Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 23.10.2016, 12:23:38
Carmen135 Carmen135 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2015
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Te rog vorbeste-mi la per tu.

M-au ajutat si conferintele biofizicianului ortodox Virgiliu Gheorghe care spunea ceva in genul ca femeile puse in situatii de stres, cu decizii importante si in mediul competitiv rapace al barbatilor risca sa se imbolnaveasca sau sa le creasca markerii negativi pentru sanatate.

Sigur asta nu e un motiv de a pune la zid femeia care se lupta sa traiasca, dar daca unei femei cu familie ii face rau agresivitatea mediului de munca, d apai unei femei care mai trebuie sa stea si singura, cat de rau se poate vatama, desi nu e ceva obligatoriu ca o axioma.

La manastire sunt si masluri si mintea se linisteste altfel, cred ca si femeile crestine prinse in vacarmul lumii au o stare mai buna decat celelalte care nu stiu de Biserica.
s ar putea sa fie asa cum zici..dar depinde si ce serviciu are...daca i place ceea ce face samd sau depinde de gradul de smerenie al fiecareia. ma gandesc eu acum.
dar e aiurea ca parintele Arsenie Boca a generalizat.sa ma ierte Dumnezeu ca il judec un pic.Doamne iarta ma.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Chiar nu stiu _.... Ionut88 Generalitati 7 20.12.2012 13:07:24
Nu stiu Mara2009 Nunta 27 07.12.2011 21:25:39
Nu stiu ce sa mai cred. Templier Knight Din Vechiul Testament 12 14.03.2011 13:39:05
Nu stiu ce sa fac.... Valy76 Pocainta 14 26.07.2010 20:48:15