Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Vezi rezultatele sondajului: Mai doriti astfel de istorioare?
Da 11 84,62%
Nu 2 15,38%
Sondaj cu opţiuni multiple. Votători: 13. Nu poti vota in acest sondaj

Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.10.2008, 21:59:42
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
deci daca vei tzine mintea la iad shi nu vei desznadajdui atunci mergand pe drumul batut de sfantul Siluan, potzi nadajdui la mantuirea sufletului tau.... la pocaintza shi indreptare in mila Lui Dumnezeu... ca postind shi ascultand in taina itzi va fi mai ushor... in lupta cu duhul rautatzii... shi cu dracii...
Pai ca s-o luam noi pe urmele Sf. Siluan Athonitu, tre' s-avem rabdare tataaa, nu gluma! Pai el dupa atatia si atatia ani de practicat rugaciunea mintii a reusit sa scape de mandria ce i se nastea din impresiile de sine ca ar fi ajuns ceva in ochii lui, mai ales ca lui ii si vorbise Hristos pe viu. Ori cine se mai nevoieste azi ca cei din vechime? Aproape nimeni. In lume e greu sa mai duci o viata in osteneli si nevointa, pentru ca problema nu e la cei din jur sau unde ne ducem traiu, ci noi insine am ajuns sa refuzam anumite eforturi in a mai face cate ceva in cele duhovnicesti, ceea de ce se tot plangea si vsovi in postarile lui, numa' ca eu am spus-o pe scurt.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
mi-am adus aminte de... victortiti89 Generalitati 2 20.05.2011 14:19:41
Istorioara despre avort spre_rasarit Generalitati 53 09.04.2011 21:18:44
Sa luam aminte! Legionarul Generalitati 0 07.01.2011 23:30:43
De luat aminte Laurentiu Generalitati 10 12.06.2007 23:13:15