Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.04.2010, 18:39:21
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit Suntem ori nu martorii Apocalipsei (Revelatia) ?

Credeti ca ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.04.2010, 20:09:18
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Cu siguranta.Daca nu suntem martorii Apocalipsei suntem martorii prevestirii si a semnelor de inaintea Apocalipsei.Toate cele intamplate cu cipurile,razboaiele,profetiile din Biblie care cateva s-au implini,catastrofele,foametea,criza ne fac sa credem ca profetia lui Ioan este adevarata.Doamne ajuta.Hristos a inviat!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.04.2010, 21:04:42
alynunyvers alynunyvers is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.01.2010
Mesaje: 1
Thumbs up Paste Fericit

Parearea mea este ca suntem martorii Apocalipsei de mult timp.
De cel putin 2000 de ani incoace.
Daca am fi sa numaram citi ani a trait omenirea in pace, liniste si armonie s-ar putea sa ne uimim. Niciuna. VERIFICATI SI CONTRATI MA.
Asta ar trebui sa ne dea de gandit.
Iisus Hristos si a dat sfirsitul in van pentru noi. EL nu a facut altceva decat sa ne mai spele din pacate.
Cei care ne conduc astazi sunt primii care vor vedea IADUL pentru ca nu inteleg ca ar trebui toti sa se puna la o masa si sa gaseasca cele mai bune solutii pentru ca OMENIREA sa traiasca in armonie.
daca nu avem razboaie avem saracie, daca nu avem atentate avem razboaie psihotronice,
razboiul cel mai viclean din ziua de astazi este cel cu noi insine... atunci cand vedem luminita de la capatul tunelului tot timpul se gaseste cineva care sa ne obtureze calea spre iesire din impas. si atunci ne sabotam reciproc.
De ce? pentru ca asa inteleg LIDERII sa controleze mintile oamenilor pentru a i putea tine in frau si pentru a nu se revolta impotriva sistemului. inteleg ca in aceasta lume trebuie sa fie ordine ca sa nu ne aruncam in haos, dar unii o inteleg gresit si o aplica gresit.
NU intamplator imnul Romaniei incepe cu desteapta te romane din somnul cel de moarte.
Si in prezent noi romanii dormim un somn dulce de moarte, de parca cineva ne ar controla mintile, folosind fel si fel de instrumente, dar cel mai periculos este atunci cand BISERICA - CASA LUI DUMNEZEU este folosita in scopuri politice de manipulare a maselor.... e cazul sa vorbim de preoti corupti?
Nu e cazul ... tocmai de aceea astazi NU AM LUAT PASTE PENTRU CA NU AM GASIT NICI UN PREOT CURAT. SAU POATE NU AM CAUTAT UNDE TREBUIE.
am uitat dar poate am uitat cu un scop. il voi lua maine dimineata, astazi am fost prea obosit si am si adormit si atunci daca exista o credinta pe la tara ca sa nu dormi azi ca iti ia dracul ziua sau ceva de genu asta, as putea sa indraznesc sa afirm ca trupul meu fiind obosit de atatea nenorociri si suferinte cotidiene pe care le vad zilnic la tembelizor mintea mea s a programat in asa fel incat sa uite sa ia Pastele astazi pt ca a luat in considerare faptul ca as putea sa adorm si atunci L AM BIRUIT. PRECUM IISUS A BIRUIT MOARTEA?

VOI INTRA IN ACEA CASA A DOMNULUI UNDE MA VOI SIMTI ATRAS UNDE VOI SIMTI CA TOTUL ESTE CURAT, CA MA POT IMPARTASI....PANA ATUNCI IL PORT PE DUMNEZEU CU MINE IN SINE. CASA TATALUI MEU ESTE DEJA IN MINE.... PENTRU CA E CEA MAI PURA PE CARE AM GASIT O PANA ACUM.

ASEARA AM INTRAT SI EU INTR O BISERICA INTR UN CATUN, NU AM SIMTIT NIMIC DIVIN,
ATI PUTEA VOI SA MA ACUZATI CA AS FI PAGAN? MA INDOIESC DAR SUNT SIGUR CA S AR GASI SUFICIENTI CRITICI LA CEEA CE EU AM SCRIS AICI.
Daca parintele nu are har nu are ce sa transmita nu mi poate acapara atentia sau poate ca oi avea eu un inceput de autism, poate nu mai aud bine, poate nu ma mai pot concentra la toata INDIFERENTA, NECUNOSTINTA pe care o vad in aceasta lume.

AKOLO UNDE NU MA SIMT DORIT NU INTRU.

cand voi fi pregatit voi pleca la Ierusalim poate ca acolo imi voi regasi credinta in DUMNEZEU SI MI O VOI INTARI SI POATE NU VOI MAI VEDEA CORUPTIA DIN BISERICA CI DOAR UN OM PE OMUL LUI DUMNEZEU, ASA CUM EL NE A CREAT SI NE A LASAT PE ACEASTA LUME.

P.S.: Sper ca nu v am obosit cu elucubratiile mele
Asa sa ne ajute Dumnezeu.
MILUITI VA CA SA FITI MILUITI.
IMPARATIA "CERULUI" ESTE APROAPE.
DOAR INTINDE MANA SI O VEI SIMTI.
DACA NU TE A TRECUT UN FIOR RECE PE SIRA SPINARII CITIND ACESTE LUCRURI INTELEG CA NU MI AM ATINS SCOPUL.
SI ATUNCI VOI REVENI!
PANA CAND TU MA VEI INTELEGE!
si vei incepe sa faci VOIA DOMNULUI!
TE ASIGUR CA NU TI TREBUIE O BIBLIE CA SA STII CE AI DE FACUT!
BIBLIA O PURTAM DE MULT IN NOI. E UN ARHETIP ANCESTRAL
CITIND O REGASIM IN NOI CEVA CE AM PIERDUR DEMULT
SAMANTA LUI DUMNEZEU.

Last edited by alynunyvers; 04.04.2010 at 21:09:38.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.04.2010, 15:48:41
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Suntem primitori ai Revelatiei dumnezeiesti si martori ai implinirii semnelor acesteia...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Revelatia mea moldoveanu Intamplari adevarate 19 11.02.2013 16:54:50
Tengriismul: al patrulea monoteism sau Revelatia Adevarului din stepa mongola Theodor_de_Mopsuestia Alte Religii 1 06.11.2011 15:59:55
Martorii lui Iehova si religia lor assiris Generalitati 25 10.03.2011 22:09:21
Generatia Apocalipsei TreciLaRugaciune Generalitati 24 01.09.2010 16:59:52
Cartea Apocalipsei Danut7 Din Noul Testament 3 04.01.2010 09:18:03