Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.10.2009, 17:22:08
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Presedintele din 2009 pana in 2014

Cine credeti ca merita?Toti sunt o apa si un pamant.Dar care este cel mai ,,bun rau '' dupa parerea voastra?Merita Traian Basescu sa mai obtina un mandat?Sau trebuie ales un altul?Traim in Romania si nu ar trebui sa fim indiferenti.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.10.2009, 17:27:51
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Cine credeti ca merita?Toti sunt o apa si un pamant.Dar care este cel mai ,,bun rau '' dupa parerea voastra?Merita Traian Basescu sa mai obtina un mandat?Sau trebuie ales un altul?Traim in Romania si nu ar trebui sa fim indiferenti.
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhuhuhuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....niciodataaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Grav e ca cei care voiau schimbarea cu orice pret acum nu mai au nici o alternativa si le si place am impresia. Eu nu l-am vrut pe omul asta...si tot el nu imi da posibilitatea sa am de ales, ca sa ramana tot el si numai el. Lasa portita numai celor care sunt mai nuli decat el ca el sa dea bine, vezi Doamne! Nu maaaaaaaaaaaai vreaaaauuuuu!

P.S. Multumesc pentru oportunitatea de a spune OF-ul, pentru ca tare ma mai apasa dupa cum vezi mai sus

Last edited by AndruscaCIM; 07.10.2009 at 17:33:43.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.10.2009, 17:33:49
2io's Avatar
2io 2io is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.04.2007
Locație: Giessen, D
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit Votati cu... cutare! de ce? Acum e prima data cand il vad.

eu nu votez. nu ma intereseaza circul si nici nu vreau sa judec.

asa ca, cine iese, il voi lua drept conducator al acestei lumi (nu in sensul ca a lumii intregi, ci in sensul a celor lumesti) si, stiind ca nu am facut nici un efort sa-l aleg sau sa nu fie ales, ma voi conforma la ce va trebui sa suport.

Pana in prezent nu prea am observat modificari in bine a situatiei...

deci, de ce sa creada ei (cei ce conduc lumea) ca au putut pacali cu unul in plus sa voteze, adica sa creada minciunile ce le spun, sa intre in aureola aceea de indiferenta. Ca, in fapt, a vota inseamna pentru mine a intra in indiferenta. Ce, crezi tu ca mai conteaza votul tau? Cand cei 2 ce vor intra in cursa finala sunt sponsorizati de aceeasi persoana? Si, deci, ce votezi?


E si asta o alegere: a nu vota. Eu pe asta o aleg.

Doamne ajuta !
__________________
Te intrebi cum te poti ruga neincetat? Citeste Pelerinul rus:
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.10.2009, 17:40:03
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 2io Vezi mesajul
eu nu votez. nu ma intereseaza circul si nici nu vreau sa judec.

asa ca, cine iese, il voi lua drept conducator al acestei lumi (nu in sensul ca a lumii intregi, ci in sensul a celor lumesti) si, stiind ca nu am facut nici un efort sa-l aleg sau sa nu fie ales, ma voi conforma la ce va trebui sa suport.

Pana in prezent nu prea am observat modificari in bine a situatiei...

deci, de ce sa creada ei (cei ce conduc lumea) ca au putut pacali cu unul in plus sa voteze, adica sa creada minciunile ce le spun, sa intre in aureola aceea de indiferenta. Ca, in fapt, a vota inseamna pentru mine a intra in indiferenta. Ce, crezi tu ca mai conteaza votul tau? Cand cei 2 ce vor intra in cursa finala sunt sponsorizati de aceeasi persoana? Si, deci, ce votezi?


E si asta o alegere: a nu vota. Eu pe asta o aleg.

Doamne ajuta !
Da, este si asta o alternativa...dar ma doare inima cand vad imaginea astora care se duc cu capul ca de Halloween si apasa cu putere stampila pe Base, dupa care ies radiind ca niste sori din sectia de votare...eu neintelegand de ce, asta e ideea!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.10.2009, 17:48:44
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Parerea mea este ca tot Base trebuie ales. Pentru Romania vin vremuri tulburi in perioada indicata de Tiger si eu il vad numai pe Basescu ca fiind capabil si cu scoala vietii sa faca fata incercarilor de tot felul...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.10.2009, 18:15:05
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Da Andrei, asa este, vor veni vremuri grele, dar Basescu are capacitatea sa treaca el singur peste incercari, nu are puterea sa treaca si pe altcineva. Noi existam pentru el doar ca sa-si implineasca interesele. El nu exista pentru noi ca sa ne implineasca nevointele. Asa ca eu nu-l votez.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.10.2009, 18:26:05
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Da Andrei, asa este, vor veni vremuri grele, dar Basescu are capacitatea sa treaca el singur peste incercari, nu are puterea sa treaca si pe altcineva. Noi existam pentru el doar ca sa-si implineasca interesele. El nu exista pentru noi ca sa ne implineasca nevointele. Asa ca eu nu-l votez.
Foarte adevarat...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.10.2009, 18:50:32
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit Spanac!

Spanac! Toti sunt amantii isabelei!
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.10.2009, 18:54:06
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Costel, nu exista politician altruist
Da intadevar ca orice alt om politic, Basescu va face diverse demersuri care sa-l lanseze mai departe insa ele ne vor afecta si pe noi pozitiv ( marirea salariilor, a pensiilor, asfaltarea trotuarelor sparte, etc) insa el are ceva in plus fata de altii,...o foarte buna memorie, SCOALA VIETII si este uns cu toate alifiile si smecheriile. Tot ce-ti trece prin minte el le-a facut!
Crede-ma acesta este PROFILUL de politician de care are nevoie Romania

..iar duhovnicia ta nu are legatura cu el, sper ca nu la asta faceai referire
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.10.2009, 18:58:44
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Costel, nu exista politician altruist
Da intadevar ca orice alt om politic, Basescu va face diverse demersuri care sa-l lanseze mai departe insa ele ne vor afecta si pe noi pozitiv ( marirea salariilor, a pensiilor, asfaltarea trotuarelor sparte, etc) insa el are ceva in plus fata de altii,...o foarte buna memorie, SCOALA VIETII si este uns cu toate alifiile si smecheriile. Tot ce-ti trece prin minte el le-a facut!
Crede-ma acesta este PROFILUL de politician de care are nevoie Romania

..iar duhovnicia ta nu are legatura cu el, sper ca nu la asta faceai referire
Observ ca ai enumerat practic toate defectele unui om ( in afara memoriei foarte bune...ceva ce nu il poate caracteriza pe Basescu, pentru ca lui ii amintesc cei din jur ce are de spus si il si sfatuiesc mai ales in momentele in care isi revine din betii si amantlacuri ), fie el om de rand sau politician...dar se pare ca nu te deranjeaza lipsa de bun simt, de clasa si de diplomatie, calitati care nu ar trebui sa lipseasca niciunui politician adevarat dar care ii lipsesc cu desavarsire lui Basescu. Basescu se poarta ca un copil din jurul blocului pe care l-au lasat parintii de izbeliste si traieste si el cum poate, numai sa-i fie lui bine...foarte de prost gust totul la Basescu.

Scoala vietii o am si eu, dar primind o educatie din partea unor parinti de calitate, nu sunt de acord nici cu vulgaritatea, nici cu prefacatoria si lipsa de scrupule si stiu ca Romania ar avea nevoie de un om de calitate si nu de un mascarici care se da in stamba la orice eveniment si care e confundat de restul presedintilor cu un sofer

Last edited by AndruscaCIM; 07.10.2009 at 19:05:33.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 22:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 22:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 22:46:15
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 13:35:05
Presedintele Americii un om manipulat? goldfinger17 Generalitati 37 09.11.2008 03:34:21