Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.02.2008, 15:41:54
mihaela24 mihaela24 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.12.2007
Mesaje: 26
Implicit

...multumesc pentru cuvintele dumneavoastra, dar tipmul nu vrea sa ne fie prieten sau nu ni-l facem prieten; cand vezi oamenii in jur uitandu-si sentimentele, cand ii vei murind te gandesti cat de scurta e viata... poate maine nu mai sunt si tot ce as fi avut de spus, de trait, de iubit se pierde...adevarat ca parintele Cleopa ne
spune:" Rabdare!", sunt de acord, dar cand simti ca trebuie sa spui oare e bine sa taci?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.02.2008, 15:51:55
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bobby
as dori shi eu nishte sfaturi dak se poate.am intalnit o fata dragutza care pot sa zic k imi place dar am auzit nishte lucruri nu tocmai ok despre ea...cum ca ar fi cam bagaboanta daca ma intelegeti.oare ar trebui sa continui sau sa o las balta shi sa caut o fata cuminte care mi s-ar potrivii mai bine.
astept parerile dumneavoastra.DOAMNE ajuta!
apoi eu zic sa verifici, ca daca intr-adevar e "bagaboanta", de "bagabondat" o sa se tina toata viata:D
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.02.2008, 17:20:00
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bobby
as dori shi eu nishte sfaturi dak se poate.am intalnit o fata dragutza care pot sa zic k imi place dar am auzit nishte lucruri nu tocmai ok despre ea...cum ca ar fi cam bagaboanta daca ma intelegeti.oare ar trebui sa continui sau sa o las balta shi sa caut o fata cuminte care mi s-ar potrivii mai bine.
astept parerile dumneavoastra.DOAMNE ajuta!

Din textul tau reiese ca tie iti place de ea!
Dar ei ii place de tine? (macar in masura in care o placi tu?)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.02.2008, 17:43:39
bobby bobby is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2006
Mesaje: 7
Implicit

shi ea vrea sa impreuna ......akma nush in ce masura ma place.....ma credeti sau nu eu tot peste astfel de fete dau:|...DECI E MAI BINE SA LE EVIT??????
Reply With Quote
  #15  
Vechi 27.02.2008, 18:10:37
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.570
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bobby
ma credeti sau nu eu tot peste astfel de fete dau
...si vei continua sa dai daca tu nu te schimbi. Lucreaza PUTERNIC la FIINTA TA si ai sa vezi ca o sa incepi "sa dai" peste alt gen de femei
Reply With Quote
  #16  
Vechi 21.03.2008, 12:55:49
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bobby
shi ea vrea sa impreuna ......akma nush in ce masura ma place.....ma credeti sau nu eu tot peste astfel de fete dau:|...DECI E MAI BINE SA LE EVIT??????
Conteaza unde cauti. In general sunt mai multe ispite:
- a cauta la discoteca -> acolo sunt fete care cauta distractia
- a cauta pe internet -> acolo sunt fete versate care isi ascund adevaratul caracter
- a cauta dupa recomandarea data de un anume om -> omul respectiv poate avea un interes personal

Conteaza cum cauti. Si aici ispita este:
- de a taia spatiul alocat pentru cunoasterea prin comunicare. Nu fa economie la bani de suc!
- de a taia activitatile publice care ar putea sa iti ofere indicii ce fel de interese are partenerul. Nu evita expozitiile, magazinele, filmele bune, etc.

Cred ca trebuie rugaciune si Dumnezeu te va lumina.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Relatii de prietenie intre rude de gradul 7? e_rainbow_love Intrebari utilizatori 0 29.01.2012 11:17:54
Relatii crestini-musulmani... veronica_dorina Religia Islamica 423 26.12.2010 17:14:41
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24
Relatii posibile pe net? viviana Generalitati 13 11.01.2008 10:17:39