Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 11.08.2011, 11:01:38
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit rugaciune

Maine merg La Frasinei la Sfantul Maslu si o s-o pun pe pomelnic pe Maria.
Dumnezeu sa-i dea putere si rabdare in suferinta!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 14.08.2011, 08:45:37
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumesc

Multumesc din inima tuturor cei ce ati putut si puteti a ma pomeni si pe mine in rugaciunile voastre caci tare greu imi este inca dar simt puterea rugaciuni spusa din sufletul vostru mare.Inca mai am mult de luptat dar sper sa inving problemele de sanatate ce le am cu ajutorul vostru si al Bunului Dumnezeu.
Va rog sa ma ierta-ti ca greu am aceptat ajutorul vostru sincer si curat din inima voastra mare.
La randu meu sant si voi fii mereu cat voi fii pe acest pamant alaturi de toti prin rugaciunea mea .
Multumesc si multa,multa sanatate sa aveti.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 14.08.2011, 12:55:00
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ...

Mara,azi e o zi speciala pentru tine si ma rog Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului sa-ti daruiasca sanatate sufleteasca si trupeasca.DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 14.08.2011, 15:18:17
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa te ajute in lupta pe care o ai in aceste momente pe "valurile"acestei vieti trecatoare ,cum spunea astazi Preasfintitul Teofan ,Mitropolitul Moldovei si Bucovinei in predica pe care a tinut=o la sfintirea paraclisului inchinat Sfintei Macrina ,din cadrul Manastirei Miclauseni .Ai sa vezi ,ca aceste "valuri"se vor linisti si vei simti mana intinsa a Mantuitorului nostru ,Lui fie Slava in veci.AMIN.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 14.08.2011, 21:51:41
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Chiar dacă trupul îți este încercat de suferințe în schimb sufletul curat pe care îl ai nu îl poți ascunde chiar dacă te străduiești din toate puterile să o faci.
Cu ocazia zilei onomastice și a sărbătorii Maicii Domnului de mâine LA MULȚI ANI și sănătate îți doresc
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu Fecioară Maria miluiește-o pe roaba ta care suferă și umple-i inima de bucurie duhovnicească.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 15.08.2011, 00:29:23
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Doamne ajuta!

Maica Domnului sa va ajute so la multi ani pe maine!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 15.08.2011, 00:32:59
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit o mare rugaminte!

ma puteti trece si pe mine in pomelnice pentru implinirea dorintelor?va rog din suflet..e vorba de ceva care imi rapeste linistea sufleteasca.va rog nu treceti peste!!!!!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 15.08.2011, 05:29:24
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumesc

Multumesc andrutza151 pentru rugaciunile tale la care le adaug cu drag pe ale mele pentru tine din tot sufletul alaturi de un sincer La multi ani ! Andreea Maria azi de ziua ta,multa,multa sanatate,putere si incredere in tine si Dumnezeu sa mergi mai departe sa te ridici de pe scaunu suferintei pentru ati implini toate visele.Porti un nume frumos si sfant ca al nepotici mele Andreea Marina.
Nu vei fii singura niciodata caci toti ne vom ruga pentru tine din inima.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 15.08.2011, 11:20:36
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase,Fiul lui Dumnezeu te rog din suflet tamaduieste-o pe aceasta femeie minunata care are o inima cat un munte si ajut-o sa se faca bine si sanatoasa sa-si poata creste copii si nepotii!Doamne ai mila de ea si de noi!Iart-o si iarta-ne!Slava Tie Dumnezeul nostru ,Slava Tie si primeste mica rugaciunea a mea!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Reply With Quote
  #30  
Vechi 15.08.2011, 11:31:20
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Rugaciune pentru frati si surori

Doamne IISUSE HRISTOASE Fiul Tatalui ceresc care ai primt sa fi rasrignit pentru pacatele noastre si cunosti neputintele noastre care nu suntem vrednici a le purta din multimea pacatelor noastre, cu adInca umilinta cadem Inaintea tonului Slavei Tale celei ceresti si te Rugam ca pentru pacatele noastre care sun mai multe ca nisipul mari , sa nu-i vaduvesti de bunatatea ta pe frati sisurorile noastre pentru care noi nevrednici ne rugam, ce ca unParinte Mult milostiv si mult Indurat caruia Ii pare rau pentru ne ascultarea noastra ,Intinde mIna ta cea plina de daruri si revarsa peste cei bolnavi balsamul tau cel vindecatoar, si le usureaza suferinta, tu preabunule care esti Doctorul sufletului si a trupului care ai cal cat moartea si pe deavolulu lai surpat si ai daruit veata luim Tale, te rugam sa mila si de suriora noastra mara sa In tizi mIna ta si sa o Insanatosesti si sa o faci vrednica de darul tau cel Dumnezeiesc amin amin amin.

Slavit sa fie Domnul Dumnezeu In veacul veacului amin amin amin
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Rugaciune pentru cei pierduti Jitariu Intrebari utilizatori 0 09.12.2011 09:12:35
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 21:45:09
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 12:34:22