgea discutia etc.. foarte interesant de urmarit).
Deci formatorii de opinie exista intotdeauna unde trebuie, stai "linistit".
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.06.2010, 19:05:37
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

De mai multe ori am vrut sa deschid un topic pentru carti si alte surse de informare... pana atunci postez aici o carte despre propaganda.
http://knowledgefiles.com/authors/ed...ys/propaganda/

(cartea a fost publicata in 1928.. poate parea ca este veche, dar in realitate propaganda nu este deloc o noutate, decat pt neinformati)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.06.2010, 19:43:40
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Daca acest forum ar fi plin de reclame (vezi alte forumuri romanesti si nu numai), as fi inteles sa existe anumiti useri care sa indemne forumistii la discutie. Cu cat mai aprinse discutiile, cu atat mai mare traficul -> multe vizualizari ale reaclamelor -> reclame mai multe/mai scumpe -> profit mai mare.
Pe acelasi principiu functioneaza si emisiunile de radio / tv.
Insa pe acest forum nu (mai) sunt reclame, asadar care ar fi scopul acestei "conspiratii"?
Poate veti considera ca sunt naiva, insa eu chiar nu inteleg.

La fel cum nu am inteles rostul topicului deschis de sora Maria32 cu cateva zile in urma, cel referitor la proprietarii acestui site... Nu am putut percepe cu acuratete spiritul in care a fost initiat acel topic... ca un fel de avertizare vizavi de "adevaratul creier" din spartele forumului, ca o provocare in a descoperi ascunzisurile acestui site...?! Nu stiu.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.06.2010, 20:24:27
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de idealist Vezi mesajul
Lansez eu una, si ceilalti o pot comenta sau lansa alte teorii.
Deci pe forum sunt inscrisi animatori, care pozeaza in atei pentru a ne determina sa postam cat mai mult. Acesti utilizatori sunt de fapt angajati ai firmei ce ce a dezvoltat site-ul.
Doar pentru că domnul administratorul e prea tolerant și lasă tot felul de atei și sectanți să vorbească prostii nu înseamnă că există o conspirație.

Ateii ca atei, dar mai periculoși sunt așa-zișii „creștini” cu idei aberante și cu interpretări proprii ale Bibliei, care încearcă să rătăcească și pe alții.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.06.2010, 00:00:58
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de idealist Vezi mesajul
Lansez eu una, si ceilalti o pot comenta sau lansa alte teorii.
Deci pe forum sunt inscrisi animatori, care pozeaza in atei pentru a ne determina sa postam cat mai mult. Acesti utilizatori sunt de fapt angajati ai firmei ce ce a dezvoltat site-ul.
De unde pana unde ai concluzionat asta?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Teoria enzimelor Florin-Ionut Postul 23 31.05.2012 08:57:57
Teoria Evolutiei Evreulcelales Generalitati 96 25.09.2009 09:37:52
Teorii ale conspiratiei..sau realitatii ? Maleahi Generalitati 4 01.06.2009 19:34:36
Teoria evolutiei vs Dumnezeu seby_din_brasov Generalitati 2 19.02.2009 21:42:45
Teoria evolutionista a dus la nazism partenie Generalitati 6 21.09.2008 22:10:03