Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 24.12.2011, 13:32:52
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

eu zic ca invataturile diferite sint tot ce s-a adaugat , si apoi unele lucruri au fost aduse conform puterii de intelege umana limitata
deci unele lucruri sint valoroase altele sint de inlocuit
Reply With Quote
  #122  
Vechi 24.12.2011, 14:15:33
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
eu zic ca invataturile diferite sint tot ce s-a adaugat , si apoi unele lucruri au fost aduse conform puterii de intelege umana limitata
deci unele lucruri sint valoroase altele sint de inlocuit
Poti preciza care sunt de inlocuit?
Un exemplu, doua, te rog frumos, daca binevoiesti...
Reply With Quote
  #123  
Vechi 24.12.2011, 21:44:45
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
De fapt ce suneam eu e doar 3-4 minute, de la minutul 70, doar ca trebuie descarcata in calcultor.
Am ascultat mare parte (deocamdata) din materialul recomandat, da... e de pus la inima... desi putin cam entuziast, cam radical, cam ... tineresc (pentru starea mea).
Preotii tineri au, in virtutea ravnei lor mari (slava Domnului!), tendinta de a fi un pic mai radicali decat mi-ar placea mie, obositul... Fiecare preot cu publicul lui, ca sa spun asa...:) Fiecare om cu parintele lui. (Sunt curios cum va suna acelasi cuvant al parintelui peste, sa zicem, 15-20 ani...)
Una peste alta, mesajul parintelui e de pus la inima. Nu am, in miezul lucrurilor, absolut nimic de obiectat. Dimpotriva, am aflat si simtit lucruri noi, lucruri bune.
Dumnezeu sa ii dea parintelui putere de munca, rabdare, toate virtutile crestine pana la capat! AMIN+
Iar tie, Catalin, multumiri!... Craciun binecuvantat! Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noblete, convertire, pocainta, calugarie si martiriu antoniap Pocainta 3 15.11.2012 21:09:01
Motive de divort acceptate de Biserica Ortodoxa ioanspatar58 Intrebari utilizatori 3 16.10.2010 16:40:43