Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.07.2011, 11:53:24
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
De asta am si indraznit sa va spun ce am pe suflet,pentru ca poate daca se roaga mai multi se implineste!nu vreau sa fac prostii inainte de casatorie,sunt spovedita,duhovnicul stie ce simt,m am mai rugat la Dumnezeu si Sf Gheorghe cand nu voia sa vina la mine si m au ajutat,dar trebuia sa ma rog mult!daca ne rugam impreuna poate se indeplineste!va rog eu!nu am avut prieten niciodata si il iubesc mult!!sa ne rugam si pentru baiatul care scria ca nu are prietena momentan,dar vrea o familie fericita!
Bine ar fi fost sa ne spui ce nume de botez ai , pt. ca asa este buna rinduiala atunci cind te rogi pt. cineva, dar sa nadajduim ca Dumnezeu te stie si ca andrutza.
Atunci sa spunem un cuvint de rugaciune pt. sora noastra :

Doamne, cel ce pe apostolul tau Pavel l-ai scos din moartea sufletului iar pe iubitul tau Petru , cel ce intreit s-a lepadat de tine , l-ai iertat si pastor l-ai pus pe el, cel ce ai iertat pe desfrinata si pe toti cei asemenea lor care mult au gresit inaintea Ta , te rugam acum, indura-te si de sora noastra si o iarta pe ea de toata greseala cea de voie si fara de voie , binecuvinteaz-o si o acopera cu milele si iubirea Ta , daruindu-i ei pace sufleteasca , tamaduire trupeasca si de toata rautatea ispititorului izbaveste-o pe ea .
Ca bun si iubitor de oameni esti Hristoase Dumnezeule , acum si pururea si in vecii , vecilor, amin !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.07.2011, 12:01:27
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Bine ar fi fost sa ne spui ce nume de botez ai ,
A spus in primul mesaj:
Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
numele meu este Andreea-Maria
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.07.2011, 23:26:05
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit nu mai rezist!!!!!!!!

Au reaparut dureri mari in sold,ca niste taieturi,si simt ca imi sare osul din articulatie!!!am facut radiografie si mi au spus ca e totul ok dar eu ma simt groaznic din cauza durerilor.ma rog sa nu sara osul,sa nu ajung iar la operatie!!!!!!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.07.2011, 23:32:32
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Milostive Doamne, auzi rugăciunea robilor Tăi care Ți se roagă! Crezând glasul Evangheliei căutăm făgăduința Ta, Hristoase: Cereți și vi se va da vouă! Pentru aceasta și acum stând Te rugăm: Ridică-o sănătoasa din pat, pe Andreea-Maria ca împreună cu noi să Te slăvească pe Tine!

Slavă Tatălui și Fiului și Sfântului Duh! Doamne Dumnezeule Iisuse Hristoase, Te rugăm împreună cu Andreea-Maria, chinuita de suferință, de nevăzutele sale răni lăuntrice, să asculți rugăciunile noastre și pentru rugăciunile Maicii Tale Te rugăm dăruiește-i vindecare lui Andreea-Maria ca toți să Te preamărim. Și acum și pururea și în vecii vecilor! Amin!

Maica Domnului, Preacurată, ne rugăm Ție ca împreună cu toți Sfinții, Îngerii, Arhanghelii, Proorocii, Patriarhii, Apostolii, Preacuvioșii și cu Drepții să vă rugați Lui Hristos, Dumnezeul nostru, să-i dăruiească sănătate lui Andreea-Maria ca împreună cu toți să Te preamărim. Amin!
__________________
Reply With Quote
  #15  
Vechi 06.07.2011, 03:45:52
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Au reaparut dureri mari in sold,ca niste taieturi,si simt ca imi sare osul din articulatie!!!am facut radiografie si mi au spus ca e totul ok dar eu ma simt groaznic din cauza durerilor.ma rog sa nu sara osul,sa nu ajung iar la operatie!!!!!!
Doamne Iisuse Hristoase fie-ti mila de sora noastra Andreia si redai sanatatea sa se bucure de darurile tale, Maica Sfinta roaga-te la Mantuitorul nostru si pentru sanatatea lui Andreia.Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 06.07.2011, 12:56:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Chiar daca nu scrie toata lumea aici, sunt mai multi care se roaga pentru tine.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 06.07.2011, 15:42:17
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Chiar daca nu scrie toata lumea aici, sunt mai multi care se roaga pentru tine.
Asta i-am spus si eu pe PM.:-)
Reply With Quote
  #18  
Vechi 06.07.2011, 15:54:50
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Au reaparut dureri mari in sold,ca niste taieturi,si simt ca imi sare osul din articulatie!!!am facut radiografie si mi au spus ca e totul ok dar eu ma simt groaznic din cauza durerilor.ma rog sa nu sara osul,sa nu ajung iar la operatie!!!!!!
Infasoara-ti bine soldul cu o bucata de panza lata de vreo 20-25 de centimetri si lunga de vreo 2 metri. E un remediu deloc de neglijat. Nu face un pas fara sa fii incinsa. Obligi astfel articulatiile sa se sudeze.

Eu in urma unui accident, am avut fractura de bazin, iar articulatia soldului drept imi crea probleme. Citisem candva intr-o carte ,,Doctorul casei'' ca in astfel de situatii se procedeaza asa, deci nici nu m-am dus la medic. Cand am ,,invatat sa merg'' din nou, simtind durere mare intr-un sold, am luat un fular lung si m-am incins cat de strans am putut. La fel procedez ori de cate ori acelasi sold ma supara: cateva zile ma incing foarte bine, apoi nu mai este cazul. Nu uita sa iei minerale si calciu. Dumnezeu sa-ti ajute.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 10.07.2011, 01:10:26
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit numai pe voi va mai am!!!!!

Parintii ma ajuta,apoi imi reproseaza orice ajutor,chiar si faptul ca ma duc cu masina la scoala!!!nu mai pot!mama rade de mine ca nu am prieten si nu crede cand ii spun ca ma doare piciorul!eu am credinta in Dumnezeu si in Sf Nectarie,Sfanta Paraschiva,si Sf gheorghe ca vor mijloci ca el sa mi dea o sansa!!!mama tot imi baga in cap ca el poate are alta prietena si eu nici macar nu tiu si de asta am atacuri de panica,si ziua si noaptea viseez ca e cu alta fata!!!!!!mama zice ca nu am dreptul sa fiu cu el pt ca el e sanatos si eu nu!!!!!!eu stiu ca atata timp cat nu e casatorit Dumnezeu il poate face sa mi dea o sansa.m am saturat sa mi tot zica mama ca nu voi fi cu el pt ca sunt bolnava.ma tine ca in inchisoare mama,a zis ca nici daca as fi fost sanatoasa nu m ar fi lasat sa ies din casa decat la scoala!!!!!!!!!!ajuta ti ma ca nu mai pot!!!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 10.07.2011, 01:22:22
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

E regretabil ca cea care iti este mama (biologica) nu se comporta ca o mama, dar daca momentan depinzi de ajutorul ei n-ai ce face decat sa o rabzi asa cum este, sa-i ierti rautatile si sa-ti faci un drum prin viata care sa-ti asigure independenta la un moment dat.

Iar cu baiatul acela, nu stiu care e situatia dar te agati prea mult de el, nu este decat un om si oamenii au limitele lor pe cand Dumnezeu nu te va parasi niciodata.
Daca nu va fi el, va fi altul intr-o buna zi, trebuie sa ai rabdare.

Gandeste-te ca poate ca te agati de acel baiat cu prea multa energie, mai multa poate decat investesti poate in relatia cu Dumnezeu.

Si chiar si de oamenii de aici, iti pot fi prieteni, se pot ruga pentru tine, dar ajutorul tot de la Dumnezeu vine.
In plus, nu se va ruga nimeni niciodata asa cum tu te poti ruga, stiindu-ti cel mai bine problemele si nevoile.

Parintele duhovnic ce zice?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 14:30:48
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 14:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53