Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2061  
Vechi 19.12.2011, 09:13:37
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Lucian este fiul lui Tipei;
Poate vreti sa imi explicati ce ati vrut sa spuneti. Multumesc.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #2062  
Vechi 19.12.2011, 09:24:02
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Poate vreti sa imi explicati ce ati vrut sa spuneti. Multumesc.
:) Nu e vorba despre dvs, e doar o coincidenta de nume. E vorba despre Lucian despre care vorbea profetul mai sus, care chipurile a pierdut bani si sa ne rugam pentru el in limbi.

Am editat ca sa fie mai clar.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14

Last edited by Doriana; 19.12.2011 at 09:26:09.
  #2063  
Vechi 19.12.2011, 10:32:04
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Wink

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Domnule "penticostal", sa va spun rugamintea pe care o am la dumneavoastra.
Veti implini aceasta doleanta a mea?
... va rog frumos, nu puteti sa refuzati ceea ce va cer.
V-as ruga sa nu ma tratati cu indiferenta...
Multumesc anticipat si Domnul sa va binecuvanteze!
Nădăjduiesc că dacă voi repeta de 10(zece) ori, veți înțelege:

Subiectele despre care sunt dispus să discut cu dumneavoastră sunt acestea:
- „măiestria unui troll modern”
- „cum să trollezi cu grație”
- „zece pași pentru a deveni un troll de carton”.

Despre alte subiecte, până la o dată in care vă veți pocăi complet, definitiv și irevocabil de toate acțiunile dumneavoastra trollistice, trollatoare si trollalizatoare, vom discuta doar pe mesaj privat.

Singura rugămine pe care o voi asculta este sa nu vă dau report.
  #2064  
Vechi 19.12.2011, 10:56:30
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Singura rugămine pe care o voi asculta este sa nu vă dau report.

Domnule "penticostal", aratati-mi unde am suparat sau deranjat pe cineva, si nici pe dumneavoastra. De ce sa-mi dati report? Nu putem discuta in termeni prietenesti? Nu sunt de acord cu multe invataturi pe care le-ati postat aici si nici cu atitudinea fals-ecumenista pe care o afisati. V-am facut o rugaminte, inteleg ca nu sunteti dispus sa ma ajutati. Nu este nicio problema, eu voi continua sa ma rog Domnului pentru binele dumneavoastra si pentru binele familiei cu care Domnul v-a binecuvantat.
  #2065  
Vechi 19.12.2011, 11:22:49
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Domnule "penticostal", aratati-mi unde am suparat sau deranjat pe cineva, si nici pe dumneavoastra. De ce sa-mi dati report? Nu putem discuta in termeni prietenesti? Nu sunt de acord cu multe invataturi pe care le-ati postat aici si nici cu atitudinea fals-ecumenista pe care o afisati. V-am facut o rugaminte, inteleg ca nu sunteti dispus sa ma ajutati. Nu este nicio problema, eu voi continua sa ma rog Domnului pentru binele dumneavoastra si pentru binele familiei cu care Domnul v-a binecuvantat.
Stai linistit, userul penticostalul procedeaza la fel cu toata lumea, e un user agresiv. Ii ataca incercand sa ii denigreze pe toti cei ce critica cultul lui, eu nu mai vorbesc deloc cu el. A fost banat pana acum de mai multe ori, dar adminul pare sa fi prins o afinitate ciudata fata de unii useri eterodocsi agresivi, singura posibilitate e sa ii ignoram. Presupun ca ei (mai e userul Erethorn, de exemplu) au ca obiectiv convertire, iar cel ce spune adevarul despre cultrul lor le submineaza planurile de propovaduire a doctrinei lor. E doar o presupunere.
  #2066  
Vechi 19.12.2011, 11:27:04
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Stai linistit, userul penticostalul procedeaza la fel cu toata lumea, e un user agresiv.
Ma voi ruga ca Domnul sa-i schimbe duhul si inima - Ezechiel 18:31. Poate ca va renunta la aceasta agresivitate care nu-i face cinste si poate, pe viitor, va incerca sa converseze intr-o atitudine respectuoasa si empatica.

Last edited by Profetul de carton; 19.12.2011 at 12:12:57.
  #2067  
Vechi 19.12.2011, 12:29:08
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Stai linistit, userul penticostalul procedeaza la fel cu toata lumea, e un user agresiv. Ii ataca incercand sa ii denigreze pe toti cei ce critica cultul lui, eu nu mai vorbesc deloc cu el. A fost banat pana acum de mai multe ori, dar adminul pare sa fi prins o afinitate ciudata fata de unii useri eterodocsi agresivi, singura posibilitate e sa ii ignoram. Presupun ca ei (mai e userul Erethorn, de exemplu) au ca obiectiv convertire, iar cel ce spune adevarul despre cultrul lor le submineaza planurile de propovaduire a doctrinei lor. E doar o presupunere.
Frate Cătălin, dacă ai ajuns sa-l așezi pe domnul Admin, pe domnul Erethorn și pe mine de o parte a baricadei iar tu și profetul de carton să fiti de cealaltă parte, ai grave probleme de percepție, crede-mă.
Imi este milă de tine. Ai ajuns asa rău prietene pentru că incerci sa analizezi oamenii, domeniu in care se pare ca esti cam... afon.

Am o sugestie pentru tine: scrie doar despre subiecte, despre temele ortodoxe ridicate in discuții pe forum. Aici cât de cât le ai. Te documentezi pe google, ești tenace, perseverent. Analiza oamenilor las-o pentru mai târziu.

Si incă o recomandare. De astă dată fermă: înapoi la topic!

.

Last edited by penticostalul; 19.12.2011 at 21:24:24.
  #2068  
Vechi 19.12.2011, 14:01:54
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul

Si incă o recomandare. De astă dată fermă: înapoi la topic!
Asta imi doresc si eu.
Puteti sa ne lamuriti de ce la penticostali se vorbeste in limbi in biserica, fara traducere, desi Pavel interzice asta? Acolo poti auzi multi cum balmajesc tot felul de cuvinte stranii, in gura mare, fara pudoare, fara rusine....deranjand inchinarea si cei care intra in adunare, raman socati de un asemenea comportament necrestin.
  #2069  
Vechi 19.12.2011, 17:35:06
penticostalul penticostalul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Locație: Intru ceruri, în Hristos Iisus
Religia: Protestant
Mesaje: 530
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Asta imi doresc si eu.
Puteti sa ne lamuriti de ce la penticostali se vorbeste in limbi in biserica, fara traducere, desi Pavel interzice asta? Acolo poti auzi multi cum balmajesc tot felul de cuvinte stranii, in gura mare, fara pudoare, fara rusine....deranjand inchinarea si cei care intra in adunare, raman socati de un asemenea comportament necrestin.
Eu stiu foarte bine ce va doriti dumneavoastra.
Dar tot ce va pot oferi eu este aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...postcount=2063
  #2070  
Vechi 19.12.2011, 18:58:09
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Cum doriti, domnule "penticostal". Eu trageam nadejde ca pot purta cu dumneavoastra un dialog fructuos, dar vad ca bateti in retragere si va eschivati de la niste intrebari, zic eu, legitime. Daca nu vreti sa ne lamuriti ce e cu penticostalii, atunci nu inteleg de ce v-ati facut cont pe acest forum. In fine, nu e treaba mea. Poate totusi va raspunde un alt penticostal sau un carismatic, la intrebarea - de ce penticostalii vorbesc in limbi fara traducere, in adunare, cu glas tare, la amvon, cand Pavel interzice cu desavarsire ba chiar sustine ca aceia care procedeaza asa, sunt pasibili sa fie numiti "nebuni" de catre cei care vad ce se intampla.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre vorbirea cu mortii strajeru Secte si culte 2 09.04.2018 22:32:16
Care este adevarul despre vorbirea in limbi ? petrut-angel Secte si culte 1534 12.03.2018 22:00:37
Vorbirea in limbi - ajutor Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 37 03.01.2013 12:16:48
Dilema unui ortodox privind darul vorbirii in limbi la penticostali gpalama Secte si culte 4 29.05.2010 21:11:29
DESPRE VORBIREA IN LIMBI Ioan_Ciobota Generalitati 4 24.03.2010 17:09:10