Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 04.08.2010, 15:44:40
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul

Eu vad multe anunturi in presa de aici cu fotografii a romanilor delicventi. Nu-s nici 10% tigani intre ei!!!! F. multi sint moldoveni. N-ar fi bine sa facem un topic : Moldovenii.Care-i atitudinea noastra fata de ei?:D
De unde stii ca sunt moldoveni, dupa ce-i recunosti??

Foarte urattttt, topic despre moldoveni???

Ar mai lipsi sa facem topicuri despre olteni, ardeleni, moldoveni, sa ne scuipam unii pe altii asa cum se obisnuieste pe forumurile presei de scandal.
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''
Reply With Quote
  #132  
Vechi 04.08.2010, 15:52:19
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Si tiganii sunt oameni si daca Dumnezeu i-a lasat pe pamant trebuie sa ii acceptam! Cu judecata nu facem nimic!

Bmd cand e vorba de moldoveni sar sa stii nu e frumos sa aruncam cu noroi unii in altii!
Reply With Quote
  #133  
Vechi 04.08.2010, 15:52:40
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Păi ce atitudine poți să ai despre asemenea ființe sublime:

Criza Financiară sau Floarea Carnivoră ?

Le iubești și nu păcătuiești!

Last edited by vsovivi; 04.08.2010 at 15:57:37.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 04.08.2010, 17:13:29
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Bmd cand e vorba de moldoveni sar sa stii nu e frumos sa aruncam cu noroi unii in altii!
Sari soro, sari, dar sari pentru toti, nu doar pentru ai tai, ca ce folos o sa ai daca-i iubesti pe cei care te iubesc?


Citat:
În prealabil postat de melb26 Vezi mesajul
..... Foarte urattttt, topic despre moldoveni???
Ar mai lipsi sa facem topicuri despre olteni, ardeleni, moldoveni, sa ne scuipam unii pe altii asa cum se obisnuieste pe forumurile presei de scandal.
Crede-ma soro ca-i la fel de urit sa faci topicuri despre tigani! Uite cum ai sarit in sus cind ai fost "atinsa"...nu ai mai observat nici ironia mesajului, n-ai mai judecat ai sarit efectiv la bataie!

Citat:
În prealabil postat de melb26 Vezi mesajul
..... Comparatia (cu romanii din strainatate)nu-si are rostul, e prea trasa de par.
Eu simt (nu cred!!!) ca-si prea are rostul din pacate.

In scoala generala era o lectura obligatorie: "Ciinele si catelul" ar fi de folos sa o recititi si...intelege; vorbim de Filocalii uitind sa trecem prin lecturile scolare!

Last edited by bmd; 04.08.2010 at 17:15:56.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 04.08.2010, 17:41:49
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Sari soro, sari, dar sari pentru toti, nu doar pentru ai tai, ca ce folos o sa ai daca-i iubesti pe cei care te iubesc?

Pentru toti romanii sar e bine asa? As vrea sa fim exemple vii pentru toate popoarele!
Reply With Quote
  #136  
Vechi 04.08.2010, 17:52:16
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Pe Stefan Banica sau pe Jean Constantin (Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!) cred ca nu exista roman sa nu-i fi admirat sau aplaudat.
Nu despre culoare pielii este vorba, ce desprea ceea facem.
Mama avea o colega tiganca, erau si prietene, insa femeia aceea era o doamna, harnica etc.
Pe acesti tigani ii admiram.
Alta tiganca vine la usa mea aproate sambata de sambata, amarata, cu 2 copilasi dupa ea, unul de o seama cu fetita mea, si i-am deschis usa aproape de fiecare data, si am ajutat-o cu ce am putut pe ea si pe copilasi.
Dar cei mai multi dintre tigani deranjeaza prin comportamentul lor si nu vor sa se integreze.
Nu pot sa uit blocurile de tigani cum arata si cum intrau cu calul in bloc.
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''
Reply With Quote
  #137  
Vechi 04.08.2010, 18:09:58
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de melb26 Vezi mesajul
Pe Stefan Banica sau pe Jean Constantin (Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!) cred ca nu exista roman sa nu-i fi admirat sau aplaudat.
Nu despre culoare pielii este vorba, ce desprea ceea facem.
Mama avea o colega tiganca, erau si prietene, insa femeia aceea era o doamna, harnica etc.
Pe acesti tigani ii admiram.
Alta tiganca vine la usa mea aproate sambata de sambata, amarata, cu 2 copilasi dupa ea, unul de o seama cu fetita mea, si i-am deschis usa aproape de fiecare data, si am ajutat-o cu ce am putut pe ea si pe copilasi.
Dar cei mai multi dintre tigani deranjeaza prin comportamentul lor si nu vor sa se integreze.
Nu pot sa uit blocurile de tigani cum arata si cum intrau cu calul in bloc.
Stai linistit ca nu generalizeaza nimeni!
Principala problema a marii majoritati ramine ATITUDINEA lor, care are ramificatii serioase in saracia de multe ori STRATEGICA a unora...si saracia reala cumplita care se observa in toata tara la ff multi.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 04.08.2010, 18:12:29
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Oameni buni, nu merge cu ura..Degeaba ii judecam...Manifestarile lor sunt de-o amploarea fara precedent in istoria Romanie, dar patim aceasta pentru pacatele noastre...
Reply With Quote
  #139  
Vechi 04.08.2010, 18:23:08
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Oameni buni, nu merge cu ura..Degeaba ii judecam...Manifestarile lor sunt de-o amploarea fara precedent in istoria Romanie, dar patim aceasta pentru pacatele noastre...
Si cu ce anume am "pacatuit" in privinta tiganilor, Ionele?
Ce anume nu le-am dat si prin asta am pacatuit fata de Dumnezeu, de ne bate cu tigani?

Last edited by andreicozia; 04.08.2010 at 19:13:56.
Reply With Quote
  #140  
Vechi 04.08.2010, 19:11:03
Adrinskaia Adrinskaia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

...Nu stiu sa fi cerut legi tiganii, prin care sa aduca mania Lui Dumnezeu asupra unui popor crestin...

... Daca educatia ar fi un proces eficient si responsabil, si profesorii ar fi adevarati credinciosi si responsabili, ma gandesc ca si tiganii ar putea sa si creasca samanta dumnezeirii sadita in ei, desi nu cunosc in ce procent sunt ei botezati, ori daca se fac si calugari dintre ei....

...Iata, oricum, ca mandria lor este mai rezonabila, caci nu avem tigani pride parade...

...In fata Lui Dumnezeu, lepadarea de satana conteaza, si mai scapa si cate vreunul mai spre homo...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
atitudinea bisericii fata de violenta in familie mihaela75 Reguli in Biserica 64 31.03.2014 07:24:19
Atitudinea fata de atei anisoara Generalitati 7 07.11.2013 11:17:23
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 17.08.2011 00:45:58
Atitudinea fata de homosexuali coralina Generalitati 218 14.08.2011 22:05:09
Despre atitudinea oamenilor fata de crestinism Mihai. Generalitati 15 09.03.2007 20:37:18