Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Reguli in Biserica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 19.11.2012, 12:36:48
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ortodoxa2310 Vezi mesajul
Eh lasa ca nici femeile nu se inghesuiesc asa tare, sa fim sinceri acuma... odata ce se marita, considera ca nu prea au ce cauta prin biserica. Isi mai aduc aminte de Dumnezeu abia dupa menopauza :) Femeile din biserica- mai multe decat barbatii, ce-i drept, majoritatea sunt in varsta, rar cate o femeie tanara. Adolescente nici atat... Rar vezi cate una (adolescenta) si atunci de multe ori lipita de prietenul ei ca-n discoteca, o ipostaza de f prost gust de afishat in biserica...

Tu probabil nu mergi prin Biserici ortodoxe, ca sa vezi cati tineri sunt.
iar acea adolescenta "lipita de prietenul ei ca-n disco" era de fapt o buna crestina ortodoxa ce statea langa fratele ei.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 19.11.2012, 13:30:29
ortodoxa2310 ortodoxa2310 is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.03.2012
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
Tu probabil nu mergi prin Biserici ortodoxe, ca sa vezi cati tineri sunt.
da, absolut... esti clarvazator sau doar iti dai aiurea cu presupusul? Ca daca-i a doua varianta...asa e cand vorbesti despre ce nu stii, niciodata n-o nimeresti.

Daca tu vezi multi tineri prin biserica probabil te duci la o biserica de pe langa vreun seminar/ facultate de teologie. Altfel... nu prea sunt tineri. Foarte foarte putini si si mai putini cei care stau toata slujba, de obicei vin "sa aprinda o lumanare".

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
iar acea adolescenta "lipita de prietenul ei ca-n disco" era de fapt o buna crestina ortodoxa ce statea langa fratele ei.
Hm... cu fundul in poala la el, tinandu-se se mana, el cu capul peste umarul ei? Doamne fereste sa fi fost frate si sora. Si nu doar o pereche am vazut in ipostaze de-astea.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 19.11.2012, 13:36:44
ortodoxa2310 ortodoxa2310 is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.03.2012
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Înseamnă că la biserica mea e un caz fericit: vin oameni de toate vârstele!
Da, este un caz fericit. In unele biserici activitatile caritabile ale preotilor atrag inclusiv admiratia tinerilor care vin in numar mai mare decat la alte biserici. Stiu si eu biserici de-astea, dar tot nu-s asa multi. Adica per total tot batrani sunt mai multi...

Sau poate vezi tu oameni de toate varstele si uiti sa-i numeri (estimativ)... nici eu n-am zis ca EXCLUSIV batrani sunt in biserica, doar ca ei reprezinta majoritatea.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 19.11.2012, 14:12:39
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ortodoxa2310 Vezi mesajul

Hm... cu fundul in poala la el, tinandu-se se mana, el cu capul peste umarul ei? Doamne fereste sa fi fost frate si sora. Si nu doar o pereche am vazut in ipostaze de-astea.

ai vazut si tu un caz izolat, si acum faci atata tam-tam.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nu merg la un anume preot ca nu e bn ionut12 Generalitati 1 13.11.2010 14:21:32
Prea mult despre rau, prea putin despre bine costel Generalitati 11 09.02.2009 21:58:42
VRAJITORII MERG SA SE SPOVEDEASCA? roseliana Vrajitoria 2 05.03.2008 23:34:13