Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 26.08.2021, 14:18:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member

Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Ortodox cu Calea, Cluj-N
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu mai tin minte pe ce topic am discutat ori aici ori in alta parte (nu mai gasesc, nu am mai intrat pe forum aici recent), spuneati doi dintre voi, ca pe la o varsta corpul omului nu mai poate sa se dezvolte si sa isi mentina un stil de viata sanatos cand trece de 30-40 ani sa nu cadem in iluzie ca nu e adevarat....eee uite am revenit cu un link....culturist la 68 de ani: https://youtu.be/zu_6ABxel5U (stiam mai demult dar nu am mentionat)

Si culturista la 74 de ani: https://youtu.be/mZLUrUOozw8 dovada ca se poate, eu cred ca voi nu aveti incredere in corpul uman cat e de capabil sa faca lucruri. De cand a creat Dumnezeu femeia si barbatu, a stiut El ce a facut. Ca se spune ca e cea mai buna lucrare a Domnului = noi!
Sa vede ca e roman si ca ea e mexicana, respecta divinitatea si au corpuri perfecte, puternice dar suple, nu consuma anabolizante si tot felul de droguri ca sa le creasca muscultaura. Nu-s adeptii prostiei scopul scuza mijlocele. Nu se autodistrug ci iata la 70 de ani sunt mult mai puternici si mai zvelti ca altii intre 20-50 de ani.

E clar ca se poate, noi aratam ca butoaile sau ca cisternele, garbofi, cazuti sub slabiciuni, bolnaviciosi, viciosi si tot nu ne oprim din poftit, din mancat si putorit la caldurica ca niste capuse cu capul sarpelui bine infipt in vena porumbeilor.
Morocku-vsovi învața de la Mesia cu sfinti lepadarea de lume [(fireEhoțU-smintEniamorti-pacat-IStoLume-stiE-sinE-tueutu-E-și-U-labordelatorie si nepieirea totmaimarElui U-meu-laudaros-laș-tradator=grija-haita-Ukluxkla-vrinteresU-blestem-hula-vis-program cu final-ieși-rea-idol intre coaste-lenea te iASIA in fascinatia gogoșerpiszmEUlui sa le faci ca fraieul treaba murdara pofta-plictisU ca ipocrithU-fakE)]. Sa scap ar fi bine să citim cu Credința din Cuvânt ca sa credem ca a facut si face FataTa.

Last edited by Moroco; 26.08.2021 at 14:20:50.
Reply With Quote
Vechi 31.08.2021, 23:24:23
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sa vede ca e roman si ca ea e mexicana, respecta divinitatea si au corpuri perfecte, puternice dar suple, nu consuma anabolizante si tot felul de droguri ca sa le creasca muscultaura. Nu-s adeptii prostiei scopul scuza mijlocele. Nu se autodistrug ci iata la 70 de ani sunt mult mai puternici si mai zvelti ca altii intre 20-50 de ani.

E clar ca se poate, noi aratam ca butoaile sau ca cisternele, garbofi, cazuti sub slabiciuni, bolnaviciosi, viciosi si tot nu ne oprim din poftit, din mancat si putorit la caldurica ca niste capuse cu capul sarpelui bine infipt in vena porumbeilor.
Da asa e. Conteaza mult si ambitia, si sa nu te lasi.
Vechi 01.09.2021, 00:33:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member

Data înregistrării: 04.08.2016
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu mai tin minte pe ce topic am discutat ori aici ori in alta parte (nu mai gasesc, nu am mai intrat pe forum aici recent), spuneati doi dintre voi, ca pe la o varsta corpul omului nu mai poate sa se dezvolte si sa isi mentina un stil de viata sanatos cand trece de 30-40 ani sa nu cadem in iluzie ca nu e adevarat....eee uite am revenit cu un link....culturist la 68 de ani: https://youtu.be/zu_6ABxel5U (stiam mai demult dar nu am mentionat)

Si culturista la 74 de ani: https://youtu.be/mZLUrUOozw8 dovada ca se poate, eu cred ca voi nu aveti incredere in corpul uman cat e de capabil sa faca lucruri. De cand a creat Dumnezeu femeia si barbatu, a stiut El ce a facut. Ca se spune ca e cea mai buna lucrare a Domnului = noi!
Noi îl avem pe Victor Pițurcă care la 65 de ani se ține tare arată mai tânăr ca preotul Vasile Ioana care are 50.
Piturcă a făcut copil la 51 de ani cu Vica - blonda aceea...

Ce spune nea Piți:
Victor Pițurcă a împlinit azi 65 de ani! De ce nu a încărunțit și care e secretul formei fizice de invidiat
„Eu nu consum doar fructe și legume de la ferma mea, carne, ouă și lapte de țară și m-am lăsat de fumat de tânăr. În plus, am grijă să fac sport regulat. Iar faptul că nu am încărunțit așa de tare să știți că e genetic, mama este așa”

https://www.prosport.ro/fotbal-inter...e-ani-19258661

Fă o comparație cu părintele Vasile Ioana care a ajuns la 50 de ani în 20 august, dar arată ceva mai bătrân și a albit aproape complet.

https://www.dcnews.ro/stanciu-negru-...ui_833953.html

Alt sportiv care se ține bine Adrian Ilie- poreclit cobra la cum mușca din plasele adverse la 46 de ani (data articolului) acum are 47

https://www.prosport.ro/fotbal-inter...e-ani-19129233

Cu toate acestea, fostul star al celor de la Steaua, Galatasaray și Valencia rămâne un iubitor al sportului. Merge regulat la sală, iar sportul a rămas un reper în viața lui. ProSport
l-a surprins pe Adi Ilie în drumul său spre sala de forță.

Deci sunt sportivi care se țin bine la vârsta lor și-n România, dar sunt din școala veche care n-au păcălit sportul cu trișuri, dopaje, și nici nu ocolesc atletismul care e baza performanței în mai multe sporturi.

Oricum sunt rari de tot oamenii aceștia, ai văzut cum arată un preot la 50 de ani care nu are stresul unui antrenor de fotbal care depinde de rezultate și trăiește lunar cu presiunea să nu fie dat afară, deci e mai mult stres la fotbal decât în preoție unde aparent ai din ce trăi în orașele mari.

Last edited by Iorest; 01.09.2021 at 01:14:17.
Reply With Quote
Vechi 13.09.2021, 15:32:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member

Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Ortodox cu Calea, Cluj-N
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Noi îl avem pe Victor Pițurcă care la 65 de ani se ține tare arată mai tânăr ca preotul Vasile Ioana care are 50.
Piturcă a făcut copil la 51 de ani cu Vica - blonda aceea...

Ce spune nea Piți:
Victor Pițurcă a împlinit azi 65 de ani! De ce nu a încărunțit și care e secretul formei fizice de invidiat
„Eu nu consum doar fructe și legume de la ferma mea, carne, ouă și lapte de țară și m-am lăsat de fumat de tânăr. În plus, am grijă să fac sport regulat. Iar faptul că nu am încărunțit așa de tare să știți că e genetic, mama este așa”

https://www.prosport.ro/fotbal-inter...e-ani-19258661

Fă o comparație cu părintele Vasile Ioana care a ajuns la 50 de ani în 20 august, dar arată ceva mai bătrân și a albit aproape complet.

https://www.dcnews.ro/stanciu-negru-...ui_833953.html

Alt sportiv care se ține bine Adrian Ilie- poreclit cobra la cum mușca din plasele adverse la 46 de ani (data articolului) acum are 47

https://www.prosport.ro/fotbal-inter...e-ani-19129233

Cu toate acestea, fostul star al celor de la Steaua, Galatasaray și Valencia rămâne un iubitor al sportului. Merge regulat la sală, iar sportul a rămas un reper în viața lui. ProSport
l-a surprins pe Adi Ilie în drumul său spre sala de forță.

Deci sunt sportivi care se țin bine la vârsta lor și-n România, dar sunt din școala veche care n-au păcălit sportul cu trișuri, dopaje, și nici nu ocolesc atletismul care e baza performanței în mai multe sporturi.

Oricum sunt rari de tot oamenii aceștia, ai văzut cum arată un preot la 50 de ani care nu are stresul unui antrenor de fotbal care depinde de rezultate și trăiește lunar cu presiunea să nu fie dat afară, deci e mai mult stres la fotbal decât în preoție unde aparent ai din ce trăi în orașele mari.
Degeaba Piti face abdomene daca nu se lasa de barbut si de adunat bani multi pentru a rata echipe nationale sau de club.

Conteaza si sufletul (care are minte si inima si suflet) si nu doar trupul. Nu merge sa faci muschi si conditie fizica intru nepasare de suflet caci aia se cheama auto-inselare a omului singur, amagirea ca sufletul e bun doar pentru pofte, pentru trup si slava de la lume! E unii, oameni lumesti, oameni trupesti care traiesc intru nepasare de suflet dorind sa fie oameni singuri si puternici, sa poata trupul lor ca trup si cu toate astea de lene nici macar trupul nu si-l lucreaza ci se lasa sub slabiciuni si sub boli dar merg ei si dau lectii pe la televiziuni invatand pe altii cum au descoperit ei iubirea de sine insusi ca mare mantuire si reveleaza nebunia asta la toata lumea. Ca oameni de teapa aia pana si Pitzi e mai tare. Slab atacant, slab antrenor si la propriu si la figurat! Singura lui calitate a fost ca a crezut in puterea atacului si contraatacului si credea ca poate da gol si asa a ajuns Steaua campioana Europei si asa a scos nationala din paguboasa idee de a ne apara ca ”eroii” si a juca un fel de tzurca sterila cu pase repetate mereu in spate si la portar de te scarbeai de frica si prostia echipei nationale care intrun meci intreg nu ajungea sa suteze o data macar la poarta adversa si apoi se lauda pe toate televiziunile cu cate un egal cu Albania sau Lichtenstain iar daca faceam egal cu Anglia sau Franta sau Danemarca in meciuri de calificare era atata euforie de parca am fi castigat campionatul mondial. Nu suntem in stare sa ne dam seama de diferenta dintre ce jucam si ce vise laudaroase avem dupa ce am scos un egal in extremis. Cu Macedonia de nord ce-am facut? Unu sau 2 suturi pe poarte intrun meci de 90 de minute. Visam la calificare. Pentru ce? Sa ne facem de ras? Nu ne-a scos data trecuta Albania de la Euro care ne-a batut? Mai rau decat umilinta aia nu cred ca se poate. O sa ajungem sa ne laudam ca ne bat cele mai slabe echipe numai cu 2 goluri diferenta. De la necredinta si prostie ni se trage, ne e lene sa fugim dupa minge, ne e lene sa facem doua pase si sa dorim sa marcam.

E clar ca e nevoie de inima si de suflet cu credinta, de spirit de sacrificiu si de risipa de energie dar mai ales e nevoie sa ne folosim mintea, sa fim destepti si sa aplicam tactica de joc castigatoare caci doar trupuri nu se poate!
Morocku-vsovi învața de la Mesia cu sfinti lepadarea de lume [(fireEhoțU-smintEniamorti-pacat-IStoLume-stiE-sinE-tueutu-E-și-U-labordelatorie si nepieirea totmaimarElui U-meu-laudaros-laș-tradator=grija-haita-Ukluxkla-vrinteresU-blestem-hula-vis-program cu final-ieși-rea-idol intre coaste-lenea te iASIA in fascinatia gogoșerpiszmEUlui sa le faci ca fraieul treaba murdara pofta-plictisU ca ipocrithU-fakE)]. Sa scap ar fi bine să citim cu Credința din Cuvânt ca sa credem ca a facut si face FataTa.

Last edited by Moroco; 13.09.2021 at 15:51:58.
Reply With Quote
Vechi 13.09.2021, 17:57:32
Iorest Iorest is offline
Senior Member

Data înregistrării: 04.08.2016
Implicit

Citat:
Ca oameni de teapa aia pana si Pitzi e mai tare. Slab atacant, slab antrenor si la propriu si la figurat!
Pițurcă a fost un jucător de geniu, și acum după atâția ani are titlul de golgheter absolut la echipa Steaua București de când există echipa asta în Liga 1/Divizia A, a marcat 34 de goluri doar într-un singur campionat fără golurile din Cupele Europene sau din cupa României)

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/flo...er-630109.html

Pițurcă e numărul 1 în istoria Stelei
În perioada 1947-2002, Steaua a avut mulți jucători care au trecut de 20 de goluri înscrise pe parcursul unui campionat. Lider all-time e Victor Pițurcă, autor a 34 de goluri în 1987-1988, când a și fost golgeterul Diviziei A și a și câștigat titlul de campion”

De exemplu în sezonul 1987-1988 erau 18 echipe și 34 de etape/meciuri, în sezonul trecut erau 16 echipe - 30 de meciuri tur/retur + play off - 6 echipe 10 meciuri(5 tur/5 retur) deci total 40 de meciuri pentru o echipă care se bate la titlu.

Deci acum abia ajunge un jucător golgheter la 24 de goluri în 40 de meciuri posibile, în trecut Pițurcă a ajuns la 34 de goluri în 34 de meciuri.

Ca și antrenor:

Cifrele lui Pițurcă: cel mai longeviv selecționer și singurul care a calificat România la două ediții ale CE

https://www.digisport.ro/fotbal/echi...-ale-ce-134553

Pițurcă va lăsa în spate un palmares cu 52 de victorii în 95 de partide și două calificări la Campionatul European, chiar și la Euro 2016 a lăsat echipa cu șanse de calificare.

Anghel Iordănescu s-a chinuit să facă un egal cu Finlanda era să ratăm calificarea iar la Euro 2016 s-a făcut de râs la singura participare a Albaniei la un Euro a obținut singura victorie cu România.

Ce grupă a avut Pițurcă la Euro 2008 cu Franța,Italia, Olanda, a luat două puncte, Mutu a ratat ca penibilul un penalty cu Italia la 1-1 și ce grupă a avut Anghel Iordănescu.

Nu e vina lui Victor Pițurcă că lui Mircea Lucescu, Cosmin Olăroiu sau Dan Petrescu le pute naționala, nu vor să vină, au aere de superioritate sau cer salariu mare, el măcar și-a suflecat mâinile și s-a băgat la muncă.

Citat:
Singura lui calitate a fost ca a crezut in puterea atacului si contraatacului si credea ca poate da gol si asa a ajuns Steaua campioana Europei si asa a scos nationala din paguboasa idee de a ne apara ca ”eroii” si a juca un fel de tzurca sterila cu pase repetate mereu in spate si la portar de te scarbeai de frica si prostia echipei nationale care intrun meci intreg nu ajungea sa suteze o data macar la poarta adversa si apoi se lauda pe toate televiziunile cu cate un egal cu Albania sau Lichtenstain iar daca faceam egal cu Anglia sau Franta sau Danemarca in meciuri de calificare era atata euforie de parca am fi castigat campionatul mondial.
Pițurcă n-a avut jucători în afară de Mutu, Chivu, nu e vina lui că jucătorii vin cu carențe de la juniori unde nu li se pun bazele și nu știu să joace 4-3-3, sau atac.
Jucătorii români nu prea au inteligență de joc, tehnică, plasament să fie mereu în calea mingii cum erau Mutu în anii 2000 la unele meciuri de referință precum Danemarca-România 2-2, sau Răducioiu la CM 1994, dacă aveau erau la Chelsea sau în Bundesliga.

La Ajax se joacă 4-3-3 de la juniori de 6-7 ani la seniori și știu să joace cu 2-3 formații, pe jucătorul român dacă-l pui să interpreteze alt rol de joc se face de râs sau pasează greșit și luăm 3-4 sau se plânge că e pus să joace pe alt rol decât la club.

Citat:
Nu suntem in stare sa ne dam seama de diferenta dintre ce jucam si ce vise laudaroase avem dupa ce am scos un egal in extremis. Cu Macedonia de nord ce-am facut? Unu sau 2 suturi pe poarte intrun meci de 90 de minute.
Mirel Rădoi nu a chemat jucători de atac din țară să-i înlocuiască pe cei accidentați, a cui e vina dacă nu a antrenorului că s-a dus neglijent la meci sau că le știe pe toate și e căpos ?

Last edited by Iorest; 13.09.2021 at 18:59:26.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare