Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.01.2016, 19:52:19
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Buna seara! Am nevoie de ajutor!

Bună seara! Sunt studenta la o facultate la care taxa este enorma! 8100 de lei pe an și se plăteste in 2 transe,una in octombrie,cealalta in februarie.Cate 4050 ron. Acum sunt in anul 4, iar pana acum, parintii mei au tot imprumutat bani, pentru a reusi sa plateasca taxa, ei neavand astfel de posibilitati financiare. Tot imprumutand au intrat si ei in colaps financiar,ajungand in imposibilitatea de a mai plati imprumuturile si in situatia de a fi amenintati ca ne vor fi luate casa si bunurile daca nu platim. Ma gandesc cu groaza ca iar se apropie luna februarie si nu vom avea cu ce sa platim taxa la facultate,trebuind din nou sa imprumutam. Ma gandesc cu groaza ca va trebui sa renunt la viitorul meu,din cauza problemelor financiare si asta acum,cand mai aveam atat de putin. Imi pare rau si de parinti, ca au ajuns in situatia asta,incercand sa ma ajute pe mine sa am un viitor mai bun, deoarece am si probleme mari de sanatate!
Va rog sa va rugati pentru noi, Andreea-Maria si familia! As vrea sa nu mai fim nevoiti sa imprumutam bani!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.01.2016, 20:10:44
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit

Pentru detalii, nelamuriri, va rog sa-mi scrieti in privat! Imi e destul de greu sa discut public problemele! Multumesc! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.01.2016, 20:39:49
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Ati putea ajuta si financiar?

Doamne ajuta!Imi doresc foarte mult sa reusesc sa strang eu banii pentru taxa din februarie, pentru a nu fi parintii mei nevoiti sa imprumute bani din nou, pentru ca nu ar mai avea de unde, din moment ce nu si-au putut plati restul ratelor. Singura nu am cum sa fac asta,nu sunt genul de om care cere mila,dar situatia devine tot mai disperata. Multumesc !
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.01.2016, 14:08:50
andrutza151 andrutza151 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Mesaje: 39
Implicit Multumesc!

Am reusit sa rezolv problemele cu facultatea! Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, o zi buna!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare